Web sitemize hoşgeldiniz.

Plakadan Borç Sorgulama

Bir araç satın alırken uzun emeklerle biriktirdiğimiz tutarları bir anda elimizden çıkarırız. Bu yüzden alacağımız aracın borcunun olmadığından emin olmalıyız. Bunun için plakadan borç sorgulama işlemlerini gerçekleştirebiliriz.

Bunun için yapmamız gerekenler oldukça basit. Öncelikle yapmamız gereken tarayıcımızdan www.gib.gov.tr adresine giriş yapmak olacak. Sayfanın altında bulunan “İnternet Vergi Dairesi” ikonuna tıkladığımızda gerekli sayfaya yönlendirileceğiz. Yeni açılan pencerede üçüncü sırada bulunan “Motorlu Taşıtlar” ikonuyla yeni pencereyi açıyoruz. Açılan pencerede bulunan “Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme” yazısına tıklıyoruz.

Açılan pencerede plaka bilgimiz, özel plaka olup olmadığı, ruhsat sahibinin TC kimlik ya da vergi kimlik numarası ve araç tescil tarihi bilgileri isteniyor. Bu bilgilerin tamamına araç ruhsatı üzerinden ulaşabilirsiniz. Gerekli alanları doldurduktan sonra alt kısımda bulunan “Tamam” ikonuna tıkladığımızda plaka üzerine kayıtlı ödenmemiş borç var ise, listelenecektir. Bu adımı tamamlayarak plakadan borç sorgulama işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ