Web sitemize hoşgeldiniz.

Uygun Fiyatlı Taraftar Zippo Çakmak Fiyatları

Günümüzde kullanılan zippo çakmaklar ilk olarak 1930’lu yıllarda üretilmeye başlanmıştır. Popüler olarak tercih edilen zippo çakmaklar sadece sigara yakmak için değil tasarımı sayesinde bir moda ikonu da olabildiği için kişiler tarafından taşınmaktadır. Fiyatları konusunda da çeşitlilik gösteren zippo çakmak ucuz olarak görülmektedir. Çok uzun zamanlardan beri farklı tasarımlarla üretildiği için günümüze kadar 500 milyonun üzerinde çakmak üretildiği belirtilmektedir.

Zippo Fiyatları Neden Aynı Değil?

Kendine ait bir zippo satın almak isteyen kişiler tarafından en çok sorulardan biri de fiyatların çeşitlilik göstermesi konusundadır. Zippoların üretildiği malzemeler farklı olabilmektedir. Bu nedenle satın almak istediğiniz çakmakların üretildiği malzemesi ve üzerinde bulunan tasarımlar nedeniyle farklı fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. Örneğin kendinize ait bir taraftar çakmağı almak isterseniz kişiye özel zippo çakmaklar arasından uygun fiyatlı taraftar zippo çakmakları bulabileceğiniz gibi yüksek fiyatlarda da satılan çakmaklar görebilirsiniz.

İkinci El Zippo Çakmaklar

Zippo hakkında forumlarda bulunan yorumlarda zippo tutkunu birçok kişi görmekteyiz. Bu kişilerden bazıları zippo koleksiyonculuğu yapmaktadır. Bu nedenle nadir bulunan çakmakları bulup toplamak isterler. Zippo sahibinden çakmağı almak için uçuk rakamlarda teklifler bile yapabilirler. Hatta yapılan bir açık arttırmada Didier Karoubi adında Fransız bir kişi 1933 tarihinde üretilen bir zippo çakmağa müzayedede tam 37 bin dolar teklifte bulunarak satın almıştır. Bazı spor tutkunları ise eskiden üretildiği için nadir konumda olan ancak günümüzde alterntiflerini bulabilecekleri uygun fiyatlı taraftar zippo çakmakları yüksek fiyatlar ile ikinci elden satın almaktadır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ