Web sitemize hoşgeldiniz.

Kara Kartal Zippo Çakmaklarda Daha Asil

Beşiktaş taraftarları için kara kartal basit bir futbol takımından daha fazlası demektir. Yense de yenilse de Kara kartal bir Beşiktaşlı için asla değişmez bir simgedir ve değeri asla değişmez. Bunun için mümkün olan her yerde kartalları görmek isterler. Bunu bile tasarımcılar da Beşiktaşlıların gönlüne göre bir zippo tasarladılar. Kara Kartal zippo çakmaklarda daha asil duruyor ve bu hali de Beşiktaş taraftarları için harika bir görünüm anlamına geliyor. Üstelik kartalın kanatlarını açıp süzülürken fotoğrafını ya da yuvasında asilce etrafını seyreden kabartmasını zipponuzda görmek istemez misiniz? Ya da koyu bir Beşiktaş taraftarına böyle bir hediye vermek onu nasıl sevindirirdi bir düşünsenize.

Kara Kartal Ve Zippo

Artık çoğu internet sitesi kişiye özel zippo çakmak tasarımı yapıyor. Hatta daha önceden yapılan hazır Beşiktaş çakmaklarına isim bile yazdırabiliyorsunuz. Böylece kartalınızın yanında isminizi de yazdırıp çakmağınızı daha da kişiselleştirebilirsiniz.

Farklı Tasarımlar

Ancak bazılarına göre herkesin aynı Beşiktaş çakmağı kullanması son derece sıradanlaştı. Kısmen haklılar, çünkü artık herkeste aynı ürünleri görmeye başlıyorsunuz. Daha farklı bir şey arayanlar için ise henüz bilinmeyen bir şey var. Hatta çoğu kişinin ilk görüşte gereksiz bulacağı zippo kibrit modellerinden bahsediyoruz. Bu modelleri en güzel haliyle anlatmak gerekirse, çakmağın kibrit hali denilebilir. Bunları yakmak için normal kibrit yakar gibi metal çubuğu, metal kutunun yan tarafına sürtüyorsunuz. Zaten bu modeller de zippo benzini kullandıkları için yandıktan sonra kola kolay sönmüyorlar. Tamamı metal olduğu içinde hemen bitmiyor. Üstelik anahtarlık olarak da kullanabildiğiniz için çok daha kullanışlı oluyor.

Orijinal Zippoyu Tanımak

Tüm bunlar içinde dikkat etmeniz gereken tek nokta ise alacağınız zipponuzun ne kadar orijinal olacağıdır. Maalesef çok sevilen bir Beşiktaş zipposunun taklitleri de var. Bu yüzden orijinal zippo nasıl anlaşılır bilmelisiniz. Orijinali ile taklitleri arasında en belirgin ses farkı vardır. Unutmayın ki hiçbir çakmak bir zippo gibi ses çıkaramaz. Eğer sesinden emin olamadıysanız. Kapağındaki menteşeye ve çakmak taşına bakın. İlk bakışta buralardaki farklı ve bakır renkleri taklit zippoyu ele verecektir. Hatta çoğu taklit zipponun menteşeleri arasında çok açıklık olur. Ayrıca tüm zippoların Amerikan malı olduğunu unutmayın ve başka ülkelerde üretilen çakmaklara itibar etmeyin. Son olarak fiyatlarına bakarsınız. Orijinal bir zippo diğer çakmaklar gibi iki basamaklı sayılarda satılmaz. Yani 40 – 50 lira gibi zippo çakmak ucuz satılmıyor. En ucuz zippo çakmak fiyatları 148 liradan satılmaya başlanıyor. Ancak enim olun ki bir zippoya ne kadar para verirseniz verin ona değecektir. Çünkü zippolar her türlü hava şartlarında yanar. Ayrıca hangi zippoyu alırsanız alın kalitesi tüm zippolarla aynıdır ve ömür boyu garanti verilir. Sadece bu iki özellik bir zipponun aslında ne kadar ucuz olduğunun göstergesi sayılmaz mı? üstelik o kadar çeşit arasından gönül verdiğiniz Kara Kartal zippo çakmaklarda daha asil ve size da daha çok yakışacakken.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ