Web sitemize hoşgeldiniz.

Pipo Bong Çeşitleri Nelerdir?

11 Nisan 2017

Avrupa’da ve Türkiye’de son dönemlerde yaygın olarak kullanılmaya başlanan pipo bong çeşitleri, birbirinden farklı modeller ve ürünleriyle birlikte özellikle internet mağazacılığında çok sık sipariş edilmektedir. Pipo Bong, aslın genel yapısı itibariyle nargile ile birebir benzerlik göstermektedir. Alt kısmında yer alan bombeli şişesi ile birlikte dumanı ve tütünü nemli bir şekilde açığa çıkarır. Pipo bong içiminden keyif alabilmek için öncelikli olarak tütünün doğru bir şekilde seçilmesi gerekmektedir.

Çünkü kalitesiz tütünler, pipo bong içerisinde daha fazla dumanlaşmanın olmasını ve tütünün iç kısımda yanmasını sağlamaktadır. Pipo Bong, farklı bir içim arayanlara göre dizayn edilen modelleri sayesinde çeşitli renk seçenekleri ile hediyelik eşya tercihleri arasında kendisine yer bulmaktadır. Pipo bong modellerinin her geçen gün daha da çeşitlendiği görülmektedir. Bunun nedenleri arasında bu ürünün yasal olarak satışının yapılmasının serbest olması önemli bir faktördür.

Pipo Bong Çeşitleri

Ayrıca pipo bong türleri internet üzerinden satışa ikinci el olarak da çıkarılabilmektedir. Pipo bong modelleri birbirinden farklı renkler ve yapı malzemeleri üzerinden kategoriler halinde satışa çıkarılmaktadır. Büyün alışveri sitelerinde pipo bong modellerinin çok fazla çeşit halinde satıldığı da görülebilmektedir. Fiyat aralığı ise ürünün kalitesine göre değişmektedir. Pipo bong’un yapıldığı malzemeler, büyüklüğü ve parlaklı gibi noktalar, fiyat ve kalite dengesinin sağlanmasında bir ölçü olarak belirlenmektedir.

Sulu Pipo Bong Türleri

Sulu pipo bong türleri genel olarak internet üzerinden satışa sunulan ve en çok tercih edilen modeller arasındadır. Kolay bir şekilde içiminin olması, her yere hızlı bir şekilde taşınabilmesi ve çabucak hazırlanması nedeniyle özellikle Avrupa’da çok fazla tercih edilmektedir. Sulu pipo bong modelleri yurt dışından yurt içine satış yapan internet sitelerinden alınabildiği gibi artık yurt içinde satış yapan yerli sitelerden de sipariş edilebilmektedir. Üstelik fiyat bakımından da uygundur.

Pipo Bong Çeşitleri

Pipo Bong çeşitleri, son dönemlerde ürün kalitesinin farklılaşması ve alternatif ürün arayışlarına girilmesinden dolayı zenginleşmiştir. Alışveriş sitelerine bakıldığı zaman pek çok yapıda pipo bong modelinin görülmesi mümkündür. Bu gibi durumlarda seçim yapabilmek için özellikle pipo bong modellerinin yapısına, fiyatına ve özelliklerine bakmak gerekmektedir. Çok ucuz fiyatlardan satılan pipo bonglar çok fazla tercih edilmemelidir. Çünkü bu ürünler düştüğü zaman çok çabuk bir şekilde kırılabilmekte ve tütünün kalitesini çok iyi bir şekilde yansıtamayabilmektedir. Daha kaliteli bir içim sağlamak için özellikle 100 TL’nin üzerinde pipo bongların tercih edilmesi önerilmektedir. Aksi durumda verilen paranın karşılığının alınması çok fazla mümkün değildir.

Buzlu İthal Camdan Üretilen Pipo Bong Çeşitleri

Pipo bong üretiminde en çok tercih edilen ürün, özellikle yerli üreticiler tarafından da tercih edilen buzlu ithal camlardır. Buzlu ithal camlar pipo bong içerisine konulan tütünün daha nemli ve canlı olmasını sağlar. Ayrıca bu camlar daha hafiftir ve kolay bir şekilde taşınabilir. Hafif olması demek ürünün çabuk kırılabilir olduğu anlamına da gelmez. Buzlu ithal camlardan üretilen pipo bong modelleri çok sert düşüşler haricinde kolay kolay kırılmaz. Bu ürünler, internette en çok tercih edilen ve özellikle hediyelik eşya alımlarında en çok alınan ürünlerin başında gelmektedir. Fiyat ve kalite oranının de belirli bir seviyede olması buzlu itham camdan üretilen pipo bongların türdeşlerinden bir adım öne çıkmasını sağlamaktadır.

Pipo Bong Fiyatları

Buzlu ithal pipo bonglar genel olarak 200 TL ve üzeri fiyatlar ile satılmaktadır. Genelde 25 cm ile 31 cm arasında boyutlarının olduğu görülmektedir. 31 cm boyutunda olan pipo bonglar içerisine daha fazla tütün miktarı bulundurduğundan daha pahalıdır. Bu ürünlerin fiyatları genel olarak 250 TL ile 350 arasında değişmektedir. Pipo bongların cam bölmesinin çapı küçüldükçe fiyatlarının azaldığı görülmektedir. Pipo bong alırken de aslında bu noktaya dikkat edilmelidir. Günlük tüketim miktarı, kullanacak kişi sayısı ve tütünün seçimine göre pipo bong üretiminde kullanılan cam bölmelerinin çapı ile ilgili eleme yapılabilir. 19 cm’lik pipo bonglar da bulunmatkadır. Bu pipo bongların fiyatları, küçük çapta oldukları için 100 TL’nin altındadır. Ancak yine de çok ucuz pipo bonglar tercih edilmemelidir. Çapı küçük olmasına rağmen, 50 TL’nin altında satılan pipo bongların düştüğü zaman paramparça olması çok sık görülen bir durumdur.

Pipo bonglar aynı zamanda iki bölmeli olarak da üretilmektedir. Bu tür pipo bonglar, alt kısmında iki ayrı bölme bulundurur. Böyle olduğu için de daha çok içim sağlamak ve içerisine daha fazla tütün koymak söz konusudur. Tasarıma önem veren kişiler için bu pipo bonglar tercih edilebilir. Pipo bongların özel tasarımları, daha çok dış görünüşte ön plana çıkmak için üretilmektedir. Genel olarak bakıldığında tasarımlı ve çok bölmeli pipo bonglar, içim kalitesi olarak ayırt edici özelliklere sahip değildir. Bu durum sadece içerisine konulan tütünü etkilemektedir.

Pipo bong çeşitleri Pipo bong satın al kapıda ödeme seçenekleri ile de pek çok internet sitesinden alınabilmektedir. İnternet sitesinin özellikle bilinir ürünler sattığından ve yasal yollardan üretim yaptığından emin olunmalıdır. Aksi durumda herhangi bir hasar ve çürük ürün çıkması mümkün olabilir ve çok sık görülen bir durumdur. Hediyelik eşya satan internet sitelerinde veya mağazalarda bu ürün bulunmatadır. Ayrıca bazı pipo satan yerlerde de pipo bong bulunmaktadır. Pipo severler tarafından önerilen mağazalardan pipo bong alınması daha doğru bir seçenek olacaktır.

Pipo Bong Çeşitlerine Nasıl Ulaşılabilir?

Pipo bong çeşitleri internet üzerinden satılabildiği gibi pipo satan mağazalardan kredi kartı ile veya peşin fiyatla alınabilmektedir. Bu ürünler satın alınırken pipodan anlayan veya pipo bongun kalitesini bilen kişilerin tavsiyelerine dikkat edilebilir. Öte yandan internet üzerinden alınan ürünlerde de pipo bong ile ilgili yorumların dikkate alınması gerekmektedir. Bazı internet siteleri ürünü teslim ederken pipo bongun cam bölmesine hasar verebilmektedir. Bu nedenle özellikle kapıda teslimatlarda her zaman ürünün kontrol edilmesi ve bu şekilde kabul edilmesi gerekir. Sizlere kırık ve yanlış teslim edilen pipo bongları hiçbir şekilde teslim almamalısınız. Pipo bonglar hassas malzemelerden üretildiği için kırılmaya çok müsaittir. İnternetten alınan ürünlerde, dikkatli bir şekilde paketleme yapıldığından emin olmalısınız. Bunun yanı sıra ürünlerin garanti belgesinin olup olmadığını da kontrol etmelisiniz.

Pipo Bong Şişesi Nasıl Yapılır?

Pipo bong şisesi genelde ithal buzlu camlardan ve silindirli camlardan yapılmaktadır. Bu ürünler, tütünleri dış kısma daha net ve sağlıklı bir şekilde iletebilmektedir. Ayrıca iki bölümlü olarak da pipo bong ürünleri satışa çıkarılmaktadır. Pipo bonglar her zevke ve isteğe göre üretilmektedir. Son dönemlerde bu tür ürünlerin satışı da ilgi gördüğü için üretici firmalar, çeşitli tarzlar ortaya koymaktadır. Pipo bong şişesi lisanslı olarak üretim yapan cam firmalardan tercih edilmelidir. Kaçak yollardan üretim yapan firmaların, çok ciddi sağlık sorunlarına neden olabileceği unutulmamalıdır. Pipo bong şişesi ve cam modellerinin seçiminde kişisel tercihlerin ön plana çıktığı da unutulmamalıdır. Bu sayede hediyelik eşya seçimlerinde en doğru seçimlerin yapılması mümkün olur.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ