Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Malzemeleri ve İçiş Zevki

28 Şubat 2017

Hayatlarının bir döneminde sigara kullanmış olan ve artık pipo içmeyi bir çözüm olarak düşünen kişiler bu hobiye başlamakla ne kadar doğru bir karar verdiklerini çok da geç olmadan anlarlar. Şunu belirtmemizde fayda vardır ki tütün ürünlerinin hepsi zararlıdır ve alsında içmemek gerekir. Fakat bunu bir zevk olarak yapmanın tadı ayrıdır. İşte o zaman zarardan çok fayda sağlayabilir. Pipo malzemeleri ile piponun içiş keyfi kişinin kendini dinlendirmek için ayırdığı bir zamanda olmalıdır. Özetlemek gerekirse haftada 2 veya 3 günü geçmemelidir.

Nasıl İçilir ve Hangi Tütünler Tercih Edilir

Pipo’yu satın alırken ağızda ne kadar rahat olduğunu anlamak ve kalitesine de dikkat etmek gerekir. Eğer bu ilk piponuz ise pipo tütün fiyatını araştırıp istediğiniz tütünü doldurduktan sonra, yavaşça yakılır ve keyifle içilir. Tütün türleri dediğimizde tütünün yetiştiği coğrafya ve bitkinin kendisi oldukça önemlidir. Bu tütünlerden bahsederken aromatik olmayan ve aromatik olan tütünler kelimelerini fazlaca duymuşsunuzdur. Aromatik olanlarda çok yoğun aromaya sahip çikolata,vanilya vb kokusu ve tadı bulunan çeşitlerdir. Bu tütünler, içenden çok kokusu sayesinde ortamda bulunan insanlara da zevk verir.

İlk içimde piponun 1/3 ‘ü tütünle doldurulur. Çok seyrek doldurulan bir pipoda tütün hızlıca yandığı için hem kalitesiz hem de aşırı ısınmaya sebep olan bir dumanla birlikte çok da fazla zevk vermez. Pipo nasıl içilir sorusunun en güzel cevabı içicinin denemeleri ile ideal halini alarak cevap bulacaktır.

Setler ve Çeşitler

Pipo bir tütün içme aracının ötesinde bir yaşam biçimi ve kültürdür. Bu sayede kişiye özel pipo seti bulmanız mümkün. İçerisinde bulunan pipo aksesuarları ile piponuzun temizliğini ve içme sonrasında bakımını yapabilirsiniz.

Pipoda yüzlerce farklı çeşit bulmanız mümkün. Kafa kısımları kadar ağız kısımları da farklılık gösterebilmekle birlikte uzun pipo denilen sapı uzun olan modeller bakımı ve kullanımı düzenli bir şekilde gerçekleştirildiği müddetçe kullanıcısına ömür boyu hizmet edebilmektedir.

Hangi Markalar, Hangi Fiyatlar

Pipo üretiminde ya da satışında dünyaca ünlü bazı markalar mevcut. Çünkü pipo dünyada Türkiye’de olduğundan daha fazla yaygınlaşmış bir kültüre sahiptir. Günümüzde piyasada bulabileceğiniz pipo markaları sayesinde kişisel tercih ve zevklerinize göre çeşitler bulmanız mümkündür.

Her markada ve her modelde çeşit bulabileceğiniz gibi bu çeşitleri farklı fiyatlarda almanızda olası. Pipo alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ağacının ve malzemesinin kaliteli bir ağaçtan yapılmış olmasıdır. Kalitesiz ve ucuz pipo aldığınız zaman içme sırasındaki aldığınız keyif minimum düzeyde olacaktır.

Peki ya Türkiye’de ki Marka

Türkiye’de bulabileceğiniz markaların başında gelen Şahin Pipo dünyada ki birçok pipo markasının da temsilciliğini yürütmekte olup pipo severlerin ihtiyaç duyduğu her noktada bir merkez olmayı hedeflemiştir.

Şahin Pipo Fiyatları model ve işçiliğe göre değişmekte olup sizlere en keyifli ve kaliteli bir içim sunacak kadar özel bir hizmet vermektedir. Pipo malzemeleri üretimi ve satışı konusunda uzman olan bu firma dünyanın sayılı pipo üreticileri arasında yer almaktadır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ