Web sitemize hoşgeldiniz.

İş Bankasından Elektrik Faturası Ödeme Kolaylığı

16 Ağustos 2018

İş Bankasının mobil bankacılık ve internet bankacılığı üzerinden birçok fatura ve borç ödeme seçeneği bulunmaktadır. Elektrik faturanızı otomatik ödeme talimatı vererek ödediğiniz zaman İş Bankası Maximum Kartınız ile ödendiği zaman MaxiPuan kazanırsınız. Türk Telekom, Turkcell, Vodafone ve evde internet faturalarınız hariç diğer faturalarınızdan işlem ücreti alınmaktadır.

İş Bankası Mobil Uygulaması İşCep Fatura Ödeme Seçenekleri Nedir?

İş Bankası internet bankacılığı, İşCep mobil uygulaması ve İş Bankası şubeleri üzerinden İş Bankası elektrik faturası ödeme işlemlerinizi hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İşCep mobil uygulaması üzerinden kolay fatura ödeme işlemi şu şekilde yapılmaktadır;

  • IOS ve Android telefonlar için uyumlu olan İşCep mobil uygulamasını App Store üzerinden ya da Google Play Store üzerinden indirmeniz gerekiyor.
  • Mobil uygulamayı indirdikten sonra müşteri numaranız ve şifreniz ile mobil uygulamaya giriş yapmalısınız.
  • Mobil uygulamaya giriş yaptıktan sonra ödemeler seçeneğini göreceksiniz.
  • Ödemelere tıkladıktan sonra anında fatura ödeme opsiyonunu seçmeniz gerekiyor.
  • Elektrik faturası ödeyeceğiniz kurumun bilgilerini ve elektrik abone numaranızı girmeniz gerekiyor. Gerekli bilgilerin girişini yaptıktan sonra devam tuşuna basmalısınız.
  • Bilgileri girdikten sonra faturanız oluşacaktır. Burada ödenmemiş geçmiş ve güncel faturalarınız listeli olarak görünecektir. Ödemek istediğiniz elektrik faturası ya da faturalarını seçmeniz gerekiyor.
  • Ödeyeceğiniz elektrik faturasını seçtikten sonra İş Bankasında bulunan hangi hesabınızdan paranın çekileceğini de seçmeniz gerekmektedir.
  • Bilgilerinizi onayladıktan sonra elektrik faturası ödeme işleminiz gerçekleşecektir. Dilerseniz talimat ver yazısına basarak sonraki faturalarınızı otomatik bir şekilde ödeyebilirsiniz.

Otomatik ödeme talimatını geri çekmek istediğiniz zaman İşCep mobil uygulaması ya da internet şubesi üzerinden ödemeler, faturalarım ve fatura talimat değişiklikleri yazılarını sırası ile seçmeniz gerekiyor.

İş Bankası İnternet Bankacılığı ile Elektrik Faturası Ödeme Nasıl Yapılır?

İş Bankası elektrik faturası ödeme işlemini internet bankacılığı üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken bazı adımlar vardır. İşCep mobil uygulamasında olduğu gibi elektrik faturası ödeyeceğiniz kurumu seçmeniz gerekiyor. Kurumu seçtikten sonra elektrik abone bilgilerinizi girmelisiniz. Bilgilerinizi girdikten sonra ise kredi kartı ile elektrik faturası ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ