Web sitemize hoşgeldiniz.

Meraklıları İçin Zippo Çakmak Fitili Nedir

21 Mart 2017

Zippo Çakmak Fitili, benzinli çakmaklarda kullanılan çakmağın yanmasını sağlayan bir aparattır. Çakmak fitilinin yandıkça biten kısmı kesilerek tekrar kullanılabilir. Fitilin en önemli özelliği budur. Fitil tamamen bitince de yenisi ile değiştirilebilir.

Zippo Fitilini Nerede Bulunur?

Çakmak fitilini, Zippo’nun kendi resmi internet sayfasından bulabileceğimiz gibi birçok satış yapan internet sitesinden (Gittigidiyor, n11, Hepsiburada) vb. de satın alarak temin edebiliriz. Aynı zamanda D&R mağazalarından ve büyük alışveriş merkezlerinden de temin edilebilir. Fitilin fiyatı ortalama 10 tl civarıdır. Bunlar bir yana Zippo Çakmağınız orijinal ise, firma ücretsiz olarak değiştireceğini taahhüt etmektedir. Her bakıma göndermede ücretsiz olarak çakmak fitilinizi yenilemektedir.

Zippo Fitilini Ne Kadar Gider?

Fitilin kullanım ömrü kullanıcıdan kullanıcıya değişiklik göstermektedir. Kişinin sigara içmesine, kullandığı işe ya da sürekli açıp kapatıp oynaması ile fitilin bitme süresi doğru orantılıdır. Kimine göre yıl sürerken kimine göre de 15 günde bitmektedir. Zippo fitilleri uzun olduğu için 3 ya da 4 kez bittikçe çekilirse kullanım süresi daha da artacaktır. Zippoların bakım seti satın alınarak çakmağınızı daha da uzun ömürlü kullanabilirsiniz. Zippo Bakım setinin içinde genellikle bir bidom benzin +1 taş ve 1 fitil bulunmaktadır. Zippo benzin fiyatı da oldukça uygundur. Zippo çakmak fitili gibi Zippo benzin fiyatı da ortalama 10 tl civarında bulunabilir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ