Web sitemize hoşgeldiniz.

Sevgiliye Hediyelik Ararken Herkesin Yaşadığı Sorun

Hediyelik eşya denince ilk aklımıza gelen şey; sokak aralarındaki küçük dükkânlarda satılan kolye, yüzük gibi bulunduğunuz yöreye ait geleneksel hediyeliklerdir. Oysa günümüzde hediyelik eşyanın anlamı tamamen değişmiştir.

Şehirlerin orta yerinde kullanımı çok değişik, tasarımları çok özel birçok hediyenin satıldığı dükkânlar bulunuyor. Bu dükkânlarda satılan hediyelerin fiyatları ise oldukça pahalı oluyor. Bu pahalılıktan dolayı dükkânlar tüm sene boş kalırken yılın içindeki özel günlerde satış patlaması yapıyor.

Tüm Dünyada Kutlanan Özel Günlerin Klişeleri

Dünya toplumu artık tüketen bir toplum haline geldi. Üretimden o kadar uzağız ki sistemin hepimize içine çektiği bu girdapta tüketmek için birbirimizi eziyoruz. Oluşan bu durumu ise sevdiğimiz insanlara değer verdiğimiz için yaptığımızı söyleyerek doğallaştırıyoruz.

Doğallaşan bu durumun içinde hediye almanın anlamını yitirdiğimiz için almamız gereken hediyeleri bulamıyoruz. Bu da piyasada hediye kirliliğine sebep oluyor. Özellikle internette karşımıza çıkan gerekli gereksiz birçok hediye çeşidi üretiliyor.

Anneler Günü, Babalar Günü ve Sevgililer Günü hediye satışlarında ekonominin tavan yaptığı özel günlerdir. Anneye hediye almak için sıraya girmiş birçok evlat bu evlatların hediyelerine sevinen nice anne vardır. Kimisi çiçek kimisi ev eşyası kimisi takı alırken bazıları da sadece annelerine sarılmakla yetinir.

Ucuz hediyelik eşya pek fazla tercih edilmiyor bu zamanlarda. Tercih edilse de yanına mutlaka başka bir hediye alınıyor.

Doğum Günü Hediyeleri

Tüketicilerin ve alıcıların en çok sorun yaşadığı konulardan biri de doğum günü hediyeleri. Karşınızdaki insana ne alacağınızı bilememe durumu, alsanız aldığınızı beğenecek mi korkusu, almasanız karşınızdakine mahcup olma duygularıyla cebelleşirsiniz.

Özellikle sevgiliniz veya yakın arkadaşınızın doğum günü yaklaşıyorsa işler sizin için daha zor olabilir. Bunun için hemen bilgisayar başında hediye aramaya başlasanız da sevgiliye hediyelik bir şeyler bakmak hiç de kolay olmayacaktır.

Gezinmeye başladığınız sanal dünyada birçok çeşit gözünüze çarpacak hepsini almak isteyeceksiniz. Sevgilinizin beğenmesini istediğiniz için en çok satılanları ve bilinenleri tercih etmeyeceksiniz. Bu durum seçim yapmanızı zorlayacak olsa da seçenekleri aza indirmek her zaman iyidir.

Hediye seçerken her zaman gönlünüzden geçen hediyeler cebinize uymayacak cebinize uyan hediyeleri gönlünüz istemeyecek.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ