Web sitemize hoşgeldiniz.

Facebook Baştan Kaydol

13 Ağustos 2018

Facebook nedir?

Facebook 2004 yılında Mark Zuckerberg tarafından kurulan insanların arasında iletişim kurmasını sağlayan video, yazı gibi paylaşımlarda bulunulan bir sosyal medya platformudur. Zaman içinde gelişen Facebook’u bugün dünyada 1.5 milyar insan kullanmaktadır. Yani dünyadaki her 5 kişiden biri Facebook kullanmaktadır.

Facebook’a nasıl kayıt olunur?

Facebook’a kayıt olabilmek için ilk adım olarak tarayıcıdan www.facebook.com adresine gitmelisiniz. Karşınıza gelen sayfanın sağ tarafında büyük şekilde yazılmış “Hesap Aç” başlığı altındaki formdan bilgilerinizi doldurarak hesabınızı açabilirsiniz. Facebook’a üye olabilmek için e-posta adresi ya da cep telefon numarasına sahip olmanız gerekmektedir. Eğer cep telefon numarasını kullanmak istemiyorsaniz hotmail/ gmail / outlook üzerinden ücretsiz olarak e-posta edinebilir ya da halihazırda bulunan e-postanızı kullanabilirsiniz. Yine de e-posta ile kayıt olmanıza rağmen kayıt sonrası telefon ile Facebook adresinizi onaylamalısınız. Birçok kişi telefon numarasını paylaşmak istememektedir fakat Facebook cep telefonlarının paylaşılmaması konusunda ciddi güvenlikler sağlamaktadır. Ayrıca Facebook tarafından sizi rahatsız edecek mesajlar almazsınız.

Bilgilerinizi doğru olarak doldurduktan sonra formun en altında bulunan “Hesap Aç” butonuna tıklayarak hesabınızı aktif hale getirebilirsiniz. Bu işlem bittikten sonra artık bir Facebook kullanıcısınız. Bu işlemden sonra e-psota adresinizden ya da telefon numaranızdan Facebook arkadaşlarınızı bulup ekleyebilirsiniz ya da sayfanın üst kısmında bulunan “Ara” bölümünden arkadaşlarınızı isimleri ile bulup Facebook arkadaş listenize ekleyebilirsiniz.

Hesabınızın aktif hale gelebilmesi için Facebook, e-posta ya da telefon yolu ile hesabınızı doğrulamanızı isteyebilir. Bu durumda telefonunuza gelen kodu Facebook’ta belirtilen yere yazarak ya da e-posta adresinize gelen doğrulama linkine tıklayarak gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook’a kaydolduktan sonra neler yapılır?

Facebook kaydını tamamladıktan sonra arkadaş sayınızı arttırmak, daha fazla paylaşımda bulunmak ya da daha fazla beğeni sayısına sahip olmak isteyebilirsiniz. Ara bölümünden arkadaşlarınızı bulup ekleyebilir ya da yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Aynı zamanda başkalarının paylaştıkları fotoğrafları beğenebilir, paylaşabilir ya da onların paylaşımlarına yorum yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra, mesajlaşma bölümü de mevcut olan Facebook’tan etkileşim halinde olduğunuz arkadaşlarınıza mesaj gönderebilirsiniz tıpkı SMS’de olduğu gibi.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ