Web sitemize hoşgeldiniz.

Özel Zamanlarda Kocanız İçin Hediyenizi Seçin

Uzun süreli ve güzel süren evliliği taçlandırmak için en iyi yol evliliktir. Evlilikte eşlerin birbirleriyle anlaşması ve uyumu çok önemlidir. Fakat bunun dışında özel günlerin kutlanması ve standart günlerin güzelleştirilmesi gerekir. Günlerinizi daha neşeli hale getirerek ilişkinizi hep ayakta tutabilir uzun ömürlü ve daha sağlıklı olmasını sağlayabilirsiniz. Tarafların birbirine güven, sevgi ve saygı duyması ile mutluluk ve sıkıntılarını paylaşması bir ömrü beraber geçirmenizi sağlayacaktır. İnsanlarda bulunan nasıl olsa evlendik, aşk mı kaldı algısını yıkmanız sizin ve partneriniz açısından daha dinamik ve sarsılmaz bir hayat yaşamanızı sağlayacaktır.Yoğun bir günün ardından güzel bir çift göz, gülümseme veya bir bakış ile mutluluğunuzu daim edebilirsiniz. Aynı zamanda özel günleri de unutmayarak aşkınıza yeni heyecan katabilirsiniz. Kadınlar özel günleri hatırlama kutlama konusunda daha başarılılardır. Bunun nedeni ise detaylı bir şekilde düşünme ve organizasyon konusundaki başarılarıdır. Kocaya hediye konusuna geçmeden önce özel günleri daha güzel hale getirmek için yemek ve şarkı seçimi , kıyafet uyumu gibi konularda sizlere tavsiyeler vereceğiz.

Yemek Masasının Hazırlanması

Özel günlerin olmazsa olmazı yemek masalarıdır.Güzel bir akşam geçirmenin yolu yemek masasından geçmektedir. Normal günlere göre özel günlerde yemek masasının dekorasyonuna çok önem verilmelidir. Bazı kişiler yemek masası hazırlamayı sanat haline getirmektedir. Sizlerde özel gününüzü daha güzel bir hale getirmek için masanın dekorasyonuna özen göstermelisiniz. Yemek masasının hazırlanması konusunda sizlere yardımcı olabilmek için birkaç tavsiye vereceğiz.

Yemek masasının gözü yormaması ve eksiksiz olması gerekmektedir. Masa örtüsünün rengi odaya uygun  ve açık renklerde olmalıdır. Açık renklerde olması yemeğinizin daha canlı görünmesini sağlar.

Yemek takımları çorba kasesi, ordövr tabağı ve ana yemek tabağı olarak yukarıdan aşağıya doğru sıralanır. Çatallar tabağın sol tarafında ordövr ve ana yemek çatalı olarak dıştan içe doğru gelmelidir.Tabakların sağ tarafında ise çorba kaşığı, ordövr bıçağı ve ana yemek bıçağı olarak dıştan içeriye doğru konulmalıdır.Tatlı çatal ,bıçak ve kaşığı tabağın bir parmak üstüne konulmalıdır.Takımların desenin aynı olması gerekmektedir.

Bardaklar su ve içecek bardağı olarak en az iki adet kullanılmalıdır. Alkollü içecek kullanılacak ise içeceğinize uygun kadehler seçebilirsiniz. Bardaklar sırasıyla içecek bardağı ve su bardağı olarak tabağın sağ üst köşesine konulmalıdır.

Yemeğinizde kılçık, kemik gibi  atıklar olacaksa eğer içecek bardağının 2 parmak sağına tatlı tabağı büyüklüğünde bir tabak daha konulmalıdır.

Tuzluklar masanın ortasında iki tarafında kolay ulaşabileceği yakınlıkta olmalıdır. Aynı zamanda tuzluk seçimi ufak boylarda ve masaya uygun bir görünüme sahip olmalıdır.

Masayı romantik ve akılda kalan bir görünüm vermek için  mum,şamdan veya çiçekler kullanılabilir. Masada çiçek kullanmak istiyorsanız eğer masaya yapraklarının dağılmaması için  çiçeğin taze olmasına özen göstermelisiniz.

Yemek Tercihleri

Yemek yemek insanın sadece doyması için değil zevk almasını da sağlayan bir hazdır. Her kültürde farklı tatlar ve damak zevkleri vardır. Özel günlerimizde eşimize yapacağımız en güzel sürprizlerden birisi de sevdiği yemekleri yapmaktır. Özenle hazırladığımız masamıza koymak için yapacağımız yemeklerde dikkat etmemiz gerekenler şunlardır;

Yemek tercihlerimizi yaparken öncelik olarak ana yemeğimizi belirlemeliyiz. Ana yemeğimiz bizim ve eşimizin damak zevkine uygun olmalıdır. Kırmızı et, tavuk veya balık mı olacağını seçmek çok önemlidir.Yemeğimiz bizi rahatsız etmeyecek ve sunumu konusunda lezzeti taçlandıracak bir seçim olmalıdır.

Ana yemeğimizi belirledikten sonra ordövr tabağı belirlenmelidir.Ana yemeğimiz kırmızı et olacak ise ordövr tabağımızda sebze ve yoğurtlu mezeler kullanmamız gerekmektedir.Sebzelerin kavurarak  veya haşlayarak güzel bir tabak hazırlayabiliriz. Ana yemeğimiz balık olacak ise yoğurtlu mezelerden uzak durmalıyız. Salata ve zeytinyağlılar kullanmak  balığın tatına güzel bir şekilde eşlik edecektir. Ana yemeğimizde tavuk kullanma durumunda ise  börek gibi hamur işleri kullanabiliriz.

Çorba tercihlerine geçecek olursak eğer hafif ve yemeğimize uygun tercihler yapmalıyız. Özel günlerimiz en uygun çorbalar yumuşak aromasında dolayı sebze çorbalarıdır. Hem kıvamı hafif hemde riski az olduğu için sebze çorbalarını kullanmak doğru bir tercih olacaktır. Yemeklerimizi hazırladıktan sonra sıcak bir şekilde sunabilirsiniz.

Kıyafet Seçimi

Özel günlerde güzel ve çekici görünmek çok önemlidir. Hazırladığımız masayla  uyumlu ve güzel bir görünüme sahip olabilmek için günün amacına uygun giyinmek çok önemlidir. Bunun için ince noktalar iyi ayarlanmalıdır.

Özel günlerinizde elbise boyunun servis yaparken zorluk çekmemek için elbisenin boyu çok kısa veya çok uzun olmamalıdır. Aynı zamanda dekolte konusunda aşırıya kaçılmamalıdır. Orta boylarda  fazla dar olmayan elbiseler seçilmelidir. Dar elbiseler hareketleriniz kısıtlar ve yemeğin  tadını çıkarmanızı engelleyebilir.

Kıyafet seçimindeki en önemli noktalardan birisi de partnere uygun renk seçimidir. Çok açık renkler yemek sırasında en ufak bir kazayı affetmek çirkin bir görünüm yaratabilir. Bu yüzden koyu renkte ve partnere uygun renkler hem göze hem kalbe hitap eden bir gece yaşatabilir. Kıyafet seçimimizi daha da eşsiz kılmak için aksesuar takmayı ihmal etmemeliyiz. Aksesuarlarımızın kibar ve ışıltılı olması gerekmektedir.

Hediye Seçimi

Eşinize hediye seçimi yaparken dışarıdan alacağınız hediyelerin  yanı sıra evde kendi emeğinizle yaratıcı hediyeler yapmak her zaman ilişkinin ilk günkü gibi kalmasını sağlamaktadır. Evde yapabileceğiniz hediyeler pratik ve daha anlamlıdır. El emeği ile yapılan hediyelerin önemi daha fazla olmakla birlikte ekonomiktir.

Kağıt ve kartonlardan kalp şekilleri oluşturarak üzerine güzel notlar yazabilirsiniz. Bu notları kare veya kalp şeklinde bir kutuda süsleyerek ona sunabilirsiniz. Sevdiğiniz şairlerin şiirleri de sizlere bu konuda yardımcı olacaktır.

Elde yapabileceğiniz hediyelerden biri de resimlerinizi kullanarak güzel bir pano veya albüm yapmaktır. Bu albümü evinizde bir köşeye asarak gelen misafirlerinde gönlünü fethedebilirsiniz.

Geçmiş dönemlerde kullanılan oyalı mendillerde son dönemin favori hediyelerinden birisi olmuştur. Evlilik tarihiniz,eşinizin adı veya baş harflerinizi mendile oyalayarak her daim yanında olmasını ve geçmişe kapı aralamayı sağlayabilirsiniz.

Aşkı ve mutluluğu anlatmanın en güzel yollarından birisi olan müzikte hediye yaparken size yardımcı olacaktır. Düğününüzde ilk dans şarkınız,sevdiğiniz müzisyenlerin şarkılarından oluşan bir albüm yaparak seyahat halindeyken ile aşkınızı sürekli zinde tutabilirsiniz. Eğer vaktiniz yok ise bu tür ürünleri yapan birçok site bulunmaktadır.

Bu sitelerden bulabileceğiniz ürünlerden bir diğeri ise kol düğmeleridir.Kol düğmeleri yıllardır erkeklerin en çok kullandığı aksesuarlardan birisidir. Her zevke ve tarza uygun kol düğmeleri bulmak mümkündür. Aynı zamanda İsimlerinin baş harflerini de yazdırabileceğiniz farklı tasarımlar yaptırabilirsiniz.

Erkeklere hediye almak her zaman çok zordur. Çoğu insanın yaptığı gibi risk almak yerine  klasik hediyelerden birisi olan saatlerde tercih edilebilir. Saatlerin renk ve tasarımları  eşinizin zevkine uygun bulabilir veya özel sipariş yaptırılabilir.

Hem normal günlerde hemde özel günlerde sevdiklerinize hediye vermek onların ve sizin mutlu olmanızı sağlar.İlişkileri daima ilk günlerdeki  heyecanla devam ettirebilmek günümüzde çok zor bir hal almıştır.Ufak, ekonomiyi zorlamayan hediyeler seçimleri ve sürprizler yapmak basit ve zaman kaybı olmadan yapılabilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ