Web sitemize hoşgeldiniz.

Puronuzu Daha Kaliteli ve Hazımlı İçmek İçin Bilmeniz Gerekenler

10 Temmuz 2017

Puroların ne kadar asil ve derin birer aksesuar olduklarını herkes bilir. Kaliteli puro içmek önemli bir seviye göstergesidir ve dolayısıyla da kaliteyi arayan ve kıymetini bilenlerin puro içmesi tavsiye edilir yoksa diğer türlüsü sadece hamallıktır. Bir puro asla bir sigara değildir ve dolayısıyla da özelliğini ve karakterini koruyabilmesi çok önemlidir.

Peki, bu karakter ile özellik tam olarak neye işaret ediyor? Ne manaya geliyor? Puronun özelliği tütününden tutunda kokusuna kadar her konuda karşımıza çıkar; puro özel insanların içtiği statülü bir keyiftir ve hep öyle kalacaktır. Bir puro çakmağı ise bu zevke eşlik eden ve onu destekleyen bir aksesuardır ve her puro içicisinin evinde ve cebinde bulunmalıdırlar.

Puro Çakmaklarının Özellikleri: Puro İçimine Nasıl Katkı Yapıyorlar

Her puro severin karşısına çıkan ana sorunsal zorlukla yanan bu objeleri nasıl hızlıca yakabilmek ve uzun süreli yanmalarını sağlayabilmektir. İyi bir çakmak, sarma kâğıdı ne kadar kalın ve tütün ne kadar zor yanarsa yansın, puronun içimini zorlaştırmayacak seviyede güçlü bir alev yaratabilen bir çakmaktır. Dolayısıyla sıvısından tutun da tasarımına kadar her özelliği bir puro çakmağını özel kılar.

Ana mantık en yüksek seviyede ve sıcaklıktaki alevi en uzun süre puro ile temas ettirebilmek ve dolayısıyla da puronun en uzun süre ve en yüksek verimlilikte yanmasını sağlayabilmektir. Bu sebepten ötürü her puro içicisi için bir puro çakmağı puronun kendisi kadar önemli objedir ve iyi bir çakmak sahibi olmak aynı zamanda iyi bir puro içicisi olmaktır.       

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ