Web sitemize hoşgeldiniz.

Hediyelik Vazo Çeşitleri

Vazo; gerçek ya da yapay çiçekleri içine koyduğunuz, mutlaka her evde bulunan güzel ve şık bir dekordur. Her eve de rahatlıkla alabileceğiniz, ev sahibesi tarafından da mutlaka beğenilecek, şık bir objedir. Evdeki dekoru daha da güçlendirir. Yeter ki evin dekoruna ve rengine uyumlu olsun. Evlerde balkon, mutfak ve salonlara konulan, her evde bulunan süs eşyasıdır.

Bir yere giderken de ofis ya da ev misafirlikleriniz de tereddüt etmeden alabileceğiniz, oldukça fazla hediyelik vazo çeşitleri bulunmaktadır. Vazo çeşitleri; vazo yapımında kullanılan maddeye göre farklı çeşitleri vardır. Bunlar; cam vazo, seramik vazo, ahşap vazo, metal vazo, porselen vazo gibi seçenekler bulunmaktadır.

Hediyelik Cam Vazolar

Cam vazo; kireç, kum, soda gibi maddeler yüksek derece ateşe maruz kaldığı zaman yakıcı ve yumuşak bir macuna dönüşür. O macuna şekil vermek de cam ustalarının yeteneğidir. Cam, yüksek ısıda eriyerek usta ellerle farklı, şık şekiller verilir. Cam vazonun yapımı bu şekildedir. Cam vazolar salonların vazgeçilmez dekorlarından birisidir. Salona şıklık katar. Sadeliği ile her türlü farklı dekoru olan salonlara uyumludur. Fiyatları ise oldukça uygundur. Farklı şekillerde ve büyüklüklerde bulabilirsiniz.

Hediyelik Seramik Vazolar

Seramik vazo; seramik hamuru hazırlanır, bu hamura usta eller tarafından şekil verilmesidir. Seramik vazolar renk renk salonlarda yerini almıştır. Seramik vazo fiyatları çok uygundur. 5 TL den başlayan fiyatlar ile müşteri portföyünü geniş tutmuştur. Ahşap desenli seramik vazo, desenli seramik vazo, seramik vazo açık koyu kahve, otantik seramik vazo gibi farklı şekil ve renklere sahip seramik vazolar mevcuttur.

Hediyelik Ahşap Vazolar

Ahşap vazolar el emeği en fazla olan vazolardır. Sert cisim olan ahşaplar oyularak desen verildiği için zaman alan bir uygulamadır. Kullanılan ağacın kalitesi, el işçiliğine göre fiyatları değişmektedir. Ahşap vazolar bulundukları evin dekoruna uyum sağlayan ve şık duran vazolardır. Tamamı el yapımı ahşap vazo, oval desenli ahşap vazo, ahşap mango ağaçlı vazo gibi seçenekleri sunmaktadır.

Hediyelik Metal Vazolar

Metal vazolar kırılmaya karşı dayanıklı, renk renk ve farklı şekilleri olan güzel bir dekoratif üründür. Gümüş ya da altın kaplama olarak da değişik seçenekler ile evlerin dekorunu güçlendirmiştir. Kırılmadığı için, çocukların daha güvenli olduğunu düşünen aileler tarafından en çok tercih edilen hediyelik vazo çeşitleri arasında ki metal vazo çeşididir.

Metal vazoları evlerin balonların da çok fazla tercih eden insanlar balkonlarının da şık ve güzel görünmesini sağlarlar. Aynı zamanda çiçekleri koymak için de oldukça şık bir dekordur.

Hediyelik Vazo Çeşitleri Ve Kullanımları

Çeşit çeşit, renk renk ve farklı şekilleri ile evlerin en çok tercih edilen süs eşyasından birisidir vazolar. Evinize renk katan çiçekleri koymak için şık ve gösterişli bir ürün olan vazoların kullanımı ve yerlerinin doğru seçimi de aslında önemlidir. Hele ki evde küçük çocuklar varsa onların ulaşamayacağı ve kırılmayacağı yerlere koymanız gerekir. Evinizin şıklığı kadar güvenli olması da önemlidir. Bu yüzden bu kısmı da değerlendirerek vazo konusunda doğru tercihi yapabilirisiniz. Salonda ki masalara ya da mutfakta ki masaları süsleyen vazolar rengi ve şekli ile bulunduğu odanın dekoruna uyumlu olması gerekir. Böylece göz yorgunluğu, ya da absürt bir görüntü olmaz.

Cam vazo en çok salona yakışır. Genellikle salonlar daha şık ve zariftir. Porselen vazolar da aynı şekilde salona çok yakışır. Salondaki diğer objelerinde görünmesini isteyenler cam ya da seramik vazolar ile sadeliği yakalayabilirler. Elbette salondaki dekorun rengine ve ağırlığına göre ahşap vazo ya da metal vazo da kullanılabilir. Ahşap vazolar ve metal vazolar genellikle mutfak ve balkonlar da tercih edilmektedir. Evini güzelleştirmek isteyen herkesin evinde mutlaka bir vazo bulunmalıdır. Hediyelik vazo çeşitleri tamamen kişinin zevki ve görmek istediği ev ile ilgili bir tercihtir.

Size hediye gelen her türlü vazoyu severek kullanacağınız, güzel ve şık vazolar mevcut. Bu sebepler hediye alırken de doğru bir tercihtir vazo hem kullanım alanın fazlalığı hem de ev için mutlaka olması gereken şık ve zarif bir dekoratiftir.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ