Web sitemize hoşgeldiniz.

En Ucuz Clipper Çakmak Hangisi

21 Mart 2017

En ucuz clipper çakmak modelleri Clipper soft tasarımlarıdır. Clipper soft tasarımlarının ateş gücü diğer modeller ile kıyasla daha azdır. Orijinal Clipper çakmak fiyatları piyasada Clipper adı altında satılan çakmaklardan çok daha yüksektir. Clipper çakmak fiyatları 5-50 TL arasında farklılık göstermektedir. Clipper çakmak toptan fiyatları çok daha hesaplıdır. Bu sebeple özellikle koleksiyonerler toptan Clipper çakmakları satın almayı tercih ederler. Piyasada 50 TL üzerinde bir Clipper çakmak bulunmaz. Fakat özel tasarım ve özel seri Clipper çakmakların fiyatları çok daha fazla olabilmektedir. Orijinal Clipper çakmaklara ulaşabilmek üzere Clipper bayilerini ziyaret edebilirsiniz. Clipper çakmaklar, replikalarından ayırt edilebilmeleri üzere bakır renkte üretilmezler. Bu sebeple bakır renkli bir Clipper çakmağın replika olması oldukça olasıdır. Clipper çakmaklar 1972 yılında üretilmişlerdir. Fakat Clipper çakmakların zirveye ulaştıkları dönem 1993 yılıdır.

Özel Tasarım Clipper Çakmak

Özel tasarım clipper çakmakların dış kaplamalarına herhangi bir desen eklenebilir veya yazı yazılabilir. T sınıfı tüm Clipper çakmaklar özel tasarıma uygun ürünlerdir. Özel tasarım Clipper çakmak modellerinin üzerine S.M ( Special Made) yazısı eklenir. Özel tasarım çakmaklar 1982 yılından beri Clipper tarafından yapılmaktadır. En ucuz Clipper çakmak modelleri ise Clipper soft modelidir. Clipper soft modeli özel tasarıma uygun olmayan tek Clipper çakmağıdır.

Cinsiyetsiz Clipper Çakmaklar

Clipper 1986 yılında cinsiyetsiz çakmak üretimine başlamıştır.Günümüzde Clipper bayilerinde birçok cinsiyetsiz çakmak bulunur.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ