Web sitemize hoşgeldiniz.

Temiz Bir İçim Keyfi İçin Bong Şişesi Nasıl Temizlenir

17 Nisan 2017

Tütün içmek oldukça eski bir alışkanlıktır. Değişik şekillerde içildiği bilinen tütünün içim şekillerinden birisi de bongtur. Farklı malzemeler ve modeller kullanılarak tasarlanan bong, güzel bir tütün içimi için oldukça idealdir. Saf tütünü hissetme arzusunda olanlar ve daha fazla tütün dumanı çekmek isteyenler bong ile keyifli anlar yaşamaktadırlar.

Dünyanın en eski keyif araçlarından birisi olan tütünü farklı şekillerde içmek için üretilen bong ise büyük ilgi gören bir araçtır. İçine su koyulan ya da susuz bir şekilde kullanılan bong özellikle tütün müptelalarının vazgeçemediği ürünlerden birisi olarak dikkat çekmektedir. Bu noktada bongun kullanımı, bakımı ve temizliği oldukça büyük bir öneme sahiptir.

Bong Neden Temizlenir?

Kirlenen her şeyin temizlenmesi bong için de geçerli olan bir durumdur.  Tütün içiminden sonra bongun içi kirlenmekle birlikte tütün yüzünden hem zemin bölümünde hem de diğer alanlarda karartı ortaya çıkmaktadır. Özellikle zeminde ortaya çıkan is ve karartılar bir sonraki tütün içimini daha kötü hale getirecektir. Bunun önüne geçebilmek, sağlıklı ve keyifli bir içim zevki yaşayabilmek için bongun temizlenmesi şarttır.

Temizlenmeyen ve kirli olan bong tütün içimini de olumsuz bir şekilde etkileyecektir. Bong içerisinde kalan is, karartı ve yabancı maddeler tütünün tadını da bozacaktır.

Bong Temizleme Yöntemleri

Bong temizleme esnasında kullanılan bazı malzemeler vardır. how to clean bong? İsterseniz deterjan bile kullanabilirsiniz fakat bong temizleyicileri olarak alkol ve iyotlu tuz daha kesin çözüm vermektedir. Özellikle Amerika ve Avrupa kıtasında bong temizlemesi bu maddeler ile yapılmaktadır.

meltem açıkel yağ şişesi temizliği bu konuda size yardımcı olabilir. Bu yöntemin yanı sıra hem iyotlu tuz hem de alkol lekeleri çıkarma konusunda son derece etkilidir. Neredeyse milyonlarca insan bu ürünleri tercih ederek temizleme işlemini başarılı bir şekilde yapabilmektedir.  İlk etapta ise bongun içerisine yeterli miktarda iyotlu tuz eklenmelidir. İyotlu tuzun zemin bölümünde bir ya da iki parmak olması yeterli olacaktır. Yeteri kadar tuz koyduktan sonra ardından alkol koymalısınız. Alkolden kastedilen ise kesinlikle saf alkoldür ve içilen alkollü içecekler değildir.

Bongun açık olan ağız bölümü kapatılmalı ve bong sallanmalıdır. Sallama işlemini birkaç defa yapmanız gerekebilir. Bu sayede bong içerisine yapışmış olan her türlü is, kir ve yabancı madde sökülüp atılacaktır.

Bong Şişesi Nasıl Temizlenir?

Kullanılan bognun içerisinde is, kir, yabancı madde ve kalıntılar kaldığı gibi cam şişe içerisinde yosunlaşma olabilir ve kötü bir koku da oluşabilir. yosun tutan şişe nasıl temizlenir?

Bong şişesi çok kolay kirlenebilen bir üründür. Çünkü tütün içmek için kullanılan bu ürünün içerisinde kısa bir zamanda yosun ve kir birikebilmektedir. cam şişedeki koku nasıl giderilir?

Kirlenen bongun temizlenmeden kullanılmaya devam edilmesi ağız tadını bozabilmektedir. Bundan dolayı profesyonel bir biçimde temizleme işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Temizleme işelmi sırasında fırça kullanabilirsiniz. Ancak genel temizleme ilkeleri dünyanın her tarafında aynıdır. Özellikle Amerika ve Avrupa da bong kullanan kişiler iyotlu tuz ve alkolü karıştırarak, bonglarını temizlemektedir. Bunun için siz de bu ürünler ile temizleme yapabilirsiniz.

Bong Şişesi Temizleme Yöntemleri

cam şişe nasıl temizlenir konusunda bilgi sahibi olmak isteyenler birkaç yöntem uygulayabilir. Çünkü tütün şişesinin temizlenmesi sonraki içim için muhakkak yapılması gereken bir işlemdir.

cam şişeden koku nasıl çıkar sorusu da sorusu gündeme gelmektedir. Bong temizliği için özel bir takım aparatları kullanmak gerekmektedir. İlk etapta bong içerisine iyotlu tuz kullanmak doğru olacaktır. Tuzun oranını da siz ayarlayabilirsiniz. Zemine koyulacak olan iyotlu tuzun miktarının bir ya da bir buçuk parmak olması yeterli olacaktır. Tuzu kattıktan sonra, alkolü şişeye eklemek gerekir.  Alkol oranı da sizin tarafından belirlenebilir. İstediğiniz kadar alkol kullanmanız mümkündür.

Karışımı hazırladıktan sonra ise şişeyi çalkalayarak maddelerin daha etkili bir temizleme yapmasını sağlayabilirsiniz. Bu işlemi yaparken şişenin ağzını mutlaka kapatmalısınız. Eğer kapatmazsanız karışım dışarıya taşabilir. İşlemlerin sonlanmasının ardından ise temiz su ile çalkalama yapmak gerekir.  Bunu birkaç defa tekrar etmelisiniz.

Havalandırmanın ardından bong şişesi tamamen temizlenmiş olacaktır. Şişenin yan tarafında yer alan bölümler için fırça kullanabilirsiniz. Bu bölümler için özel fırçalar üretilmektedir. Fırçayı bu bölümü soktuktan sonra aşağı yukarı ve ileri geri  yaparak ilgili bölümleri temizlemeniz mümkündür.

Bong Nasıl Temizlenir?

Sigara içme ile kıyaslandığı zaman oldukça farklı bir deneyim olan bong çoğu insanın vazgeçemediği bir zevk aracıdır. Birçok farklı türden oluşmakla birlikte renk, malzeme ve şekil gibi birçok kritere göre değişik bong türleri vardır. Bong temizleme işlemi içildikten ve kullanıldıktan sonra yapılan işlemlerin tümüne verilen isimdir. Temizleme konusunda da nasıl adımlar atılacağının ve neler yapılacağının bilinmesi, aynı zamanda da bunların uygulanması gerekmektedir. tupperware şişe nasıl temizlenir?

Bong temizlemek için bir takım materyallere sahip olmak gerekebilir. Bong, çok çabuk kirlenmekle birlikte saf tütün ve duman yüzünden, bongun iç bölümü kararmaktadır. Bongun zemin bölümünde de tütün birikmesi ve yosun oluşması gibi problemler ortaya çıkabilir. damacanadaki yosun nasıl temizlenir? Bu tip yabancı maddeler zaman geçtikçe kurumakta ve çıkması zor bir hal almaktadır.

Bong içileceği zaman bongun temiz olması ilk kural olarak önem verilmesi gereken bir konudur. Kirli aynı zamanda da kullanıldıktan sonra temizlenmemiş olan bir bong, içim keyfini ve kalitesini olumsuz etkileyecektir. İçermiş olduğu tütün artıkları ve is nedeni ile yeni koyulacak olan tütünün tadını değiştirmektedir. Bunun önüne geçebilmek için de bongun temizlenmesi şarttır.

Bunun için de iki farklı malzeme kullanılmaktadır. Bu malzemeler alkol ve iyodinli tuzdur. Miktar ise önemli değildir. Kullanılacak olan miktarı göz kararı bir şekilde ayarlamanız mümkündür. İlk olarak  iyotlu tuz koyarak temizleme işlemine başlayabilirsiniz. Zemin bölümüne koyulacak olan bir parmak kadar iyotlu tuz yeterli olacaktır.

Bongun ne kadar kirli olduğu konulması gereken malzemelerin miktarının değişmesine sebep olacaktır. Ardından bong içerisine alkol katılmalıdır. Bunun da ölçüsünü ayarlamak size kalmıştır. Bütün malzemeleri koyduktan sonra, bong şişesini dikkatli bir şekilde sallamanız gerekir. Çalkalama işlemi bittikten sonra içerisindeki kirli sıvıyı dökmeniz gerekmektedir. Bu işlemlerin sonrasında su kullanarak ürünü dezenfekte etmelisiniz. Temizlenmiş olan bong, yeni bir tütün içimine hazır hale gelecektir. Temizleme bittikten sonra ürünün havalandırılması da lazımdır.

Bong Temizliğinin Önemi

Bongun temizlenmesi son derece özen ve ciddiyet isteyen bir işlemdir. Temizlenmemiş olan bir bongla içim yapıldığı durumlarda  tat alma konusunda çeşitli problemler ortaya çıkabilmektedir. Bongun temizlenmesi için özel olarak üretilmiş olan fırçalarla birlikte filtre bölümünü temizleyebilirsiniz. Değişik temizleme araçları da üretilmiştir. Deterjan ve benzeri şeyler ile de bongun temizlenmesi mümkündür fakat bu noktada dikkat edilmesi gereken şey ise bongun iyi bir şekilde havalandırılmasıdır. Çünkü kalmış tütün tadı son derece rahatsızlık vermektedir. Bong, içi temizlendikten sonra kuruması ve hava alması adına mutlaka havadar bir yere konulmalıdır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ