Web sitemize hoşgeldiniz.

Keyfe Keder Yaşamak İsteyenler İçin Bong Çeşitleri

16 Nisan 2017

Tütün ve tütün maddelerinin içilirken filtrelenmesini sağlayan Bong; nargileye benzer yapısı sayesinde ürünlerinizin tadına daha güzel bir şekilde varmanızı sağlar. Tütün ve türevi olan bitkisel malzemelerin teneffüs edilmesini sağlayan Bongun genel olarak basit bir düzeni vardır. Çalışma prensibi de nargileninkine benzer.

Tıpkı nargile gibi içine su konulabilen bir filtrasyon sistemidir. Bilinmesi gereke diğer ayrıntılardan biri de bongun parçalarıdır. Oda kısmı, ağızlık, alt katman ve kase kısmı ürünün parçaları arasında yer alır. Bazı türlerinde ise carb denilen ve dumanı teneffüs etmeye hazır olduğunuzda açılan bir katman yer alır. Silindirli, sulu ya da buzlu seçenekleri bulunmaktadır. Nargile işlevini yerine getiren bu ürün aynı zamanda da oldukça şıktır. Sarı, siyah, mavi, kırmızı, yeşil veya lacivert renklerde aynı zamanda da farklı şekillerde tasarlanmış olan seçeneklerden tercih yapabilirsiniz.

Bong Çeşitleri

sulu bong çeşitleri her daim tercih edilen ve en çok tercih edilen modeller arasındadır. Her yere hızlı bir şekilde taşınabilmesi, içiminin oldukça kolay olması ve kolayca hazırlanması sebebiyle özellikle Avrupa’da en fazla tercih edilen modeller arasında yer almaktadır. Fiyatları bakımından da oldukça uygun olan sulu bonglar, ikinci el olarak da satışa sunulabilmektedir. bong sahibinden olarak satışa sunulan bong modelleri; birbirinden farklı yapı malzemeleri ve renklerle kategoriler halinde satışa sunulmaktadır. Bong modellerinin çok fazla çeşit halinde satıldığı her yerde görülmektedir. Fiyat aralıkları ise ürünün kalitesine ve yapı malzemesine göre değişkenlik göstermektedir. Bongun yapılmış olduğu malzemeler, parlaklığı ve büyüklüğü gibi noktalar, kalite ve fiyat dengesinin sağlanmasında bir öçlü olarak belirlenmektedir.

Pipo Bong Çeşitleri

Son dönemlerde ürünlerin kalitesinin farklılaşması ve alternatif ürün arayışlarına girilmesinden ötürü zenginleştirilmiştir. bong şişesi gittigidiyor gibi alışveriş sitelerine bakıldığı zaman pek çok yapıda ve modelde bong modellerinin görülmesi mümkündür. Bu tarz durumlarda seçim yapabilmek adına bong modellerinin fiyatına, yapısına, üretilmiş olduğu malzemeye ve en önemlisi de özelliklerine bakmak gerekir.

Çok ucuz fiyatlarda satılan bong çeşitlerinin tercih edilmemesi gerekir. Çünkü bu ürünler; özellikle cam olduğu taktirde düştüğü zaman çok çabuk bir şekilde kırılabilmekte ve içmiş olduğunuz tütünün kalitesini ve tadını çok iyi bir şekilde yansıtamayabilmektedir. Çok daha kaliteli bir içim sağlamak adına ucuz olmayan bongların tercih edilmesi önerilmektedir. Aksi durumlarda verilen paranın karşılığının alınması çok fazla mümkün olmayacaktır.

Bong üretiminde en fazla tercih edilen ürün buzlu ithal camlardır. Özellikle yerli üreticiler tarafından oldukça tercih edilmektedir. bong gittigidiyor olan buzlu ithal camlar bong içerisine konulan tütünün daha canlı ve daha nemli olmasını sağlar. Aynı zamanda bu camlar daha hafiftir ve kolay bir şekilde de taşınabilir. Hafif olması demek ürünün çok çabuk kırılacağı anlamına gelmiyor. Buzlu camdan üretilmiş olan bong model ve çeşitleri çok sert düşüşler haricinde kolay kolay kırılmazlar. Kalite ve fiyat oranının da belli bir seviyede olması buzlu ithal camdan üretilen bong çeşitlerinin bir adım daha öne çıkmasını sağlamaktadır.

Akrilik Ve Plastik Modeller

En çok tercih edilen malzeme olarak cam malzeme söylense de alternatif olarak yapacağınız alışverişlerde plastik ve akrilik malzeme ile üretilen çeşitli ürünleri de piyasada bulmak mümkündür. Uzun süreli kullanım için uygun olsalar bile temizleme ve hijyen noktasında cam malzeme ile üretilen ürünlerle kıyaslanamazlar. Bu malzemeler cam malzemeye göre daha pürüzlü yüzeye sahip olmaları sebebiyle oluşabilecek bakteriler için doğal yaşam alanı oluştururlar. bong şişesi sahibinden akrilik malzeme ile üretilen ürünler, plastik malzeme ile üretilen Bonglara nazaran biraz daha hijyeniktirler. Su ile temas eden ve fiziksel temas gerektiren araç ve gereçlerde cam malzeme tercih edilmesinin asıl sebebi de budur.

Nong modellerinde güçlü ön soğutucusu olanlar; açık, ısıya dayanıklı borosilikat camdan imal edilmiştir ve istenmeyen kül ve pislikleri sudan uzak tutmak için tasarlanmıştır. Gündelik kullanımda oldukça işe yarayan bir ürün isteyen herkes için mükemmeldir. Metal ayak ve kase, ağızlık halkası, lastik keçeleme ve taban standart bir ürünün parçalarıdır. Basit ama son derece etkili bir dizayna sahiptir. Kauçuk taban, mükemmel stabilite sağlar ve akrilik gövde temizliği ve bakımı kolaydır.

Renkli olan ürünler; metal bir downtube ve kase, lastik gromet ve sabit taban ile çift bir kabarcık tasarıma sahiptir. Ekstra kavrama için iki kabarcık arasında yükseltilmiş bir bant bulunan bir çift kabarcık tasarıma sahip olan modellerde bulunmaktadır. Metal boşaltma borusu ve kase, lastik kundak contası ve sabit taban, tümü bu modellerin standart parçalarıdır.

Plastik ürünler pek çok nedenden dolayı pratik olabilir. Genel olarak, büyük plastik Bonglar en havalı görünümlü ürünlerden biri olabilir, ancak seçim yapabileceğiniz çok daha fazlası olduğunu hatırlatalım. Çok farklı renk, şekil ve stilde olan ürünler arasından sevdiğiniz bir seçeneği mutlaka bulabilirsiniz. Seramik olan çeşitler piyasadaki en havalı görünümlü ürünlerden bazılarıdır. Seramik, boyama için mükemmel bir materyaldir.

Bong Çeşitlerine Nereden Ulaşılabilir?

Su boruları olarak da bilinen Bonglar, sıklıkla sigara içenlerin araç gereç koleksiyonunun doruk noktası olarak görülüyor. Peki bong nerden alınır? Bong çeşitleri çeşitli internet siteleri üzerinden alınabildiği gibi pipo veya nargile satan mağazalardan da alınabilir. Bu ürünler satın alınırken bongdan anlayan veya bongun kalitesini bilen kişilerin tavsiyeleri dikkate alınmalıdır. İnternet üzerinden alınan ürünlerde de ilgili yorumların dikkate alınması son derece önemlidir.

bong satın al kapıda ödeme seçeneklerinin mevcut olduğu kapıda teslimat gibi koşullarda ürünün tarafınızdan kontrol edilmesi ve ondan sonra kabul edilmesi de oldukça büyük önem taşımaktadır. Bonglar oldukça hassas olan malzemelerden üretilmiş olduklarından dolayı kırılmaya oldukça müsaittirler. Bu sebeplerden ötürü size ulaşmış olan ürünün dikkatli bir şekilde paketleme yapıldığından emin olmanızda fayda vardır. Aynı zamanda ürünlerin garanti belgesinin olup olmadığını da kontrol etmek son derece yaralı olacaktır.

Bong Şişesi Nasıl Yapılır?

Bonglar genellikle karmaşık renk ve şekillerdeki güzel cam tasarımlarından yapılır, ancak akrilik, bambu ve seramikten yapılabilirler. Peki bong şişesi nasıl yapılır? Bong şişeleri silindirli veya ithal olan buzlu camlardan yapılmaktadır. Çünkü bu ürünler tütünleri daha sağlıklı ve daha net bir şekilde iletebilmektedir. Bonglar her isteğe ve her zevke göre farklı olarak tasarlanmaktadır. Çoğunlukla cam üfleme sanatıyla yapılan bong çeşit ve modelleri, son dönemlerde oldukça fazla ilgi görmesinden ötürü, üretici firmalar tarafından çeşitli tarzlarla ve renklerle üretilmektedir. Kaçak yollardan üretim yapan firmaların ürünlerinin çok ciddi sağlık sorunlarına neden olabileceklerini de belirtmekte ayrıca fayda var. Bong şişesi ve cam modellerinin seçiminde kişisel tercihler çoğunlukla ön planda tutulmaktadır.

Bong Neden Tercih Edilir?

  • Hafif, küçük ve uzun ömürlüdür.
  • Genellikle bir ayak yüksekliğinde ve yaklaşık bir kiloluk ağırlığında oldukları için ergonomik tasarımları sayesinde de kolaylıkla tutulmaları ve dumanı alınmaları mümkündür.
  • Bulaşık makinesinde yıkanmaya
  • Reçineyi yerinden çıkartmak için bronzluğunu ısıtarak ya da alkolle parayla para harcamak zorunda kalmanız gerekmez.
  • Düşürsen bile, kırılamaz.
  • Bükülebilir, bu nedenle yeriniz sınırlıysa katlayabilirsiniz.
  • Buz tutma, dumanın soğuk tutulması için çok önemlidir, bu da onu çok daha hoş yapar.
  • Güçlü Silikonun sunduğu silikon su boruları da tamamen güvenlidir.
  • Silikon BPA içermez ve kullanılan silikon, Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) tarafından% 100 güvenli ve toksik olmayan olarak açıklığa kavuşturulmuştur.
  • Güçlü silikon ürünlerinde sunulan ömür boyu garanti sayesinde ek huzur sağlanır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ