Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Çeşitleri ve Hediyelik Eşyalar

Tütün ürünleri kullanan kişileri için oldukça farklı hediyelik eşya seçenekleri bulunuyor. Sürekli sigara kullanan kişilerini günlük yaşamlarında kullandıkları eşyaları hediyelik ürün ve aksesuar olarak alabilirsiniz. Klasik olarak pipo tercih eden kişiler içinse çeşitli pipo modelleri, pipo ağızlığı, tütün ürünleri, pipo kutusu, çakmak gibi çeşitli eşyaları hediyelik ürün olarak seçebilirsiniz.

Pipo Nasıl Seçilir?

Hediyelik pipo almak isteyenler için farklı üründen yapılan pipo çeşitleri bulunuyor. Kaliteli pipo almak isteyen kişiler gül ağacından yapılan ürünleri tercih etmelidir. Dayanıklı bir malzeme olmasının yanında pipo yapımında en çok tercih edilen ahşap türüdür.

Pipo yapımında kullanılan farklı malzemeler arasında lületaşı, cam, metal, farklı ahşap ürünler, seramik, taş ve kil bulunuyor. Gül ağacı dışında kullanılan ürünler genellikle oymacılık ve şekil verme konusunda rahatlık sağlaması amacıyla kullanılıyor. Dekoratif olaraktan kullanılan pipolarda farklı tasarımlar bulmak mümkündür.

Geleneksel ve klasik modellerin işlendiği pipolar normale göre daha büyük boyutlarda bulunuyor. Süs eşyası olarak kullanılan büyük pipolarda hediyelik ürün alırken ürünün sağlam ve uzun ömürlü olmasına dikkat edin.

Pipo seçiminde malzemeden sonra ağızlık seçimi önemli bir detaydır. Pipo tek başına kullanılan bir tütün içeceği değildir. Hediyelik olarak alacağınız pipoda, kullanacak kişinin tarzına uyumlu modeller seçmelisiniz.

Pipo ağızlıkları plastik, lületaşı, metal gibi ürünlerden yapılıyor. Hediyelik eşyada farklılık yaratmak istiyorsanız lületaşından yapılan pipo tercih edebilirsiniz. Birçok pipo satan mağazada bulunan fakat sıklıkla rastlanmayan lületaşı Eskişehir’e özgü bir madendir. Yurt dışı ve farklı şehirler gönderilen lületaşı pipolarını internetinde bulabilirsiniz.

Lületaşı, ince gözenekli yapısı ile tütün içindeki zararlı bazı maddeleri içinde muhafaza eder. Kullanıldıkça rengi değişen pipo daha kaliteli bir tat vermeye başlar.

Pipo Aksesuarları Nelerdir?

Pipo kullanan bir kişiye hediyelik eşya almak için pipo seçeneklerin yanında farklı tasarımlarda pipo kutuları seçebilirsiniz. Tütün ürünü kullanan kişilerin sürekli olarak yanında taşıdığı çakmak modelleri de hediyelik ürün olabilir. Çakmak çeşitlerinde pipo malzemesine uyumlu ahşap kaplama ya da ahşap görünümünde çakmaklar seçilerek uyumlu bir hediye haline getirebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ