Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Malzemeleri

1 Mart 2017

Her şeyin ötesinde estetik bir tecrübe ve bir zevk olan pipo, bu yönlerini koruduğu sürece kötü bir alışkanlık olmaktan çıkmaktadır. Bir hayat tarzı ve bir sanat dalına dönüşür. Pipo’nun ne olduğunu ve tarihsel sürecini anlatmamıza pek gerek yok. Asıl cevabı zor olan soru, günlük hayatta pipo ve pipo malzemelerinin yerine getirdiği fonksiyondur. Pipo sadece içine tütün konulan ve yanma sağlayan bir tahta değildir. Hassasiyeti, bilgiyi ve entelliği aynı zamanda da sanatı anlatan bir semboldür. Çoğu insanın hayat kalitesini arttıran ve kendilerine ayırmış oldukları zamanı daha değerli hale getiren bir yol arkadaşıdır aynı zamanda.

Pipo Nasıl İçilir ve Tütün Fiyatları Nelerdir?

Gösteriş olarak pipo içenlerin sayısı oldukça azdır. Tütün bulmaktan tutun, doldurmasına ve temizlemesine kadar birçok zahmeti vardır. İçine üç aşmada doldurduğunuz tütünü bir kibrit veya çakmak sayesinde yakarak keyfini çıkarabileceğiniz muhteşem bir araçtır. Kesinlikle ciğerlere çekilmemesi gerekir. Tütün doldurulduktan sonra çekişi kontrol edilmeli ve işin tadına varılmalıdır. Pipo nasıl içilir kısmında yakılma esnasında kesinlikle hızlı ve yüksek alev çıkaran turbo özelliğe sahip olan çakmaklar kullanılmamalıdır.

Pipo tütünleri farklı adlar almaktadır. Preslenmiş olarak elde edilen flake, kıyılmış tütünden elde edilen shag, ribbon gibi birçok tütün çeşidi vardır. Pipo tütün fiyatları kalite ve aromasına göre değişir. Özel bir işlemden geçmiş olan burley tütününün kendine has bir aroması vardır. Tütünlerde aynı şarap gibi yıllanır.

Çeşitleri ve Setleri

Briar’ın yani gülkökü olan ve pipo yapımında kullanılan bu ağacın ilk kullanılmaya başlandığı sırada çeşitler oldukça sınırlıydı. Zaman içerisinde modern çapa ayak uyduran pipo çeşitleri, üreticiler tarafından çeşitli şekillerde dizayn edilmeye başlandı. Churcwarden olarak bilinen model yani uzun pipo zaman içerisinde yerini kısa saplı olan modellere bıraktı.

Pipo alırken genelde pipo seti ile birlikte alınır. Fiyatlarda değişkenlik gösteren bu setlere çeşitli internet sitelerinde veya üreticiler sayesinde ulaşmanız mümkün. Bu setler içerisinde pipo içicisine dair ne varsa bulabilirsiniz. Pipo ve pipo aksesuarlarının bulunduğu bu setlerin hepsi kişiye özel olarak tasarlanmıştır.

Markaları ve Fiyatları

Dünyaca ünlü markaların bu kadar çok olmasının esas sebebi Türkiye’de pipo kültürünün çok fazla yaygınlaşmamış olmasıdır. Bu makalar içerisinde ucuz pipo bulabileceğiniz gibi kalite oranı daha yüksek malzeme kullanılan pipo çeşitleri de bulmanız mümkündür. Unutmayın ki fiyatı düşük olan pipolar içme kalitenizi düşürür.

Pipo markaları arasında dünyaca olan markalar tercih edilse de çoğunluğu Avrupa kökenli olan bu firmaları tercih etmek yerine Türk firmaları tercih edebilirsiniz. Çünkü Türk firmalar içerisinde her ne kadar sayılı firmalar olsa da kaliteleri yabancı markaları aratmayacak kadar yüksektir.

Türkiye’de ki tek Marka

Şahin Pipo bu işi ülkemizde yapan en iyi firma olarak göze çarpmaktadır. Başarılı olmasının esas sebebi sadece pipo üretmek olmayıp pipo malzemeleri üretme konusunda ki yaratıcılığa da sahip olmasıdır. Ürettiği yüksek standartlı ürünleri yedi farklı ülkeye ihraç etmektedir.

Şahin Pipo Fiyatları aldığınız ürünün kalitesi ve modeline göre değişkenlik göstermektedir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ