Web sitemize hoşgeldiniz.

Purolar ve Puronun Statüsü Puro Çantalarına Yansıyor

26 Nisan 2017

Puro severlerin ve puro içmekten vazgeçmeyenler için puroları en mükemmel şekilde saklayan özel kutulara da sahip olması gerekir. Puronun nemini kaybetmeden saklanabilmesini sağlayan ve bozulmaması için koyulan dolaba humidor deniyor. İçindeki nem oranı sabit tutmaya yarayan özel kutu da sürekli ölçüm yapılır. Özel bir ağaca şekil verilerek hazırlanan ürünlerde özel kaplamasıyla da dikkat çeker. Humidor kullananlar bilirler ki içindeki purolara uzun süre dokunulmayacaksa bile arada bir kapağını kaldırarak havalandırılması gerekir. Kısa süreli havalandırma içerideki hava sirkülasyonunu sağlayacak ve havayı tazeleyecektir. Humidorun havalandırılması içindeki nemi bir nebze de dağılmasını sağlayacak ve dengeleyerek puroların taze kalmasına yardımcı olacaktır. Masaüstü kullanılan humidorlarda nem yukarıda kalıyorken, kabinet humidorlarda aşağıya çökme başlıyor. Her iki türde de kapakları açıldığında sirkülasyon sağlanarak tek tarafta toplanan nem, humidorun içinde dolaşmasını kolaylaştırmış oluyor. Farklı markaların çıkardığı puro kutusu fiyatları da markaya bağlı olarak değişim gösteriyor.

Puroyu Yanından Ayırmayanlara Özel Kılıflar

Puro taşıma kılıfı purosunu yanında taşımak için özel olarak hazırlanan aparatlardır. Kılıflar portatiftir ve puroyu en iyi şekilde taşımayı sağlar ve ceket cebinde, çantada bile purolara zarar gelmez ve nemini kaybetmeden saklanmasına imkan sağlar. Puro kılıfları içerisinde tekli, ikili, üçlü ve dörtlü seçenekleri olan kapasiteleri bulunur. Kılıfların hazırlanmasında genellikle deri, metal, çelik, karbon, ağaç gibi malzemeler kullanılarak hazırlanır. Kılıfların amacı humidorlarından çıkarılan puroların içileceği zamana kadar geçen süre zarfında puronun nemini sabit tutmaktır. Puro kılıfı alırken puro severin dikkat edeceği şey izolasyonunun güzel olması ve puro ile hava sirkülasyonunu mümkün olduğunca kesilerek puronun içim keyfini maksimum tutmasıdır. Kaliteli bir puro kılıfı içerisinde puroyu 8-10 saat kadar koruyacak kapasitede olmalıdır. Dışarıya çıkarken veya seyahatlerde kullanılmak üzere purosunu yanına almak isteyenler için yanlarına almak istedikleri 3-5 puroyu rahatlıkla taşıyan puro kılıfı olmazsa olmaz aksesuarlarıdır. Kullanılan puro boyutuna göre seçilen kılıflar nemini kaybetmeden puroyu saklamak için idealdir.

Puro İçmek Teferruat İster

Puro aksesuarları puro markaları kadar çeşitlidir ve her bir aksesuar puro keyfini yaşatmak için olmazsa olmazdır. Puro aksesuarları içerisinde önemli yer tutan ürünlerden birisi de puro makaslarıdır. Zevke göre değişen kesim materyallerinden birisi de kimileri puro kesicisi kullanarak puroyu kesmekten zevk alıyorken kimileri de puro delicisi kullanarak en iyi şekilde purosuna hayat verir. Kesiciler arasında marka ve işlevlerine göre aynı sonuç ortaya çıkmış olsa da kaliteli kesici kullanıldığında purodan alınan zevkte farklı olacaktır. Kullanmak istenilen kesicinin kaliteli olması en iyi seviyede keyifli içim sağlayacak ve prestijli görünümüyle aksesuarlarda dikkat çekecektir. Purolar için özel nemlendirici aletlerde puronun nemini korumak için sahip olunması gereken aksesuarlardır. Nemlendirici çeşitleri arasında elektronik nemlendiriciler, klasik nemlendiriciler ve kristal jel nemlendiriciler bulunur. Puro aksesuarı denince akla gelen en önemli aksesuarlar arasında kalitesiyle çarpıcı markalı puro çakmaklarıdır. Görünümüyle, kullanımıyla en iyi performansı sergileyebilecek çakmaklar puronun prestijini de artıracaktır.

Puro Kesici Makaslar

Puroyu içmek kadar önemli bir konu daha varsa puroyu ideal şekilde kesmektir denebilir. Puro kesiminde giyotin tipi kesiciler kullanıldığında şapka kısmını net şekilde kesebilmek için ideal aparatlardır. Puro severler arasında en çok kullanılan giyotinlere ilave olarak V kesici tipindeki aksesuarda delici ve kesicinin karması olarak kullanılır. Puronun şapkasını giyotin gibi kesebilen V tipi kesici de oldukça popülerdir. Dudağın dilin tütüne değdirmeden ve aromaları en iyi şekilde içe çekmeyi sağlayan V kesici de üstün performans sağlar. Puro makası fiyatı da uygun olan ve tıpkı normal bir makası andıran işleyişe sahiptir. Giyotinle hemen hemen aynı sonucu veren makaslarda kesimin de dikkatli yerden yapılması ve bunun için titiz davranılması gerekiyor. Yanlış kesilen puro kaliteyi bozduğu için kesicilerin rolü içimde büyüktür.

Hediyelik Puro Setleri

Puro severlere en güzel hediye onlara her zaman kullanabilecekleri puroyla alakalı aksesuarları almak olacaktır. Hediyelik puro seti almak onları mutlu etmeye yetecek tercih olacaktır. Keyfine düşkün puro kullanıcıları için tasarlanan setlerde puro makası, filtreli puro ağızlığı, puro nemlendiricileri, puro kutuları tek bir set halinde satılıyor. Ayrıca değişik bir set içerisinde de puroya özel küllük, nemlendirici kılıf, puro kesicici set halinde satılıyor. Kaliteli marka olan cohiba setler de hediyelik seçeneği almak isteyenlerin tercihi olabilecek kadar gösterişlidir. Purocunun ihtiyacı olan setler hediyelik olabileceği gibi kişisel kullanımlar için hepsi bir arada kullanılabilecektir. Yeni başlayan kişinin bir set alarak ve damak zevkine uygun purolarıyla keyiflerine keyif katmasına yardımcı olacaktır. Setler içerisinde puro çakmağı da bulunan modeller de tercih edilebilir.

Puro Vazgeçilmez Tutkudur

Puro markası arayanlar için en iyisi elbette Küba’dan getirtilen kaliteli el sarımı purolar olacaktır ancak biraz pahalı oldukları da bir gerçektir. Damak zevkine uygun puro her zevke göre değişim göstereceği için marka adı vermekte bu konuda yeterli olmayacak kimine uygun olan kiminin damak zevkine uymayacaktır. Puronun ülkemizde de vazgeçemeyen aktif olarak kullanan sayısı da bir hayli fazladır. Bu nedenle birbirinden şık aksesuarların bulunduğu online ortamda en iyi kalitede puro markaları da bulunacaktır. En iyisine karar vermek için birkaç deneme yapılsa da bazı puro severler purosunun sade değil aroma katkılı olmasını ve ağızda tat bırakmasını isterler. İyi bir kullanıcı alıştığı tattan vazgeçmek istemez ve onların keyifleri sadece alışkın oldukları tatlarda anlam kazanır.

Puro Nerden Alınır?

Puro almak isteyenler ve puro satış noktaları araştıranlar için en ideal yer Küba puro çeşitleridir. Küba purosunun distribütörlüğünü yapan yüzlerce firma bulunmaktadır. Bazı firmalar kendi satış mağazalarında satış yapmakla yetinirken bazıları da online alışveriş platformu sayesinde kullanıcılara ulaşırlar. Ülkemizde puroyu internet üzerinden satışının yapılması yasaktır. Ancak yurt dışından getirtilebilen online pazarlar bulunabilir. Sigara satışı yapan bayilerden tekel aracılığıyla yasal ve bandrollü olan purolar her yerde rahatlıkla bulunabilir. Uluslar arası online satış mağazaları Türkiye’yle satışını yasal olmaması sebebiyle durduğu için tekelin izin verdiği purolar markalı zincir marketlerden de bulunabilir. Puro kullanımlarında puronun kesilmesi de, yakılması da saklanması da, içilmesi de her biri özel puro aksesuarı gerektirir ve zengin kültür gerektiren yapıya sahiptir. Bu nedenle en iyi puronun seçilmesi de puro sever için bir tutkudur.

Puro Saklama Dolapları ve Kutuları

Puro saklama dolapları ya da puro çantaları olarak da bilinen kutular az bulunan kaliteli puroları muhafaza etmenin en iyi yoludur. Puro tutkudur ve tutkunun vazgeçilmez unsuru onları en iyi şekilde muhafaza etmekten geçer. Beğenilen purodan kutularca alınması durumunda onları uygun büyüklükte kutuda saklamak en doğru yoldur. Puroların nemden ve dış etkenlerden korunmasını sağlayan saklama dolaplarının yüksek kalitede olması da kaçınılmaz olacaktır. Ortamdaki nemi ölçmeye yarayan nem ölçerde kutunun içinde bulunmalıdır. Görüldüğü gibi puro tutkusu sigara gibi değildir puro içmek meşakkat ister ve türlü çeşit aksesuar ister. Alalade puro içilmez ve onu içmenin keyifli zamanı ve yeri vardır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ