Web sitemize hoşgeldiniz.

Kaliteli Puro Çakmağı ve Fiyatları Nasıldır

20 Nisan 2017

Puro severlerin keyifli içimleri için kaliteli aksesuarlarla içimler yaptıkları bir gerçektir. Puro içmek özen ister ve teferruat ister. Yakın zamanda puro kullananlar arasında yapılan araştırmalarda kullanıcıların %35’i tek torchlu çakmak, % 26’sı da 3 torchlu çakmak kullandıkları belirlenmiş. Tek torchlu bir puro çakmağı daha ufaktır ve daha hafif yapılı olduğu için taşıma kolaylığı sağlar. Bu yüzden daha çok tercih edilirseler de rüzgarlı ortamlar için uygun olmadıkları gibi büyük purolar içinde kullanışlı değildir. Ufak olmaları nedeniyle de gaz kapasitesi düşüktür ve kısa aralıklarda gaz dolumu gerektirir. Avantaj olarak bakıldığında çok torchlu çakmakların geniş gaz hazneleri uzun süre dolum yapılmasına gerek kalmadan kullanım sağlar. Boyutları biraz daha yüksektir ve rüzgar, yağmur gibi dış etkenlerden etkilenmesi daha az olmasıyla beraber büyük purolar için ideal olarak kullanılırlar. Puro çakmağı çeşitleri arasında ülkemizde yaygın olarak kullanılan bir çok çakmak markası bulunuyor ve puro severler zevklerine uygun çakmağı kullanıyorlar.

Puro Çakmak Markaları

Prestij unsuru olan ve kalitenin statünün sembolü olan puroları yakmak için alınabilecek kaliteli çakmaklar arasında bulunan cohiba puro çakmağı ideal bir seçim olacaktır. Gösterişiyle, şıklığıyla ve puroyu en iyi şekilde yakabilen markanın çakmakları uzun ömürlüdür. Uygun fiyatlı, şık tasarımlarıyla her geçen gün serisine yenilerini ekleyen marka puro keyifleri için ideal seçim olacaktır. Puronun tütün yapraklarından oluşması nedeniyle sigara çakmağıyla yakılması istenilen performansa ulaştırmaz. Onlara özel hazırlanan çakmaklarda maksimum yanış gücüyle puroyu en iyi şekilde ve etkili yanış sağlayacaktır. Cohiba markasının tasarımlarında mermi şeklinde yapılan pürmüz alevine sahip çakmaklar da bulunuyor. Geniş yelpazede araştırma yapıldığında 4’lü tourchtan tekli tourcha kadar seçeneklerini de görebilmek mümkün oluyor. Çakmakta kalite olduğu kadar uzun süreli dayanıklı olması da önem taşıyor.

Çakmak deyince akla gelen ilk isimlerden biri olan zippo çakmak sadece sigara içenlere hitap etmiyor. Puro severlerinde ihtiyaçlarını karşılayacak çakmak tasarımlarına yer veren zippo puro çakmağı modelleri dikkat çekiyor. Tasarımları arasında bulunan baskılar ve şıklığıyla göz kamaştıran zippo tarzını puroda da kullanıyor. Pazarında puro severleri ayırmayan zippo dünya markası olarak oldukça popülerdir. Kalitesini ömür boyu garantiyle taçlandıran marka gerek tasarımı, gerek baskısı gerekse kullanımda sunduğu üstün performansıyla dikkat çekiyor. Üretiliş amacı sadece puro ve pipo yakmak olan zippo puro çakmağı olarak kendini kanıtlayan marka uygun fiyatlı ürünleriyle fark yaratıyor. Puro zevkini en iyi şekilde yaşatan kaliteli puro nasıl benimseniyor ve değeri kısa sürede anlaşılıyorsa çakmak seçimleri de bu konuda önem taşıyor. Puroya zarar vermeden en iyi şekilde yakabilen zippolarda gaz değil benzin kullanılıyor. Daha etkili yanış sağlayan benzinli çakmak rüzgarda bile puro zevkini yarıda bırakmadan yanabiliyor.

Puro Çakmaklarında Ucuz Modeller

Purosu için özel çakmak arayanların alabileceği bir çok seçenek bulunuyor. Kalite değil sadece Ucuz puro çakmağı olsun isteyenler için de seçenekler bulunsa da çakmağa sadece ucuz olsun gözüyle bakmamak gerekiyor. Hem kaliteli hem de ucuz seçeneklere internet üzerinden satış yapan puro aksesuarı kategorisi bulunan yerlerden ulaşılabiliyor. Her zevke her tarza uygun seçimlerin yapılabileceği güvenilir platformlar hem çakmaklar hem de diğer puro aksesuarlarını tek bir çerçevede tutarak puro severlerin zevklerine uygun seçim yapmalarını kolaylaştırıyor. Çakmak alırken orijinal parçaya gönül verenler ve Çin malı taklit çakmak almak yerine uygun fiyatlarda çakmaklara sahip olabilirler. Puro zevki yarıda kalmasın isteyenler için ideal çakmak % 100 orijinal çakmak modelleri olacaktır.

Puro Çakmağı Seçimleri

Puro çakmak çeşitliliği çakmak arayanları kararsız bıraksa da en iyisi en çok satan modelleri araştırmaktır. Bu konuda puro seven birisinden yardım alınabileceği gibi forum sitelerinde de en iyi puro çakmağı aranarak bir fikir sahibi olunabilir. En iyiler arasında bulunan cohiba ve zippo olmasına karşılık eurojet markası da kalite konusunda puro severlerin isteklerine karşılık verebilir.

Puro çakmağı gazı da diğer çakmaklarda olduğu gibi çakmak gazıyla doldurulur. Günlük hayatın vazgeçilmezi olan çakmaklar puro severler içinde aynıdır ve hatta puro çakmakları kullanıcısının en önemli aksesuarıdır. Çakmak seçiminde gaz hanesi daha büyük olan modeller seçildiğinde uzun süreli kullanım sağlar. Turbo jet alevli özelliğiyle kullanılan çakmaklarda da gaz doldurularak çalışır. Çakmaklar içinde zippolarda gaz değil benzin kullanılır ve benzin yanlış gücü nedeniyle rüzgardan etkilenmez.

Purolara Gaz Nasıl Doldurulur?

Puro çakmağı nasıl doldurulur? Diyenler içinde çakmağın gazını doldurmak kullanılan markaya göre değişiklik gösterebilir. Gaz dolum hanesi bulunduktan sonra çakmağın içindeki gazı almak gerekiyor. Dolum yapılan yere sivri uçlu bir şeyle bastırıldığında içinde çok az kalan çakmak gazı dışarıya çıktıktan sonra gaz dolumu yapılmalıdır. Puroyu normal çakmakla yakılmaya çalışıldığında tam olarak yanamayan puro içimde keyif bırakmayacak ve hatta kalitesi bozulduğu için anlamda ifade etmeyecektir. Puro çakmağı kullanacağınız sırada gazının bittiğini fark ettiğinizde ilk önce içeride kalan havanın dışarıya mutlaka atılması gerektiği bilinmelidir. Orijinal çakmaklar için kaliteli çakmak gazları tercih edilmeli ve çakmağın yanış performansları düşürülmemelidir. Kolay dolum yapılabilen çakmakları ilk kez doldurma deneyimi yaşayanlar için internet üzerinde çakmak dolum videoları da yardımcı olacaktır. Çakmak tüpünün üzerinde bulunan sivri uç çakmağın tankerindeki kapağına iyice bastırılarak gazın dolumu kolaylıkla yapılabilir.

Puro çakmağı ekşi sözlük platformunda da kendine yer edinmiş ve ekşi sözlük yazarlarına konu olmuştur. Puro ve puro çakmağı konusunda görüşlerini paylaşanların yorumları puro severlere yardımcı olacaktır. Puro içmenin ekşi sözlükte de kültür kabul edildiği hatta pipo kültürü olarak başlık açtıkları da görülecektir. Eski ve yeni puro kullanıcılarını bir ortama getiren ekşi sözlük yazarları tartışmasız en güzel yorumlarıyla meraklılarına hitap etmektedir.

Puronun Adabı Nedir?

Sigara gibi olmayan puro içmek dumanı yoğun ve içimi de uzun süreceği için içilecek yerden öncelikle izin alınması puro severin ilk yapması gereken kuralıdır. Puro çakmağı kullananlar purosunu başkasına değil kendisi yakmalıdır. Puro severlerin aralarında adap kuralları arasında başkasının purosu da yakılmaz. Yakılması zor olan ve yakmanın zor olduğunu bilen kişi kendi purosunu yakmalı ve başkasına da müdahale etmemelidir. Puronun külü silkelenmez ve puro küllüğü üzerinde kullanılır. Yeni başlayanlar için adap kurallarını bilmesi öğrenmesi gerekir.

Efsane Puro Çakmağı Markası

Puro çakmak markaları arasında bahsedilebilecek bir başka marka dupont puro çakmağı modelleridir. Ancak 1872 yılında deri cüzdanlar üreterek hayata atılan marka önce Paris’te sonra tüm dünyada adı duyulmaya başlamış ve prestij ve kalitenin sembolü olmuştur. Çakmak tasarımlarıyla da çok beğenilen markanın epey pahalı denebilecek kadar fiyatları yüksek bulunuyor. Her satıcının bir alıcısı olduğu gibi markanın müdavimleri tarafından tercih edilebiliyor. Zarif ve şık tasarımlı puro çakmak modellerini tasarlayan marka görselliğiyle de dikkat çekiyor. Kalitenin, statünün sembolü olan puroya çok yakışan prestij sembolü çakmaklar hediyelik olarak da alınabilir. 145 yılın deneyimiyle asaletini konuşturan marka S.T Dupont olarak biliniyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ