Web sitemize hoşgeldiniz.

Oda Kokusu Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Günlük kullanım için olduğu kadar hediyelik eşya seçiminde de oldukça popüler olan oda kokuları artık evlerde olduğu kadar iş yerlerinde de kullanılıyor. Bu yazımızda oda kokusu alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden kısaca bahsedeceğiz.

Oda Kokusunu Nerede Kullanacaksınız?

Her şeyden önce cevaplanması gereken soru aldığınız oda kokusunu nerede kullanacağınızdır. Burada ev mi iş yerimi mi konusuyla beraber kullanmayı planladığınız yerin büyüklüğü de önemlidir.

Bazı kokular oldukça etkili ve kolay yayılır olduğundan geniş alanlarda kullanımı daha uygundur. Ancak bazı oda kokuları da uçucu yapıdadır. Dolayısıyla küçük alanlarda daha şık dururlar.

Evlerde kullanmak için alınan oda kokuları daha dinlendirici etkide olabilir. Buna zıt olarak iş yerlerinde de canlandırıcı ve dinamik etili kokular tercih edilmelidir.

Her Koku Her Yerde Kullanılır Mı?

Tabi ki zevkler ve renkler tartışılmaz ancak genel kullanım alışkanlıklar baz alındığında bazı kokular için uygun alanlar belirlenmiştir. Örneğin yatak odaları için çikolata veya Hindistan cevizi gibi şekerli kokular uygun olabilirken u kokuları iş yerlerinde kullandığınızda aynı etkiyi göremeyebilirsiniz.

Ofis ortamında kullanılan daha fresh ve zinde tutan kokular da evlerde banyo kullanımında uygun olmayabilirler. Bu yüzden mekana göre uygun bir koku seçimi yapmak sizin için daha avantajlı olacaktır.

Hediye Olarak Oda Kokusu Alınır Mı?

Oda kokusunun hediye olarak satın alınması da söz konusudur. Hem de oldukça şık bir hediye olabilir. Günümüzde dekoratif amaçlı kullanılan oda kokuları da vardır. Özellikle bambu çubuklar kullanılarak mekana koku veren türler hediyelik olarak kullanıma uygundur.

Eğer yeni bir eve taşınan yakınınız varsa hiç düşünmeden oda kokusu alternatifine yönelebilirsiniz. Seçenek olarak yine bambu çubuklu oda kokularını tercih edebilirsiniz. Çünkü bir yandan odaya taze bir hava verirken bir yandan da dekoratif olarak hoş bir görüntü yaratılmasına yardımcı olurlar.

Ofis değiştiren bir arkadaşınız varsa da yine oda kokusu hoş bir seçenek olabilir. Ancak ofis kullanımları için seçeceğiniz kokunun ev için kullanılan kokulardan daha farklı olması gerekir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ