Web sitemize hoşgeldiniz.

Yağlı Ciltlere Özel Bakım Önerileri

Yağlı cilde sahip olan bireylerin bakım sürecinde istedikleri sonucu alamamaları, her zaman için görülen ve artık alışılmış bir durumdur. Bunun önüne geçilmesi ve tamamen kendi ciltlerine uygun kremleri kullanmaları gereklidir. Kremlerin cilt yapısına göre şekillendirilmesine ve hassaslığına göre belirlenmesi de doğrudan en uygun şekilde nemin belirlenmesini ve bireyin cilt parlaklığının tam olarak kendisine uygun olmasını sağlayacaktır.

Yağlı Ciltler İçin Doğal Bakım Yöntemleri

İnsanların farklı cilt tiplerine sahip olması, doğal bakım yöntemlerinin yoğurt ve muz gibi malzemelerin kullanılmasına da yol açıyor. Yağlı olan ciltler için uygun şekilde kil kullanılarak maskenin hazırlanması ve bakımın yüzün her tarafında 15 dakikalık süreç için uygulanması mümkün oluyor.

Yağlı Ciltler Kirden Mi Oluşur?

Yağlı ciltler için sabun kullanılarak kirden ve pastan uzak durmanız mümkün oluyor. Hem gözeneklerin açılabilmesi hem de cildin tamamen temizliğinin sağlanması için cildin yağdan arındırılması gerekmiyor. Cilt yağlıysa kuru hale getirmeye çalışmak yerine öncelikle direkt olarak nemlenmesi sağlanmalıdır. Yağlı cilt sahipleri, kirli bir cilde sahip oldukları için yağlı olarak tanımlanan bir yapıya sahip değildir.

Kil Maskesi ve Nemlendiriciyle Düzenli Bakım: Özel bir bakım sürecinin elde edilmesi sağlanıyor. Yağlı ciltlere özel bakım önerileri sunularak, kir olmayan bölgelerin yağ oranının düzenlenmesi mümkün oluyor. Cildinizin parlaklığını korurken, aynı zamanda nem oranını da sıvı kaybına rağmen dengede tutmanız gerekiyor.

  • Yağlı bölgelerin koruma altına alınması yerine, her bölgenin yağ değerlerinin tam olarak nemli bir cilt yapısına göre şekillendirilmesi sağlanıyor.
  • Herkes tarafından ilgi gösterilen nemlendiricilerde yağlı ciltlere uygun olanların tercih edilmesi gerekir.
  • Kil ve nemlendirici ürünleriyle nemlendirme işlemlerinin fazla yağ üreten bölgelerde gerekli olan nemi tekrar sağlaması mümkün olacaktır.

Nem oranının korunması ve cildin belirli kısımlarının kurumasının engellenmesi gereklidir. Bu süreç de doğrudan kendi istediğiniz nemlendiriciye ek olarak kil maskesiyle de aynı şekilde bakım sonucu almanızı sağlar. Yağlı cilt bakımı erkek için de uygun olan nemlendiricilere ek olarak, 15 dakikada sonuç alınabilecek kil maskelerinin kullanılmasını kolaylaştırıyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ