Web sitemize hoşgeldiniz.

Sakal Çıkarma Yolları

Sakal ve bıyık, erkeklerin görünümlerinde en önem verdikleri uzuvlarının başında gelmektedir. Köselik ya da gür olmayan sakal ve bıyık sahibi olma birçok erkeğin ortak problemlerinin başında gelmektedir. Bu durum, erkeklerde özgüven eksikliğine yol açmaktadır. Belli bir yaştan sonra bu durumla karşı karşıya kalan birçok erkek sakal çıkarma yollarını araştırmaktadır.

Sakal çıkarmayla ilgili olarak uzmanların önerilerini sizler için bu yazıda topladık. İşte birçok uzmanın ortak önerisi olan sakal çıkarma yöntemleri:

  • Sarımsakla sakal çıkarma, birçok kişinin ortak önerisinin başında gelmektedir. Tıpta herhangi bir ispatı olmamasına rağmen herkesçe önerilmektedir. Cildi tıraş ettikten sonra sarımsağı cilde bastırarak sürmek suretiyle uygulanmaktadır. Sakal çıkarma yollarından en çok önerileni olan bu yöntem, cilt sağlığınıza zarar verebilir.
  • Eğer yüzünüzde bir miktar tüylenme varsa badem yağı kullanılması tavsiye edilmektedir. Çünkü badem yağının tüyleri ve kılları besleyici bir etkisi vardır. Saçlar için oldukça etkili olan bu yöntemin sakal çıkarmakta da oldukça başarılı olduğu söylenmektedir.
  • Sakal çıkarma tavsiyelerinden sonuncusu ise tersine tıraş etme yöntemidir. Bu yöntem ile cildinizin iltihap kapma riskinin olduğunu unutmayınız. Jiletin her zaman tıraş olunanın aksine ters yöne doğru sürülmesiyle uygulanan bir yöntem.

Gür sakal ve bıyığa kavuşmak için birçok erkek internet üzerinden sakal çıkarma yollarını araştırmaktadır. Bu tavsiyelerin ne kadar etkili olduğu tartışmalıdır. Birçok uygulama cildiniz üzerinde olumsuz etkilere yol açabilir. Bu sebeple öncelikli olarak bir cilt uzmanına başvurmak en doğrusu olacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ