Web sitemize hoşgeldiniz.

Tıraş Sonrası Tahriş ile Nasıl Mücadele Edilir?

30 Eylül 2018

Erkeklerin en sık uyguladıkları bakım aşaması olan tıraş işlemi sonrasına bakımın kesinlikle ihmal edilmemesi gerekmektedir. Bu konuda uygulanan bakımın ek nemlendirmeler ile desteklenmesi gerekmektedir. Ancak bu şekilde elde edilen sonuç sorunsuz olacaktır.

Tıraş Bıçağı Seçimi: Olabildiğince çok bıçaklı bir ürün seçilmesi gerekmektedir. Çift ya da tek bıçaklı bir ürün seçildiği zaman kılların kesilmesi için birkaç defa jileti kullanmanız gerekmektedir. Bu da tahrişi artıran detaylar arasında kendini göstermektedir.

Tahriş Nasıl Önlenir?

Tıraş sonrası tahrişi önlemek için 10 doğal çözüm denildiği zaman akla gelen ilk seçimlerden bazıları şu biçimde sıralanmaktadır;

  • Gül yağı bu süreç içerisinde en büyük yardımcılarınızdan biri haline gelecektir. Nemlendiren yapısı ile beraber hoş kokusu ile de kişileri ayrıca memnun etmektedir.
  • Ortaya çıkan sivilcelerin ortadan kaldırılması için de çay ağacı yağı ya da nane yağı kolaylıkla kullanılabilmektedir.
  • Yıkama ve temizleme işlemleri sırasında doğal ürünlerden yana tercihinizi kullanmanız gerekmektedir.

Tıraş sonrası tahriş ve sivilce bu bakım aşamalarının tamamlanması ile beraber çok daha az rastlanır bir durum haline gelecektir. Kişilerin kısa bir süre içerisinde bu bakım aşamalarını doğal malzemeler ile gerçekleştirmeleri de mümkündür. Seçilen ürünler ne denli kaliteli ve doğal olursa elde edilecek olan sonuç da o denli yüksek ve net olacaktır.

Tahriş Sebepleri Nelerdir?

Tıraş sonrası kabarma sorusunun çözülmesi için muhakkak şu noktaları göz önünde bulundurmak gerekmektedir;

  • Tıraş sonrasında kullanacağınız temizlik ürünlerini büyük bir özen ve dikkatle seçmeniz gerekmektedir. Tıraş sonrasında yüzün sadece su ile yıkanması yeterli olmayacaktır. Bunun yanı sıra temizlik jelleri ile yıkamak çok daha mantıklı olacaktır.
  • Tıraş sonrası sivilce kremi seçimi konusunda da hem yağları hem de klasik kremleri kullanıma alabilirsiniz.
  • Tahriş sebebi incelendiği zaman genellikle ürünlerin kalitesizliğinden kaynaklanan sorunlar ile karşı karşıya gelinmektedir.

Tıraş sonrası tahrişi önlemek için 10 doğal çözüm denildiği zaman yukarıda belirtilmiş olan bütün u kriterlerin uyum içerisinde olması ve dikkate alınması gerekmektedir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ