Web sitemize hoşgeldiniz.

Lotus Zippo Çakmak

İnternette gördüğünüz Lotus Zippo Çakmak modelleri kafanızı karıştırmış olabilir. Hemen söyleyelim Lotus çakmakları bir zippo değiller. Sadece tasarım olarak benziyorlar.

Bu İsim Karışıklığı Neden?

Haklı olarak neden zippo ismini kullandıklarını sorgulayabilirsiniz. Ancak ülkemizde bazen bir marka adı ürünün genel adı yerine kullanılabiliyor. Mesela kâğıt mendil ya da camları silmek için kullanılan temizlik ürünlerini düşünün. Aynı şekilde belirli tasarımlar için artık zippo adını hem zihinlere hem de dillere kazıdı. Bu yüzden lotus benzinli çakmak yerine benzin kelimesi tamamen pazarlama amacıyla zippo olarak değişti.

Ayrı Bir Marka Olarak Lotus

Peki, zippo değilse lotus çakmak nedir? Tamamen ayrı bir marka ve modeldir. Hatta diğer çakmak markalarında olmayan pipo ve puro için de çakmaklar üretir. Yani tek başına Lotus tüm çakmak alanlarında faaliyet gösterir. Üstelik bu faaliyetlerini yine diğer markalarda olmayan şekillerde destekler. Bu sayede lotus çakmak modelleri size çok daha fazla kişiselleştirme imkânı sunar. Bu kişiselliği diğer marklar gibi isim yazdırma ya da güzel bir resimle sınırlandırmaz. Canlı renklerden özel silikon kaplamalara, benzinli çakmaklardan pürmüz alevli modellere kadar geniş bir ürün ve çeşit yelpazesine sahiptir. Üstelik tüm çeşitlerine rağmen lotus çakmak fiyatları 30 liradan başlar. Ancak pipo ya da puro için olan çakmak fiyatları da 40 – 50 lira arasından başlar. Yine de Lotus zippo çakmak modelleri en çok beğenilen modeller arasında yer alır. Hediye ederken riske girmek istemezseniz bu modelleri kullanabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ