Web sitemize hoşgeldiniz.

Her Daim Yanınızda Olması Gereken Gümüş Muhtar Çakmağı

22 Mart 2017

Elbette günümüzde ürün çeşitliliği bakımından oldukça zengin bir döneme şahit olmaktayız. Çünkü bir ürün, birden fazla marka tarafından farkı şekillerde üretilip piyasaya sunulmaktadır. Bu da, kullanıcılarına birbirinden farklı alternatifler sunmaktadır. Çakmak konusunda piyasada mevcut bulunan gümüş muhtar çakmağı da bunlardan bir tanesi olmakta ve her zaman yanınızda bulunması gereken bir ürün konumunda bulunmaktadır. Mutlaka ki, bu çakmaklar da farklı modellerde üretilmektedir. Bu farklı modellerden bir tanesi de muhtar çakmağı imco 6700 şeklindedir.

Muhtar Çakmağı Hakkında

Bilinmesi gerekir ki, muhtar çakmağı hikâyesi yüzyıllara dayanmaktadır. Çünkü bu çakmaklar yüzyılı aşkın süredir üretilen çakmaklardır. Orijinal markası, Avusturya-Viyana yapımı olan “imco-junior” olarak bilinmektedir. Çok pratik bir kullanıma sahip olmakla birlikte, tamamen metal yapım olması da çakmağın uzun yıllar kullanılmasını sağlamaktadır.

Muhtar Çakmağı Kullanımı Hakkında

Ülkemizde yerel Zippo’ya dönüşmüş bulunan bu çakmaklar, şekil bakımından klasik Clipper’ı, çalışma sistemi bakımından da Zippo’yu andırmaktadır. Ayrıca bu çakmaklar; kolonya, benzin, motorin ve aynı zamanda suyla dahi çalışabilmektedirler. Oldukça nostaljik ve karizmatik olan bu çakmaklar bu özelikleriyle beraber muhtar çakmağı nasıl doldurulur sorusunun da cevabını vermiş bulunmaktadır.

Muhtar Çakmağı Tamiri Hakkında

Kolay kolay arıza vermeyen muhtar çakmağı tamiri konusunda yapılması gereken işlemler; temizlik, paslı bölümlerin temizlenmesi, taş çarkının temizlenmesi, eğik ve deforme olmuş bölümler varsa eğer mümkün olduğunca bunların düzeltilmesi ve toplama bölümüne geçilmesi şeklinde olmaktadır. Geçmişten bugüne bırakılan bir miras gibi özenle saklanan gümüş muhtar çakmağı bünyesinde barındırdığı birçok özelliğin yanında, hediye olarak da büyük bir fark yaratmaktadır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ