Web sitemize hoşgeldiniz.

Yüz Şekline Göre Allık Sürme Teknikleri

Yüz şeklinin güzel görünüm elde edebilecek yapıda olmasını sağlamak, her zaman için allığın kullanışlı olması için gerekli girişimlerde bulunmak gerekiyor. Yüz şekline göre allık sürme teknikleri kullanılarak kare yüzlü olan bireyler, kalp yüzlü olan veya oval yüzlü olanlar için başarılı görünüm sağlanabiliyor. Aydınlatılacak olan bölgenin altına yan bölüm için yanak çukuru bulunan kısımlara uygun şekilde sürme işleminin gerçekleştirilmesi gerekiyor.

Oval Yüz Şekli İçin Allık Sürme Tekniği

Oval yüz şekli bulunan bireylerin her zaman için faydalanabileceği şekilde allık sürme tekniği olan orta boyutlu fırçayla transparan pudra sürülmelidir. Allık sürme işlemi öncesinde bu faaliyetle birlikte bölge parlatılabilir ve daha sonra yanak çukuru kısmına allık sürülebilir.

Kalp Yüz Şekli İçin Allık Sürme Tekniği

Yüzü kalp şeklinde olan kadınlar için özellikle de güzel bir şekilde allık sürülebilmesi amacıyla mutlaka ama mutlaka şakaklara kadar sürülmelidir. Gülerken çok daha güzel bir görünüm elde edilmesini sağlamak ve gülünce yüzün tam olarak allıklarla güzelliğini desteklemek gerekiyor. Bunun için de elmacık kemiklerinin üzerine orta boyuttaki bir fırçayla birlikte dairesel hareketler kullanılarak sürülmelidir.

Şakakların bulunduğu kısma kadar dairesel hareketler devam ettirilmeli ve eşit ağırlıklarda sürülmelidir. Hem elmacık kemiklerinin hem de burnun bulunduğu bölümde doğrudan burnunuzun daha kaklık görünüme kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Kare Yüz Şekli İçin Allık Sürme Tekniği: Yüzü kare olan bireyler için allığın sürülmesiyle ilgili süreçte özellikle fırça boyutları bile değişecektir. Bu faaliyetlerin karakteristik olarak görülen kare yüz tipinde kemiklerin çok daha belirgin bir yapıda olduğunu söylemek mümkün oluyor. Bu durumda özellikle orta boyutlu bir allık fırçası kullanılarak tam olarak yanak çevresinin başarılı şekilde belirlenmesi kolay hale gelecektir.

Dairesel hareketler yerine direkt olarak kulak bölümlerine kadar, allıktan bir miktar alındıktan sonra burnun yakınından başlanmalıdır. Yanak kısmından değil, mutlaka burnun en yakın olduğu bölgelerden başlanarak kulağa kadar süpürür gibi çekilmesi gerekiyor. Yüz şekline göre allık sürme teknikleri bu sayede doğrudan olumlu bir geri dönüş alınması sağlar. Dairesel hareketlerden kaçınmalı, doğru allık sürme tekniğini kullanarak makyaj yapmalısınız.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ