Web sitemize hoşgeldiniz.

Zippo’nun Besini Zippo Gazı

30 Mart 2017

Zippo marka çakmakların kullanımının artmasıyla,yeni kullanıcıların kafasında bazı sorular oluşabiliyor. Zippo gazı nedir? sorusu ise onlardan biri. Zippo gazı olarak bilinen ancak toplumda zippo benzini adıyla da anılan bu gaz Zippo model çakmaklar için üretilmiştir. Zippo gazı,çakmağınızın iç kısmında bulunan ve yanmasını sağlayan bir maddedir. Normal çakmak gazlarından bir farkı,oda koşullarında gaz halde değil sıvı halde bulunuyor olmasıdır. Teneke bir kutu içerisinde satışa sunulan bu gazlar,Zipponuz için ana besin maddesi sayılabilir. Zipponun içinde benzin için tutucu görevi olan pamuk yer alır. Ardından çakmak taşı ve fitil gelmektedir.

Zippo Yalnızca Bu Gaz İle mi Kullanılır?

Bazı insanlar ve yerler Zippo benzini yerine normal benzin,alkol veya gaz yağı ile Zippo dolumu yapmaktadır. Ancak orijinal olmayan bir Zippo gazı kullanmanız,çakmağınızın bazı özelliklerini yitirmesine ve sorunlar yaşamasına sebep olabilir. Örneğin orjinal olmayan bir Zippo gazı kullandığınızda,çakmağınız tek çakışta yanmayabilir veya Zippo taşı hasarı ile karşılaşabilirsiniz. Bu durum zaman içerisinde çakmağınızın verimini ve mekanizmasını olumsuz etkileyebilecek bir unsurdur.

Ne Kadar Zamanda Dolum Yapılmalıdır?

Zippo gazının gitme süresi,kullanımına bağlı olarak değişmektedir. Çok sık kullanılan bir Zippo çakmak için haftada bir veya birden fazla dolum yapmanız gerekir. Zippo benzini nasıl doldurulur diye düşünenler için ise,oldukça kolay ve az vakit alan bir işlem olduğunu söyleyebiliriz.

Zippo Gazı Nerede Satılır?

Yazımızda “Zippo gazı nedir?” sorusuyla değindiğimiz üzere,orijinal bir Zippo gazı kullanmanız çakmağınız için önemlidir. Bu nedenle Zippo’nun besini olan Zippo benzini satın almak için,Zippo bayilerini ve dağıtıcılarını tercih etmelisiniz. Dilerseniz dolumu bu bayilerde yaptırabilirsiniz veya oldukça uygun bir fiyata satip olan Zippo gazını satın alarak,kendi dolumunuzu kendiniz yapabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ