Web sitemize hoşgeldiniz.

Sigara Puro Fiyatları Her Bütçeye Uygun Seçenekler Sunuyor

26 Nisan 2017

Puro geleneksel kültür olarak kabul edileli yüzyıllar geçmiş olmasına rağmen halen puro zevki dededen toruna devam ettirilir. Statü simgesi olarak kendine yer edinen ve elit kişiler tarafından tüketilen puro çeşitleri ve fiyatları her bütçeye uygun bulunabilir. Sadece zengin ve elit tabaka değil normal bütçeli kişiler tarafından da kullanılmaya başlamıştır. Tütünde bulunan nikotin herkesin bildiği üzere bağımlılık yaratır ancak gerçek puro içicisi dumanını içine çekmez. Puro zararı konusunda sigaradan daha zararlı olduğu da söylenemez. Dumanında var olan bir tedirginlik olsa da arada bir nadiren içilen puro sürekli kullanım halini almadığı sürece zararı tolere edilebilir. Sadece keyifli zamanlara eşlik eden puro kederli veya stresli anlarda içilmez. İçerken dumanına konsantre olmak gerekir ve en iyi konsantrasyon sadece keyifliyken yapılır. Tütün ve tütün ürünlerinin zararlı olabileceği akıldan çıkarılmamalı ve kaliteli tütünlerden yapılan puroları tüketmeye çalışılmalıdır.

Her Ortamda Puro İçilir Mi?

Sigara gibi dumanıyla içen dışındakileri rahatsız eden puro içilmeden önce etraftakilerden izin alınmalı ya da rahatsız olunduğunda koca bir puroya kıymak uğruna söndürülmeli veya ortam terk edilmelidir. Puro adabı bunu gerektirdiği için içmeyenleri anlamaya çalışılmalı ve gerekirse puro sadece yalnızken içilmelidir. Saygısızlık puro adabına, içene yakışmayacağı için hayata ve ortamda bulunanların dumanından rahatsız olabilecekleri unutulmamalıdır. Puro yakma geleneği sadece puro kullanıcısının gerçekleştireceği eylemdir ve herkes purosunu kaliteli puro çakmağıyla yakmalıdır. Puro çakmağı kullanırken mümkünse gazlı ve jet alevli çakmaklar kullanılmalı ve puro ucunun tam yanması sağlanmalıdır.

Puro Nerden Alınır?

Puro al diyerek internet üzerinde de satılan puro markaları temin edilebiliyorsa da ülkemizde tütün ve tütün ürünlerinin online satışı yasaklanmıştır. İnternet üzerinden puro temin edenler yasal olmayan yollardan puroları alabilirler ancak sahte olabilecek purolara karşı da hassas olunmalı ve güvenilir yerlerden ve markalardan satın alınmalıdır. Online puro satışı gerçekleştiren yerlerde ana sayfalarında satışının yasak olduğuna dair açıklayıcı bilgiler bulunmuş olsa da satış işlemleri gerçekleştirilmelidir. Konumuz yasak yerlerden alınması olmadığı gibi herkesin hür iradesine dayalı olan almak yada almamak eylemi kişinin kendi sorumluluğundadır. Ülkemizde yasal izinli olan satış noktaları TAPDK bandrolüne sahip purolardır. Her birinin fiyatı her satış noktasında aynıdır ve yasal vergiye tabi tutularak satış yapılır. Puroların satışı yasal olmasa da yasal olan puroya ait aksesuarların satışıdır. Bilindiği üzere puro içmek beraberinde birçok aksesuarının da teminini gerektirir.

Puro Aksesuarları Nelerdir?

Puro içmek için birçok teferruat ister ve her elit puro içicisi için aksesuarlar farklı marka ve çeşitlikte olsa da kullanılması gereken malzemeleri vardır. Puroyu kesmeye yarayan giyotin puro makası, klasik puro makası, V puro makası, puro delicilerdir. Puro sipariş vermek yerine puro aksesuarlarının siparişi internette çok seçkin markaları bir arada bulunduran sitelerden temin edilebilir. Giyotin puro makası aleti hızlı, temiz ve efektif kesim için puro kesmekte kullanılır. Makasın kullanımı için yapılması gereken puroyu kesilecek yere doğru karar vererek bir kerede kesim yapılmasıdır ve puronun zarar görmeden kesimi yapılması gerekir. Giyotinlerin özelliklerinden biri de kendiliğinden bilenmeleridir. Kesimin kaliteli ve doğru orantılı olarak yapılması, puronun içim kalitesini de doğrudan etkileyecektir. Klasik puro makasları olarak bilinen makas çeşidi de giyotinle aynı fakat farklı görünümde ve bildiğimiz makas şeklindedir. Klasik puro makasından vazgeçmeyenler, zevki doğrultusunda bu makaslarla en iyi sonuca ulaşabilmektedir. Klasik puro makasıyla giyotin makas arasında fark var mıdır diyenler için arasında kesim farkı bulunmasa da asıl olan kesicinin pürüzsüz kesin yapacak kadar kaliteli olması ve puro severin zevkine uygun kesimin yapabilecek alet olmalarıdır. V makaslar da kullanımı daha zor makas çeşididir. Diğer kesicilerle karşılaştırıldığında karmaşık yapısı dikkat çeker ve kullanımında ustalaşmak zaman sabır ve pratik ister. Eski puro kullanıcıları tarafından kullanılan V puro makaslar zoru sevenler için ideal olabilir. Puro deliciler de purocuların aletlerinden biridir ve giyotin ve makaslardan farklı olarak puronun kapak kısmına oval delik açarak puro içimi yapılır. Puro deliciler genellikle 7 mm, 9 mm ve 11 mm çapında delikler açabilir ve açılan deliğin çap büyüklüğü purocunun içim zevkine göre değişiklik gösterir.

Puro Kılıfları ve Humidorlar

Puro satış mağazaları yasal olarak çalışan ve vergiye tabi işletmelerdir. Puro satışı yapan yerlerde de purocunun ihtiyacı olan aksesuarlar temin edilebilir. Puro için önemli gereçlerden biri de onları yanlarında taşıyarak gideceği yere götürmek için kullanılan kılıflardır. Portatif olan kılıflar puro taşımayı kolaylaştırdığı gibi 8-10 saat boyunca puroya zarar gelmeden, kurutmadan saklayabilecek kapasitededir. Tekli, ikili, üçlü, dörtlü, beşli seçenekleri bulunan kılıflarda asıl amaç humidordan çıkarılan puroları yanında gideceği yere götürmekte kullanılır. Uzun seyahatler için ideal taşıma ve saklama aksesuarı ise humidorlardır. Humidoru kaliteli olan kullanıcı stokladığı purolarını humidorunda uzun süre boyunca arada bir havalandırmak suretiyle kullanabilir.

Puro Küllükleri

Puro kullananlar için ideal ürünlerden birisi de puro küllükleridir. Klasik kül tablalarının aksine puroyu düşürmeden tutabilecek kadar büyük ve geniş yapıda bulunan ve yatalı olan küllükler, puro külünün zamansız düşmesini engelleyecek yapıdadır. Puronun ucunda duran kül puroyu közler ve daha güzel ve orantılı yanmasını sağlar. Küllük sayesinde koru ve külünü muhafaza ettiği için purodan alınan zevk ve aroma o derece fazlalaşır. Puro kül tablası seçimi için bir çok markanın bir çok modeli bulunmakta seçimler purocunun zevkine uygun yapılmalıdır. Purocuya verilecek en güzel hediyelerden birisi de şık ve dayanıklı küllükler olmalıdır. Puro içek genel bir zevktir ve bütün aksesuarlarda bu zevki en iyi şekilde tamamlamak için yapılmalıdır. Her mekanda veya her içecekle farklı lezzetlere bürünebilen purolar her zevke göre de değişiklik gösterecektir. Purocuyu memnun etmek isteyenler için ideal hediyeler alınabilir ve keyiflerine keyif katılabilir.

Cohiba Puro Nerde Satılır?

Cohiba puro satış yapan online alışveriş siteleri de sanal platformlarda bulunmakta ve markanın aksesuarları da sitelerinde yer almaktadır.  Kalitesiyle kendini belli eden cohiba markasında her zevke uygun purolar bulunmaktadır. Fiyatları bakımından biraz yüksek fiyatlı olan purolar içim keyfini yaşatacak kadar özenle hazırlanmıştır. Cohiba marka puro alırken de güvenilir olmasına ve yasal olup olmadığına dikkat edilmeli gerekirse online değil birebir satış mağazalarına gidilerek alınmalıdır. Cohiba satın al diyerek gerçek puro içmek isteyenler güvenilir satış dükkânlarından purosunu alabilir.

Puro Fiyatları Standart mı?

Eskiden puro fiyatları tekel olarak uygulanan fiyat politikası sonradan adı özelleştirilmeden dolayı değiştirilerek TAPDK olarak belirlendi. Her yıl Bakanlar Kurulu tarafından açıklanan resmi fiyatlar ülkemize yabancı ülkelerden ihraç olarak getirtilen purolarda da bandrollü olarak satışa çıkarılıyor. Sigara puro fiyatları devlet denetiminde vergiye tabi olarak satış mağazalarında puro severlerle buluşuyor. Puro keyfinden mahrum kalmak istemeyenler ya kaliteli puroları gümrükten yurt dışına gidenlerden temin edebiliyor ya da puro satan yerlerden stoklayarak humidorlarına koyarak uzun süreli olarak kullanabiliyor.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ