Web sitemize hoşgeldiniz.

Tütsü Çeşitleri

Tütsü türleri farklı farklıdır. Her tütsü çeşidinin farkı etkisi olduğuna inanılır. Tütsüler, yaygın olarak kullanılan ve yakıldığında çok fazla olumlu etkisi olduğu düşünülen malzemelerdir. Koku duyusunu kullanarak insanın o anki ruh halini değiştirebilir ve kendisini daha iyi hissetmesine yardımcı olabilir. Ayrıca olumsuz düşüncelerden kurtarır, konsantrasyonu arttırır ve kolay karar vermeye yardımcı olur. Öncelikle size en uygun ve en iyi gelen tütsü çeşidini keşfetmelisiniz. Sonrasında ise tütsülerin sayısız yararından faydalanabilirsiniz. Sitemizden dilediğiniz tütsü çeşidine ulaşabilir, size en uygun olanını seçmek için birkaç farklı çeşitten sipariş verebilirsiniz. Ayrıca tütsü kullanırken gerekli olan tüm malzemeleri de sitemizden alabilir, avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Tütsü Tarihi

Tütsüler ilk olarak Antik Mısır döneminde dua seanslarında kullanılmıştır. Ardından Babiller tarafından kullanılmış oradan Yunanistan’a yayılmıştır. Uzun seneler sonra Uzak Doğu’da kullanılmaya başlamasıyla artık dünyaya yayılan tütsülerin tarihi çok öncelere dayanır. Genellikle dini ritüellerde, dua seanslarında kullanılsa da bazı dönemlerde temizlik amaçlı veya haşeratların uzaklaşması için de kullanıldığı olmuştur. Bugün, odaklanma, negatifliklerden arınma, bolluk, bereket gibi sebeplerin yanı sıra hoş kokusu için de kullanılmaktadır.

Tütsü Çeşitleri Nelerdir?

Tütsü çeşitleri oldukça fazladır ve zamanla bu sayı arttırılabilir. Çünkü doğada bulunan bitki sayısı ile tütsü çeşitleri doğru orantılıdır. Her çiçek veya her bitki tütsü yapımında kullanılabilir, ve sağladığı yararlardan faydanılabilir. Tüm tütsü çeşitlerini sitemizden temin edebilir ve tütsülerin sayısız yararlarından faydalanabilirsiniz. En yaygın tütsü türleri ve faydaları şu şekildedir:

Amber: Amber, hem bilgiyi hem de tarihi temsil eder. Bu sebeple gerçek bilginin arandığı meditasyonlar için uygundur. Aynı zamanda kafa karışıklıklarını giderir ve karar vermeyi kolaylaştırır.

Sedir Ağacı: Sedir, bütün odunsu tütsüler gibi ateşle ilişkilendirilir ve gücü temsil ettiği düşünülür. Özellikle güce ihtiyacı olan kişilerin kullanması ve yeni inşa edilmiş evlerde kullanımı tavsiye edilir.

Tarçın: Tarçın, bugüne kadar üretilen tütsülerden belki de en yararlı olanıdır. Tarçının vücuda faydalarının yanı sıra, ikili ilişkiler de olumlu etkilerinin olduğu düşünülmektedir. Negatif enerjiden kurtulmak isteyen kişilerin kullanması tavsiye edilir.

Yasemin: Yasemin tütsüsü hem geceyi hem de aşkı temsil eder. Sevgiyle ve doğallıkla ilişkilidir. Yasemin tütsüsü insana iç güzellik verir ve vücuttaki tüm olumlu enerjileri açığa çıkarır. İnsan ilişkilerini düzeltmek ve arkadaşlık bağlarını güçlendirmek isteyen kişilerin yasemin tütsüsü kullanması önerilir.

Lavanta: Lavanta güzelliği temsil eder. Kendinizi daha güzel hissetmek istediğiniz durumlarda veya güzellik enerjinizi ön plana çıkarmak istediğiniz durumlarda lavanta tütsüsünü kullanabilirsiniz.

Lotus: Genellikle zihinel berraklık, konsantrasyon ve odaklanma artışı ile ilişkilendirilir. Bu özelliklerinden dolayı meditasyonlar için ideal olarak görülür.

Misk: Misk dünya birliğini temsil eder. Dengeyi ve düzeni geri getirmek, enerjileri yeniden düzenlemek, negatif enerjiyi azaltmak gibi etkileri bulunur. Ayrıca İslam dünyasında kutsal bir koku olarak bilinir, cennetten gelen koku olarak tanımlanır.

Gül: Gül tütsüsü rahatlatıcı etkisi ile bilinir. Aşkın temsilcisidir ve kendinizi gül bahçesinde hissetmenizi sağlar.

Manolya: Zekayı simgeleyen ve sinirlerin gevşemesine yardımcı olan manolya tütsüsü, sıkıntıların verdiği olumsuzların ağırlığından kurtulmanıza yardımcı olur.

Tütsü Kullanmanın Faydaları

Tütsülerin en bilinen faydası tüm negatiflikleri yok etmesidir. Tütsü yakmak konsantrayonu arttırır, yoğunlaşmaya teşvik eder. İşte, evde, yoga yaparken, okulda veya herhangi bir şey yaparken tütsü yakmanız işinize odaklanmanıza yardımcı olur.

Hoş kokulu tütsü çeşitleri zihni harekete geçirir ve yaratıcılığı arttır. Zihni sakinleştirmesinin yanı sıra, hayal gücünün beyni strese sokmadan açığa çıkmasına yardımcı olur.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ