Web sitemize hoşgeldiniz.

Puro Keyfini Yaşatan Aksesuarlar Nelerdir?

15 Nisan 2017

Puro içmek geleneksel kültürlerden birisi olarak dünya üzerinde kabul edilen kültür örneğidir. Kaliteli tütün yapraklarıyla elde sarım yapılarak her aşamasında titizlik gösterilen puroları yakmadan önce kesiminin de dikkatli ve özenli olarak yapılması gerekir. Puro aksesuarı makası adı arıyorsanız puro aksesuarlarını satan online alışveriş sitelerinden kaliteli markaların ürünlerine sahip olabilirsiniz. Puro kesicilerde 60 ringe kadar kalın puroları kesebilen bıçaklarıyla puronun en iyi şekilde kesilmesi sağlanır.

Puro Aksesuarı

Lazerle bilenen bıçakları olan kesiciler güvenli kullanım sağlayacak kadar özenle hazırlanmıştır. Çelik malzemeden yapılan kesicilerde ergonomik kol mekanizmasıyla zenginleştirilmiştir. Bıçakları yapışmayan materyalden yapıldığı için puronun tütününe zarar vermeden kavramayı sağlar ve kesimini büyük ustalıkla gerçekleştirir. Puro aksesuarı Puro kesiciler aynı zamanda puro makası olarak da anılsa da farklı bir kategori altında incelenebilir. Kaliteli purolar kadar aksesuarları da önemlidir. Elit zevk yaşatan puroların malzemeleri de kaliteli olmalı ve şık ve estetik dizaynıyla dikkat çekmeli ve kullanımı uzun süreli olacak kadar dayanıklı olmalıdır.

Puro Aksesuarları Nerede Satılır?

Puro aksesuarı Puro makası nerede satılır diyenler için puro aksesuarları satan online alışveriş imkânı sunan ve kaliteli ürünlerle kendini kanıtlamış elit yerlerden ihtiyaca ve bütçeye uygun seçimler yapılarak alınabilir. Puronun yanış kalitesini artırmak için düzgün kesimi de önemlidir ve kesim yaparken üst katmanında bulunan tütünün zarar görmemesi önemlidir. Tütün zarar gördüğünde acı bir tat bırakacak ve düzgün kesilmeyen puro içim keyfi yaşatmayacaktır.

Hediyelik almak için puro makası ideal bir hediye olacağı da unutulmamalıdır. Keyfi katlayacak puroyla beraber puro makasını da alabilir ve dostlarınızın keyiflerini katlayabilirsiniz. Puro içek adap gerektirir ve saygısızlık yapmamak adına keyfinizi katlayacağınız yerlerde içmeniz tavsiye edilir. Dumanından rahatsız olunmaması için kafanızı dinleyeceğiniz ve keyifli olduğunuz zamanlarda içmeniz adabının bir göstergesidir.

Puroda Marka Önemli Mi?

Dünyanın en iyi puro markası hangisidir diye araştırıldığında uzun boylu ve ideal kalınlığa sahip purolar dikkat çekmektedir. Her puro zevki herkeste farklı yaşanacağı için kesin bir marka vermekte doğru olmayacaktır. Ancak en çok Puro aksesuarı puro markası kendi tütünlerini üreten ve hazırlayan Küba’dan çıkmaktadır. Geçiminin bir kısmını purodan sağlayan ülke dünyanın puro ihtiyacının çoğunu karşılayabilecek düzeyde üretim gerçekleştirirler. Dominik cumhuriyeti de en çok tüketilen markalara ev sahipliği yapan puro üretim yeridir. İdeal kalınlığıyla bal, vanilya, yeşil yaprak aromalarıyla zenginleştirilen çeşitleriyle yumuşak ve yavaş içim keyfi yaşatan puro markaları da vardır. Kaliteli yaprağıyla çok aranan markalar arasında yaban ersini, üzüm, kiraz, çilek, çikolata, tropikal şeftali gibi zengin aroma çeşitleri bulunan purolar bulunmaktadır. Her zevke uygun marka ve aroma fark yaşatabilir ve puro keyfini katlayabilir.

Puro Makasları Üstün Performans Sağlar

Puro kesmeye yarayan makaslar hakkında daha detaylı bilgi almak istiyorsanız ve puro makası nasıl kullanılır merak ediyorsanız cutter denilen puro makasları içim tarafına doğru incelen puroları içime hazırlamak için kullanılır. Söndürülen puroların tekrar içime hazırlanmasında da kullanılır. Puroyu iyi yakabilmek için düzgün şekilde kesilmesi gerekir kesilecek yer önemlidir. Puro kültürüne ve tutkunlarına uygun olan puroların kesilmesinde aceleci davranılmaması gerekir.

Puro ambalajından çıkarıldıktan sonra her ölçüye uygun makaslar kullanılarak kesilir. Puronun baş kısmından kesim yapılırken puroya zarar vermeyecek şekilde kesim yapılması gerekir bunun içinde kesim yapılacak aletin kaliteli malzemeden yapılmış ve kaliteli marka puro kesicilerin alınması gerekir. Lazer bıçağa sahip ve bir kerede üstün performans sağlayan makaslarla kesiminiz içim keyfini artıracak detaylardır.

Puro aksesuarı Puro makası vikipedi araştırma yapıldığında dünyanın en çok bilgi içeren bilgi sitesinde de kendine yer edinmiş ve puroyu kesmeye yarayan makaslardan bahsedilmiştir. Araç gereç çeşitliliğiyle puro severlerin sahip olması gereken makas çeşitleri de farklıdır. Her iki ucu da kapalı olarak hazırlanan puroların içilecek kısmının başı kesilir ve doğru ucu kesmekte önemlidir. Dış sargı yaprağının üzerine sarılan parça yaprağa dikkat edilerek keskin cutter veya giyotin adı verilen kesme aletleri kullanılır. Özel makaslar düzgün kesim için alternatif sağlar ve bunlar arasında giyotin makaslarda lazer bıçağı sayesinde kesimi en iyi şekilde gerçekleştirir. Puro içmek için dişlerle değil uygun kesiciler kullanılarak itinalı şekilde kesilmelidir.

Hediyelik Puro Takımları

Puro severler için en önemli şey purolarından sonra sahip olmak istedikleri ve sahip oldukları puro takımı ürünlerdir. Puroları saklamak için deriden yapılan kılıflar hem gösterişli hem de puroyu kurutmayacağı için mutlaka sahip olunması gereken aksesuarlardır. Puro takımı içinde olmazsa olmaz kılıflar hediye edilebilecek kadar şık ve estetik kullanım sağlar. Puro takımı içinde puro kesicisi, puro delicisi, purolar için özel üretilen puro küllükleri bulunur. İnternet üzerinde puro aksesuarları satan online alıveriş yapılan yerlerden en ideal setler alınabilir. Kullanışlı ürünler puro severlerin puro zevklerini katlar ve uzun süreli kullanım için ideal ürünlerdir.

Puro Makasları ve Kesicileri Pahalı Mı?

Puro aksesuarı Puro kesici fiyat aralıkları kalitesine ve çeşidine göre farklılık gösterse de iyi bir kesici bir kere alınır ve uzun yıllar boyunca kullanılır. Her bütçeye uygun seçenekler ve çeşitleriyle puro içenlerin olmazsa olmaz aksesuarlarının başında kesiciler gelir. Puro yakmak için kullanılan puro çakmakları da puroyu en iyi şekilde yakar. Kaliteli puro çakmakları ve kesicilerini ve orijinal markaları almak için online alışveriş seçeneklerinden yararlanılabilir. İyi bir puro kesicisi hem ergonomik kullanım sağlamalı hem de şıklığıyla da puro içicisinin eline yakışmalıdır. Hediyelik olarak alınabilecek kadar kaliteli olan puro kesicileri paslanmaz çelik kullanılarak, lazer bıçağıyla kesinleştirilmiş ve bir kerede kesilecek kadar üstün performans sağlayan ürünlerdir.

Puro Makası Puronun En Önemli Aksesuarıdır

Puro makası veya kesicisi almadan kesim yapmak isteyenler, puro makası olmadan nasıl kesilir diyenler için puro makası olmadan herhangi bir kesiciyle kesilmeye kalkıldığında puronun zarar görmesi kaçınılmazdır. Puroyu kesmek özen ister, konsantrasyon ve sabır ister bu nedenle bir kerede düzgün kesmek önemlidir.

Puro aksesuarı Acele etmeden, zarar vermeden yıpratmadan kesmek için ideal olan purolar olarak özel üretilen puro kesicileri veya makasları kullanmaktır. Bıçakla puro bozulur bıçakla kesmeyi deneyenlerin puroları zarar görür ve keyifleri işkenceye dönüşür. Kesme işlemi düzgün yapılmazsa puro pürüzlü kalır ve kenarlarında oyuklar oluşur ve haliyle içim keyfini azaltır. Günde sade bir iki kez içilen puroyu en iyi şekilde kesmek ve puro çakmağıyla yakmak gerekir.  Ucuz kesiciler kullanmakta puroyu dengeli kesmeyecek ve puronuzu yıpratarak yanışını da etkileyecektir. Puro kültürünün giderek yeniden yaygınlaşmasıyla birlikte aksesuarları da daha kaliteli hale getirilmiştir.

Puro Nasıl Yakılmalıdır?

Puroyu doğru şekilde kesimini öğrendikten sonraki aşama da puroyu doğru yakabilmektir. Puronun ucundan her yerinden eşit ve düzgün şekilde yanması gereklidir. Bunun için en mantıklısı puro çakmağı kullanmaktır. Düzgün yapılmayan yanma kullanıcısının baş belası olur ve bütün acı duman ağız içerisinde acı bir tat bırakır ve keyif yapılmak istenirken sıkıntı yaşatabilir. Kullanılan tütün yaprağının kaliteli olması da önemlidir. Puro aksesuarı Kaliteli puronun fiyatı biraz yüksek olsa da arada bir yapılacak kaçamaklar için en iyi puroyu almak gerekir. Puro için gazlı çakmak kullanılması da tütünün tadını bozacak unsurlardır. Puro için özel üretilen benzinli çakmaklar yakılmasını kolaylaştıracak ve puronun tadını bozmayacaktır.

Etiketler:

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ