Web sitemize hoşgeldiniz.

Şık Bir Hediye Olarak Zippo Çakmak Çeşitleri

Bir klasik haline gelen Zippo çakmak çeşitleri için aynı zamanda bir tutku olduğunu söylemek yanlış olmaz. Cebinden çıkardığı Zippo çakmağı ile sigarasını yakan kişinin özgüveni görülmeye değerdir. Hemen herkes tarafından bilinen, evrensel bir marka haline gelmiş olan Zippo çakmağın en önemli özelliklerinden biri; sigara kullanan ya da kullanmayan herkesin sahip olmak istemesidir. Sigara kullanmayan pek çok kişi de cebinde bir Zippo çakmak taşımaktadır. Bu derece sevilen bir marka olan Zippo pek çok farklı model ile kullanıcılarının karşısına çıkmaktadır.

Kişiye özel zippo çakmak en özel ve değerli hediyeler arasında yer almakla kalmayıp bir ömür saklanacak bir anı haline de gelmektedir. Babadan oğula aktarılan çakmaklardan dahi söz edildiğine tanık olmuşsunuzdur mutlaka. Bunun dışında, Classics, Slim, Replica, Armor, Pipe ve Bottomz Up gibi serilerde üretilen Zippo çakmakların her bir modeli farklı bir özelliğe sahiptir.

Zippo Çakmak Ne ile Çalışır?

Bir dünya markası olan Zippo çakmağın ayırıcı özelliklerinden biri de özel bir yakıt ile çalışıyor olmasıdır. Zippo alevini beslemek için ihtiyaç duyulan yakıt Zippo benzini olarak da bilinen çakmak benzinidir. Çakmakların uzun ömürlü olmasını ve en yüksek performansı sağlamak için orijinal bakım ürünlerinin kullanılması marka tarafından ısrarla üstünde durulan bir konudur. Yani Zippo çakmak çeşitlerinden birine sahipseniz, çakmağınızda sadece Zippo çakmak benzini kullanmaya özen göstermelisiniz.

Zippo Kibrit Nedir?

Zippo Kibrit olarak bilinen metal kibritler, aslında Zippo çakmak benzini ile çalıştıkları için bu isimle anılmaktadırlar. Anahtarlık olarak yanınızda taşıyabileceğiniz metal kutunun içine koyulan Zippo benzini, kibrit gibi kullanılan metal çubuğun yanmasına imkân tanımaktadır. Oldukça uzun ömürlü olan ve yanında kibrit taşımaktan bıkanlar için ideal bir ürün olan metal kibrit, küçük boyutu ve anahtarlık şeklinde bir taşıma düzeneğine sahip olması nedeniyle oldukça kullanışlı bir üründür.

Orijinal Zippo Çakmaklar

Her kıymetli markada olduğu gibi Zippo çakmaklar da çok fazla taklit edilmektedirler. Orijinal Zippo nasıl anlaşılır diyecek olursanız, işte size bir çakmağın orijinal Zippo olup olmadığının anlamak için dikkat edilmesi gerekenler;

  • Zippo çakmak ucuz taklitlerde, çakmak üzerinde Zippo yerine Zippu gibi benzer ama farklı isimler kullanıldığı hemen dikkat çekecektir.
  • Sahte çakmak, orijinal zippo ile karşılaştırıldığında daha hafif olacaktır.
  • Orijinal Zipponun aksine kapaktaki menteşe aralıklarında boşluklar görülecektir ve menteşe birleşme yerleri daha küçüktür.
  • Çakmaktaşı rengi orijinalden farklı olarak, paslı kırmızıya benzer bir renktedir ya da çok parlaktır.
  • Çakmağın altındaki yazının derinliği ve doğru yazılıp yazılmadığı çakmağın orijinal olup olmadığı hakkında en kesin bilgiyi veren ipucudur.
  • Keçe tamponu orijinalden farklıdır ve genellikle lift to refill yazısı bulunmamaktadır.

Zippo Çakmak Sahibi Olmak İçin

Orijinal bir Zippo çakmak sahibi olmak istiyorsanız, Zippo fiyatlarının hiç de ucuz olmadığını bilmelisiniz. Zippo sahibinden gibi aramalarla Zippo çakmak çeşitleri ikinci elde uygun fiyatlara ulaşmanız mümkün olabilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ