Web sitemize hoşgeldiniz.

Göbek Deliği Hakkında 10 İlginç Gerçek

19 Eylül 2018

Vücudumuzdaki her şeyin bir anlamı vardır. Göbek deliğimiz de bunlardan bir tanesidir. Peki, göbek deliği hakkında ne biliyorsunuz? Düşündünüz ve bulamadınız değil mi?

Göbek deliği aslında pek çok gerçeği içinde barındırmaktadır. Bu nedenle sizler için göbek deliği hakkında 10 ilginç gerçekten bahsetmek istiyorum. Üstelik bunlar gerçekten de oldukça ilginç gerçekler.

Herkesin Göbek Deliği Var Mı?

Size epey garip geleceğini biliyorum fakat pek çok insanda göbek deliği bulunmamaktadır. Bunun sebebi ise bebeklikte oluşan göbek fıtığıdır. Bu durum ameliyat ile çözülebilen bir durumdur bu nedenle göbek fıtığı olan insanlarda göbek deliği bulunmamaktadır.

Antik Yunan’da Bir Meditasyon Yöntemi: Göbek Deliğine Bakmak

Evet, yanlış okumadınız. Antik Yunan’da göbek deliğine hatta başkalarının da göbek deliğine uzun uzun bakmak bir çeşit meditasyon yöntemi olarak kullanılıyordu.

Göbek Fetişi

1975 yılında Gert Heilbrunn’a konulan teşhisten sonra anlaşıldı ki, göbek deliği fetişi diye bir fetiş türü var!

Göbek Deliğinden Peynir Mayalanır Mı?

Göbek deliğinde bazı bakteriler bulunmaktadır. Bu bakteriler de bazı gastronomi uzmanları tarafından peynir yapmak için kullanılmaktadır.

Göbek Deliği Pamuğu

Özellikle erkeklerde görülen göbek deliği pamuğu, ölü deri hücreleri, kıyafetlerimizdeki yün parçaları ve göbek kıllarından oluşmaktadır.

Göbek Deliği Pamuğu Rekoru

Graham Barker isimli bir adam, 1984 yılından beri göbek deliği pamuklarını biriktirmektedir. Hatta bu şekilde Dünyanın En Büyük Göbek Pamuğu Koleksiyonu ile Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başarmıştır. Göbek deliği hakkında 10 ilginç gerçek arasında en ilginç olanının bu olduğunu söyleyebilirim.

Göbek Piercingleri

Göbek piercingleri yapıldıktan sonra yaklaşık olarak iyileşme süreci 1 yıldır. Ancak 1 yıl geçse bile o deliği güzelce temizlemez ve nemli bırakırsanız enfeksiyon kapabilirsiniz.

Kozmik Göbek

Hepimizin olduğu gibi aslında dünyamızın da bir göbeği var. Amerika’da bulunan Kozmik Göbek yaklaşık olarak 216.000 yıl önce oluşmuştur.

Göbek Deliğimizdeki Tehlike

Göbek deliğimiz ne yazık ki tam olarak bakteri ve mikrop yuvasıdır. Mesela vücudumuzun herhangi bir yerinde 67 tane bakteri ve mikrop türü bulunurken bu sayı göbek deliğimizde 2368’e kadar çıkabilmektedir.

Vücuttaki İlk Yara İzi

Aslında vücuttaki ilk yara izi göbek deliğimizdir. Göbek bağımız, doğduktan sonra kesildiği için, kesilen yerde göbek deliği oluşmaktadır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ