Web sitemize hoşgeldiniz.

Zippo’nun Şaşırtan Garantisi

30 Mart 2017

Zippo çakmaklar bir çok insan tarafından büyük ilgiyle satın alınıp kullanılan ve koleksiyonerler tarafından oldukça ilgi çekici bulunan ürünlerden biri. Günlük yaşamda kullanım alanı oldukça geniş olan bu çakmaklar,kullanımı arttıkça bazı sorunlar ve deformasyonlar yaşıyor. Ayrıca uzun yıllardan beri üretimi devam eden bu çakmakların bazıları oldukça yaşlı. Bu düşünceler,çoğumuzun Zippo çakmak garantisi olup olmadığını merak etmemize sebep oluyor. İyi haber ise Zippo’nun,içinde bulunan kısım için (iç aksam) yaşadığınız süre boyunca size garanti sunuyor olması. Bu özellik ise aslında ilgiyi hakettiklerini kanıtlar nitelikte.

Zippomu Nereye Vermeliyim?

İlk olarak sahip olduğunuz Zippo çakmağınızı,Zippo bayileri veya satıştan sorumlu yetkili dağıtıcıya ulaştırmanız gerekiyor. İsterseniz internet üzerinden de başvuru yapma şansınız mevcut. Kargo ücretini karşılamak koşulu ile ulaştırdığınızda,ek bir fiyat ödemeden Zipponun bakımı ve tamiri yapılacaktır. Üstelik bakım yapılması için üretim yılı veya Zippo kalite sıralaması önemli değildir. Bir ekleme olarak,burada üretim yılından kasıt Zippo çakmağınızın altında bulunan sayıdır. Bu sayı,çakmağınızın üretildiği yılı göstermektedir. Ancak bu sayılar kaliteyi ve üretimi etkileyen özellikler değildir.

Garanti Kapsamında Olmayanlar

Elbette tüm garanti belgeleri gibi,bu bakımı veya tamiri kapsamayan bazı durumlar mevcut. Örneğin dış kaplaması olan bir Zippo sahibi iseniz,olası bir renk solması durumunda yapacağınız pek bir şey yok. Çünkü bu Zippo çakmak garantisi kapsamında olmayan bir deformasyondur. Bunun dışında dış kısımda yer alan yüzeyde kullanıma bağlı olarak ortaya çıkan deformasyonlar ve Zippo dış kasa da garantiye dahil değildir. Yani tamir veya bakım için gönderdiğinizde Zippo kasa değişimi yapılmayacaktır. Ancak sorun çakmağınızın taşında veya fitilinde ise,bunları kendiniz de değiştirebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ