Web sitemize hoşgeldiniz.

 Saç Maşası Nasıl Yapılır?

10 Mayıs 2018

Kusursuz görünmenin ilk adımları arasında yer alan saç maşası nasıl yapılır sorusunu en doğru püf noktaları aracılığı yanıtlama zamanı. Doğal görünüm için biçilmiş bir kaftan olan saç maşası özel püf noktaları aracılığı ile desteklendiğinde kusursuz bir görünüm elde etmek isteyenler için biçilmiş bir kaftan olacaktır. Maşa işlemi sırsında uygulamaya alınacak adımlar aracılığı ile kısa zaman zarfı içinde saçlarınıza doğal dalgalar verebilirsiniz.

Saç maşası uygulaması:

Maşa uygulama işleminde kesinlikle saçlar temiz olmalıdır. Temiz saça uygulanan maşa işlemi ile dalgalarınızın kalıcılığını artırabilirsiniz.

Bu uygulama sonrasında saçlara özel köpükler kullanarak sabitleme işlemi gerçekleştirilmelidir. Bu uygulama işleme alacağınız maşa işleminin kalıcı olmasını sağlayacaktır.

Daha sonra saçlarınızı istediğiniz miktarda tutam tutam ayırarak maşa işlemini uygulamaya alabilirsiniz. Ardından saçlarınızı öne doğru salarak elleriniz ile vereceğiniz şekiller doğal bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır.

Bigudi aracılığı ile saç maşası:

Doğal görünüm elde etmek isteyenlerin bir numaralı tercihi arasında yer alan bigudi ile saç maşası işlemi en sağlıklı yöntemler arasında yer almaktadır. Bigudi ile saç maşası işleminde özenli davranılması gerekmektedir.  Yıpranma problemini geride bırakan bigudi uygulamasında bigudiler öncelikle 10 dakika suyun içerisinde bekletilir. Bu uygulama ardından saçlar ayrılır ve özenle bigudiler aracılığı ile sarılır. Bu işlem sonrasında saçlar gece boyunca bekletilir ve daha sonra açılır. Bu uygumla ardından saçlarınızı öne doğru atın ve havalandırın. Elde edeceğiniz doğal dalgalar ile farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Bu uygulama haricinde kumaş aracılığı ile de dalga işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Saçları yıpratmama adına en çok tercih edilen maşa uygulaması arasında yer alan bu işlemi mutlaka deneyin. Sizlere verdiğimiz bilgiler ile saç maşası nasıl yapılır sorusunu yanıtlayarak en doğru sonuçlara kısa zaman zarfı içinde sahip olabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ