Web sitemize hoşgeldiniz.

Makyajdan Yorulan Ciltler İçin Doğal Maske Tarifleri

27 Eylül 2018

Makyaj her ne kadar güzel görünmemizi sağlasa da aslında pek çok zararı vardır. Makyajın cilde olan zararlarını azaltmak için de mutlaka doğal makyaj ürünlerin kullanılması gerekmektedir.

Makyajın cildimize çok zararı olduğunu belirtmiştim. Peki, makyajın verdiği zararlardan kurtulmak için neler yapabiliriz? Aklınıza yine pahalı bakım kremleri gelmesin. Makyajdan yorulan ciltler için doğal maskeleri kullanabilirsiniz. Bu maskeler evde bulunan malzemelerle kolaylıkla yapılan maskelerdir.

Gül Suyu ve Kil Maskesi

Makyajın cildimize verdiği zararı azaltmak için kullanılan en etkili maskelerden biri gül suyu ve kil maskesidir. Bu maske için sadece 1 tatlı kaşığı gül suyu ve 1 çay kaşığı kil kullanmanız yeterli olacaktır. Bu maske, makyaj kalıntılarının derinlemesine temizlenmesini sağlamaktadır. Maskeyi hazırladıktan sonra cildinize sürüp kuruyana kadar bekledikten sonra ılık su ile yıkayabilirsiniz. Cildi onaran maskeler arasında kil maskesinin başta yer aldığını söyleyebilirim.

Nane Maskesi

Nane, cildi temizleme ve rahatlatma konusunda oldukça başarılı olan bir bitki olarak bilinmektedir. Üstelik sivilce ve izlerde de büyük bir etkisi olduğunu söyleyebilirim. Makyajdan yorulan ciltler için doğal maske yapmak istiyorsanız naneyi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Nane maskesi için 2 yemek kaşığı kuru nane ya da 8-10 yaprak taze nane kullanabilirsiniz. Nanenin üzerine 1 bardak sıcak döküp üstünü kapatıp 20 dakika bekledikten sonra naneyi süzerek kullanabilirsiniz. Her gün yüzünüze uygulamanızda da bir sakınca yoktur. Hatta cilt bakımı rutinlerinize de ekleyebilirsiniz.

Mango Maskesi

Malzemeler:

  • 1 tane mango
  • 6-7 tane taze badem (öğütülmüş)
  • 2 tatlı kaşığı yulaf ezmesi
  • Kil

Mango maskesi de etkili maskeler arasında yer aldığı için sıkça kullanılmaktadır. Yorgun cilt nasıl canlandırılır derseniz size ilk olarak mango maskesini önerebilirim. Üstte belirttiğim bu malzemeleri güzel ve homojen bir şekilde karıştırdıktan sonra cildinize sürebilirsiniz. Eğer gözeneklerinizin sıkılaşmasını istiyorsanız karışımı biraz dolapta bekletip soğumasını sağlayabilirsiniz.

Maskeyi yüzünüze sürüp 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. Böylece hem makyajın bıraktığı kalıntılardan kurtulmuş olur hem de cildinizin derinlemesine temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ