Web sitemize hoşgeldiniz.

Orijinal Puro Çakmakları Ve Kullanımları

1 Nisan 2017

İyi bir puro keyfi için orijinal puro çakmakları ve kullanımları hakkında bilgi sahibi olmanız gerekir. Bunun için de öncelikle puronuzu nasıl yakacağınızı bilmelisiniz. Ayrıca puro çakmaklarının normal çakmakla ve benzinli çakmaklarla yanmayacağını da unutmayın. Aksi halde puronuzun tadı bozulacaktır.

Puro Nasıl Yakılır?

Puronun öncelikle şapka denilen oval kısmını çok az kesmeniz ya da delmeniz gerekir ki bu sayede tütünün dumanını alabilesiniz. Bunun için puro makası denilen bir aparat kullanmalısınız ya da bazı çakmakların bunun için aparatları oluyor onu kullanabilirsiniz. Daha sonra çakmağınızı yakın ve puronuzu aleve değdirmeden yavaşça çevirin. Arada bir puronuzu çakmaktan uzaklaştırıp hafifçe üfleyerek ucunun tamamen yanıp yanmadığını kontrol edin. Bunu yaparken dikkat edin yanlışlıkla ağzınızı yakmamaya özen gösterin.

Puro Çakmakları Hakkında

Eğer jet alevli bir çakmak kullanıyorsanız bu çakmakların alevinin 1300 dereceye varan gücü yüzünden puronuzu bu çakmağın alevinden daha uzakta tutmalısınız. Aksi halde puronuzun ucu kömürleşebilir ve tadı bozulur. Ayrıca çakmakların altındaki renge bakın. Orada hangi renk varsa aynı renkte bir puro çakmağı gazı kullanmalısınız.

En Kaliteli Çakmaklar

Unutmayın ki en iyi puro çakmağı diye bir şey yoktur. Sadece işinize en çok yarayanı vardır. Ancak yine de marka tercih edecekseniz ya da hediye etmek için bir puro çakmağı arıyorsanız Cohiba puro çakmağı modellerine bakabilirsiniz. Ya da fiyatıyla da lüks olduğunu haykıran bir ST. Dupont puro çakmağı modellerini deneyebilirsiniz. Ancak bunların fiyatının 500 lira ile 4 bin lira arasında değiştiğini asla unutmayın. Orijinal puro çakmakları ve kullanımı hakkında bilginiz olduğuna göre artık çakmak modellerine göz atmanızın zamanı geldi.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ