Web sitemize hoşgeldiniz.

Tütün Sarma Tabakası

13 Mart 2017

Tütün bir bitki türüdür. Dumanının içe çekilmesiyle sinir sitemini uyararak rahatlatıcı bir özelliğe sahiptir. 1605 yılı Osmanlı devletine Venedikliler tarafından getirilmiştir. Dünyada ilk olarak ise Amerika yerlileri olan Kızılderililer tarafından kullanılmış. Bunca zamandır insan sağlığına verdiği zararların farkında olunmasına rağmen hala ülkemizde ve dünyada kullanılmaktadır. Demek ki tütünü kullanan insanlar için keyif veren özelliği, sağlığa verdiği zararların önüne geçen bir unsur. Tütün, özel bir kağıt yardımıyla sarılıp silindir biçimine getirilerek içilmektedir. Bu silindir haline getirilen tütünler, tabaka adı verilen ceplerde taşınabilecek büyüklüğe sahip olan kutulara yerleştirilmektedir. Tabakaların çeşitleri bulunmaktadır. Tütünlerin kağıdına sarılmasını sağlayan tabakalar yani tütün sarma tabakası, birde sadece sarılan tütünlerin kırılmaması ya da bozulmaması için içine konulan tabakalardır. Tütünün elle sarılması kolay değildir. Düzgün bir biçimde sarılması güç bir iştir. Tütün sarma tabakası sayesinde ise tütünün sarılma işlemi kolaylaşmıştır.

Tütün Sarma Tabakası Nedir?

Tütün sarma tabakası, tütünün, özel tütün kağıdına düzgün bir biçimde sarılmasını sağlayan ve sarılan sigaraların içine koyulduğu bir tabaka çeşitidir. Tütün sarma  tabakaları, tütün koyma tabakasının hem görevini üstlenir hem de tütünün kağıda sarılmasını sağlar. İkiside aynı boyuttadır. Yani cepte taşınılabilir.

Tütün sarma tabakası, tütün sarma aletine göre daha kullanışlıdır. Çünkü tütün sarma tabakalarını, cebinizde her yere götürerek tütünlerinizi gittiğiniz yerde içeceğinizde sarabilirsiniz. Ayrıca tütün sarma tabakasını, sardığınız tütünleri içine koyarak tabaka olarak da kullanabilirsiniz. Tütün sarma aletlerinde bu özellik yoktur.

Tütün Sarma Tabakası Markaları

En çok tercih edilen tütün sarma tabakası, Fransa’ya ait marka olan ocb sigara sarma tabakasıdır. Ocb markası, sigara sarma kağıdı da olmak üzere sigaraya dair birçok şey üretmektedir.

Sigaraları elle sarmak oldukça zor bir iştir. Ocb tabaka markası sayesinde sigaralarınızı düzgün bir biçimde sararak işinizi kolaylaştırmış olursunuz. Bu ürünün içerisine tütünü, sigara sarma kağıdını ve sarılan sigaraları kolaylıkla yerleştirebilirsiniz.

Tütün Sarma Tabakası İle Tütün Tabakası Arasındaki Fiyat Farkı

Tütün tabakası fiyatları ile tütün sarma tabakası fiyatları arasında çok fazla bir fark bulunmamaktadır. Tabi tütün tabakalarının dışını kaplayan malzame türlerinin farklı olmasından dolayı fiyatlarda artış söz konusu olabilir. Mesela gümüş ile kaplanan tabakalar ile normal tabakalar arasında fiyat farkı olacaktır.

Gümüş tütün tabakası  görünümü sıradışı, pırıl pırıl olmasının sebebi olan gümüş elementi, değerli bir element olmasından dolayı fiyatında da farklılık olması şaşırtıcı olmayacaktır. Gümüşün bu göz kamaştırıcı parıltısından dolayı  birçok takı ve aksesuar yapımlarında kullanılır. Gümüşle kaplı olan tabakalar da yıllardan beri tabakaların içinde en çok beğenilen ve talep gören tabakalardandır.

Tütün tabakası toptan fiyatlarına değinecek olursak toplu bir şekilde alınacağından dolayı tane fiyatlarında çok büyük oynamalar olacaktır. Yani normalde bir tanesinin satış fiyatıyla  en az, birden fazla tütün tabakasını toptan satış ile alabilmeniz mümkündür.

Tütün Sarma Tabakasını Nereden Alabilirim?

Tütün sarma tabakasını, en uygun fiyatlarla internet satış mağazalarında bulabilirsiniz. Tütün tabakası hepsiburada yani bütün tütün tabakaları ile Tütün Sarma Tabakasını sigara aksesuarları satan yerlerden temin edebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ