Web sitemize hoşgeldiniz.

Zippo Çakmak Bakımı Çok Kolay

18 Mart 2017

Zippo çakmak bakımı herkesin çok korktuğu ve alım tercihini etkileyen bir konu. Aslında Zippo çakmak bakımı oldukça kolay olan bir ürün. Uzun yıllar hatta ömür boyu kullanılmak istenilen bir Zippo’nun bakımı aksatılmamalıdır.

Neler Yapmak Gerekir?

İlk olarak verebileceğimiz tavsiye alevin çıktığı yerleri ve merdane çevresi diye geçen etrafını temiz kulak pamuğuyla silebilirsiniz. Toz ve benzin kalıntılarından böylece kurtulursunuz. Zippo fitili için ise orijinal fitilini kullanmanızı ve fiitlin başı çok yandığı ve simsiyah olduğunda ucunu hafifçe çekip kesmenizi öneriyoruz. Ve tabi ki orijinal Zippo benzini kullanmalısınız. Ürününüzün uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Zippo kapak gevşekliği içinse eğer yapabileceğinize inanıyorsanız ufak bir kalem tornavida yardımıyla sıkmanız gerekir. Daha önce böyle bir işlem yapmadıysanız ilk olarak Zippo’da denemeden bilen birine ya da Zippo bayilerine yaptırmanız daha doğru olur. Ayrıca Zippo’nun özel gold taşını kullanmanızda aletin yıpranmasını önleyecektir.

Geri Dönüşü Olmayan Hatalar

Zippo çakmak bakımı konusunda geri dönüşü olmayan en büyük hata menteşeyi kırmaktır. Tamir edeyim derken en kötüsünü yaparsanız yani menteşeyi kırarsanız maalesef başka bir menteşe takılsa bile Zippo çakmağınız eskisi gibi olmayacaktır. İkinci en büyük hata ise zippo dış kasa yı kırmanızdır. İç mekanizma ile ilgili herşey garanti kapsamına girerken maalesef dış kasanın kırılması garanti kapsamına girmez. Dış kasası kırık bir Zippo çakmak için yapabileceğiniz hiçbir şey yok.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ