Web sitemize hoşgeldiniz.

Muhtar Çakmağı Antika ve Değerli Bir Hediye

Bir dönemin efsanesi olan muhtar çakmağı antika bir eşya olarak harika bir hediye seçimi olabilir. antika çakmak koleksiyoncuları tarafından da oldukça beğenilen bu çakmaklar 1970 ve 1980 yıllarının en gözde çakmaklarıydı. Halk arasında benzinli çakmak olarak da bilinen bu muhtar çakmaklarının asıl ismi İmco çakmaktır. Avusturya yapımı olan bu çakmaklar İmco-Junior markasıyla satışa sunulmuştur.

Döneminde kullanan herkesin oldukça beğendiği ve kaliteli bulduğu bu çakmaklar; günümüzde de hala kullanılıyor ve hala aynı kalitede oluşlarıyla göz dolduyor. Birçok farklı modeli bulunan bu çakmakların ise alıcıları kaliteli çakmaktan anlayan ve rüzgarda bile çalışabilme özelliğinden haberdar olan kullanıcılar.

Herkesin Sevdiği Bu Efsaneyi Sevdiklerinize Hediye Edin

Muhtar çakmağı antika olarak geçse de o kadar kaliteli bir ürün ki hala muhtar çakmağı fitilleri ve iç mekanizmasına yakın ürünler tam anlamıyla üretilemedi. Antika çakmak sevenlerin bayıldığı bu ürün dedelerimizin ve babalarımızın yakından bildiği, hatta zamanında köylerde mum olarak bile kullanılan kalitede bir ürün.

Hem Antika Hem De Bir Hikayesi Var

Muhtar çakmağı hikayesi ise aslında herkesin bilmediği bir hikaye. İmco marka bu çakmaklara muhtar çakmağı denmesinin sebebi zamanında muhtarların kullanması ve bir ayrıcalık olarak gösterilmesi. Çakmağın az kullanıldığı dönemlerde köylerden şehre genelde muhtarlar indiği için bu çakmaklardan alıp köylerde kullanmışlar ve ismi de muhtar çakmağı olarak günümüze kadar gelmiş. Sevdikleriniz için hem ömürlük, hem de hikayesi olan bu ürün harika bir hediye seçimi olabilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ