Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Çakmağı Nasıl Doldurulur Bilmeyenler İçin Kısa Bilgiler

28 Mart 2017

Güzel, ılık bir yaz akşamında balkonda puro keyfinin vereceği hazzı bir hayal edin. Tam puronuzu yakacakken çakmağınızın gazı bitmiş olsun. Ne hissederdiniz? Aslında bir şey hissetmenize gerek yok çünkü bu ufak keyfinizi etkileyecek büyük bir sorun değil. Puro çakmağı nasıl doldurulur biliyorsanız işlem çok basit. Bilmiyorsanız da işlem çok basittir. Öğrenmeniz en fazla iki üç dakikanızı alacaktır. Bu varsayıma dayalı kısa hikayenin iki başrol oyuncusu var: çakmak ve çakmak gazı.

Puro Çakmakları

Puroların yakılmasında özel çakmaklara gereksinim duyulur. Puronun yapısının kalın olması ve düzgün bir içim için düzgün şekilde yakılması gerektiği için purolar için özel çakmaklar geliştirilmiştir. Tasarım açısından normal hayatta kullandığımız çakmaklardan farklıdır. Daha kuvvetli bir alev verirler ki puro kolayca yanabilsin. Ayrıca diğer çakmaklarda olan gaz kokusuna puro çakmaklarında rastlamazsınız. Gaz kokusunun purodaki tütünün aromasını değiştirmemesi için böyle bir önlem alınmıştır.

Puro Çakmağı Gazları

Birçok markanın çakmak gazları bulunuyor. Bazı çakmaklar gaz yerine benzinle de çalışabiliyor. Çakmak gazlarının fiyatları aşırıya kaçan fiyatlar değildir. Gazı aldığınız yerde dolum yaptırabildiğiniz gibi evinizde de çok kolay bir şekilde çakmağınızı doldurabilirsiniz. Gazın bulunduğu kap doldurmaya elverişli olarak tasarlandığı için tek yapmanız gereken çakmağın dolum bölmesine yerleştirerek gazı aktarmaktır. Gazınızın kaliteli olması alevinizin daha güçlü olmasını sağlayacaktır. Puro çakmağı nasıl doldurulur konusunda sıkıntılarınız varsa konuyla ilgili çekilmiş videoları internet üzerinden izleyebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ