Web sitemize hoşgeldiniz.

Pembe Ruj Nasıl Sürülür

Pembe ruj bayanlar tarafından çokça tercih edilen bir ruj rengidir. Fakat kullanılan rujun rengi kıyafetinize ve cilt renginize uyumlu olmak zorunda olduğu için, her zaman her kıyafetle pembe ruju kullanamazsınız. Pembe ruj nasıl sürülmelidir konusu hakkında fikir sahibi olabilmek için aşağıdaki makalemizden faydalanabilirsiniz.

 Pembe Rujun Uyumlu Olduğu Kadınlar

                Pembe ruj genellikle sarışın kadınlara daha çok yakışmaktadır. Bu güzellik sarı ve pembe renklerinin birbirlerine zıt olmasından gelir. Sarı saçın yanında pembe ruj yeşil göz rengine sahip kadınlara da oldukça güzel durmaktadır. Bu sayede gözleriniz daha da belirgin olur. Fakat her iki özellikten daha çok, pembe ruj açık tenli kadınlara yakışmaktadır. Beyaz tenli bayanların makyaj yaparken renk seçimi yapmaları daha kolaydır. Beyaz tene her renk gideceğinden açık veya koyu renkleri tercih edebilirler. Pembe renk ruj özellikle yaz aylarında daha çok tercih edilmektedir.

Pembe Ruju Nasıl Sürmeliyiz

                Göz makyajınızı koyu renk yaparak pembe rujla bir zıtlık oluşturabilirsiniz. Bu zıtlık gözlerinizi ön plana çıkarırken dudaklarınıza da bakımlı görünümü verecektir. Böylece dengeli bir makyaj yapmış olursunuz. Eğer allık kullanacaksanız renk seçiminiz açık bir renkten yana olmalıdır. Açık renk allık, pembe ruj, rimel ve siyah göz kalemiyle makyajınızı uyum içerisinde yapabilirsiniz. Çok fazla makyaj malzemesi kullanmak istemiyorsanız göz altlarınıza sadece beyaz kalem çekerek de makyajınızı pembe rujla tamamlayabilirsiniz.

Eğer cildinizde hiçbir sorun yoksa, sivilceye, siyah noktalara, leke ve kırışıklıklara sahip değilseniz, sadece pembe ruj sürmek bile sizi oldukça güzel gösterecektir

Rujunuzun daha da kalıcı olmasını istiyorsanız üzerine parlatıcı sürmeniz uzun süre rujun dudağınızda kalmasını sağlayacaktır. Fakat burada dikkat etmeniz gereken bir unsur vardır. Seçeceğiniz parlatıcının rengi pembe olmalıdır, şeffaf parlatıcı rujun rengini değiştirebilir.

 Pembe Ruj Tonları

                Esmer bayanlar pembe ruj seçimlerinde açık renkleri tercih etmemelidirler. Açık renk pembe rujlar beyaz renli kadınlarda güzel durmaktadır. Koyu ten rengine sahip kadınlar ise koyu tonlarda olan pembe rujları tercih ederlerse yüzlerinde daha da şık duracaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ