Web sitemize hoşgeldiniz.

Zippo Kalitesinin Farkını Yaşayın

Sigara tiryakilerinin hayalini kurduğu ve kullanmak istediği bazı markalar vardır. Bu noktada akla gelen ilk isim ise tabi ki Zippo markasıdır. Neredeyse bir asırdan fazladır piyasada olan bu marka; bilinen en güzel çakmak ve sigara ürünlerini üretmektedir.

Zippo Ne Zaman Kuruldu?

Aslında firmanın mazisi 1889 senesine kadar uzanmaktadır. Ancak tam manası ile sektörde yer almaya başlaması 1932 senesine rastlamaktadır. Bu tarihte ABD’nin Bradford bölgesinde kurulan Zippo, farklı dizaynları ile ilgi çekmeye başlamıştır. Klasik Avusturya çakmağını değiştirip, farklı bir sistem getiren George Blaisdell, ürettiği yeni çakmağa Zippo ismini vermiştir. Çakmağın tam manası ile popüler olması ise İkinci Dünya Savaşına rastlamaktadır. Bu tarihte tüm dış piyasa satışını durduran firma, sadece Amerikan ordusu için çakmak üretmeye başlamıştır. Böylelikle çakmağın askerler arasında hızlı bir şekilde yayılması da sağlanmaktadır.

Zippo Özellikleri Nelerdir?

Zippo markası çok üstün özelliklere sahip bir markadır. Özellikle üretmiş olduğu çakmaklar, başka hiçbir üründe bulunmayan nitelikler ile dikkat çekmektedir. Bunların başında ise rüzgardan etkilenmeyen alev yapısı gelmektedir. Çünkü zippo çakmaklarda özel bir alev ve filtre yapısı tercih edilmiştir. Bundan dolayı da alevin sönmesi imkansızdır. Bir zippo alevini ancak kendiniz isterseniz söndürebilirsiniz. Bunu da kapağı kapatarak yapabilirsiniz. Hatta çok uzun süre su altında kalmış çakmaklar bile rahatlıkla kullanılabilmektedir. Bundan dolayı da ürünün kaliteli ve ömür boyu bir kullanıma sahip olduğunu söylemek doğru olacaktır. Piyasada zippo benzeri çakmaklar satılmaktadır ancak bunların Zippo olmadığını çok rahat bir şekilde anlayabilirsiniz. Anlamak için de kapak sesini duymanız yeterli olacaktır. çünkü ürünün kapağı, kapandığı zaman özel bir ses çıkarmaktadır. Bu ses sadece Zippo markasına özgüdür. Başka hiçbir çakmakta bu sese denk gelemezsiniz. Ayrıca her zippo çakmak ömür boyu garantiye sahiptir. Ürünü ne zaman almış olursanız olun, bozulduğu ya da tamire ihtiyaç duyduğu zaman, ücretsiz bir şekilde yaptırabilirsiniz. Bunun için de dünyanın her yerinde servisler vardır. Bu servisler üzerinden ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Tamiri mümkün olmayan çakmaklar ise yenisi ile değiştirilir. Tüm bu işlemler ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır. Zippo çakmağı bozmak ya da kullanılamaz hale getirmek ise neredeyse imkansızdır.

Zippo Ürünleri Nelerdir?

Zippo ürünleri oldukça fazladır. Firmanın ürettiği ilk ürün çakmaktır. Bu çakmaklar ile popüler bir hale gelmiştir. Tüm zippo çakmakları kapaklıdır. Kapağı açtıktan sonra çakmağı yakabilirsiniz. Ayrıca alev, hiçbir şekilde rüzgardan etkilenmez. Etkilenmediği için de her türlü hava koşulunda yanabilmektedir. Çakmak modelleri son derece fazladır. Aklınıza gelebilecek her türlü görsel ve figürün çakmaklar üzerinde tasarlandığı bilinmektedir. Ülkemize özgü olarak bizzat Zippo tarafından üretilmiş olan tasarımlar da bulunmaktadır. Mesele Türk Bayrağı, Atatürk, Osmanlı Tuğrası, Bozkurt gibi birçok görselin olduğu çakmak çeşitlerine rastlayabilirsiniz. Bir diğer ürün ise tabakadır. Firmanın ürettiği tabakalar son derece göz alıcı ve şık modellerden oluşmaktadır. Özellikle işlemeli tabaka modellerinde büyük bir satış grafiği vardır. İnsanlar bu şık modellere çok büyük bir ilgi göstermektedir. Gümüş ya da altın kaplama tasarımlar ilgi çekmektedir. Ayrıca ünlü firmaların logolarının olduğu tabaka modelleri de bulunmaktadır. Bunların satışı da çok fazladır. Türkiye’ye özgü özel tasarımlar da dikkat çekmektedir. Özellikle manzara resimleri ve milli değerlerimiz ile alakalı özel dizaynlar mevcuttur.

Zippo tarafından üretilen bir diğer ürün ise benzindir. Yani çakmak gazıdır. Diğer gazlardan son derece farklıdır. Sadece zippo için üretilmiştir. Bilindiği üzere zippo marka çakmaklar, sadece kendi gazı ile çalışmaktadır. Bundan dolayı da bu benzin çok fazla satılmaktadır. Pek fazla bilinmeyen bir başka zippo ürünü de vardır. Bu da kibrittir. Evet, bildiğimiz kibrit, Zippo kalitesi ile üretilmektedir. Fiyatı biraz pahalı olsa da sigara yakma konusunda son derece hünerlidir.

Zippo Fiyatları Nasıldır?

Zippo fiyatları için çok ucuz demek yanlış bir terim olacaktır. Çünkü çok kaliteli hiçbir ürün ucuz olmaz. O yüzden de zippo marka ürünlerin fiyatları biraz pahalıdır. Ancak kesinlikle verilen paraya değmektedir. Çünkü firma, tam anlamı ile kalite satmaktadır. Bundan dolayı da ürünlerin fiyatları ortalamanın üstündedir. Güzel bir bütçe ayırarak, ürüne sahip olmanız son derece kolay olacaktır. Çok pahalı olan tasarımlar ise genellikle özel seri olarak bilinen tasarımlardır. Bunların fiyatları o yüzden pahalıdır.

Zippo Garantisi Nasıldır?

Tüm zippo ürünleri ömür boyu garantilidir. Firmanın ürettiği çakmak ve diğer ürünler o kadar kalitelidir ki, bunları ömür boyu kullanmanız mümkündür. Satın aldığınız bir zippo çakmağın bozulması son derece zordur. Eğer böyle bir durum ortaya çıkarsa, size en yakın olan servise gidebilir ve ürünü tamir ettirebilirsiniz. Ürün tamir edilirken sizden hiçbir ücret talep edilmeyecektir. Eğer tamir edilemiyorsa da firma size yeni bir çakmak verecektir. Böylelikle zippo kalitesini ve farkını bir kez daha yaşamış olacaksınız. Unutmayın ki bu ürün sadece basit bir çakmak değildir. Çakmaktan fazlasıdır. Bir sınıf göstergesidir. Yalnızca kaliteli insanlar bu ürünü kullanmaktadır.

Nereden Zippo Alınır?

Firmanın ürünlerini bulabileceğiniz birçok yer vardır. Mağazalardan ürünleri satın alabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden satış yapan web sayfaları da vardır. Bu sayfalardan ürünü elde etmeniz mümkün olacaktır. Kapıda ödeme seçeneği de aktiftir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ