Web sitemize hoşgeldiniz.

En İyi Yabancı Diziler 2018

23 Temmuz 2018

En iyi yabancı diziler 2018 listesi bu makale içerisinde yer almaktadır. Yabancı dizi önerileri arayışı içerisinde iseniz doğru adrese geldiniz.

Game Of Thrones

Popülaritesi ile en iyi yabancı diziler sıralaması içerisinde birinci sırayı hak ediyor. Dizi, George Martin’in Buz ve Ateşin Şarkısı romanından uyarlanmıştır. Dizi bir krallığa sahip olmak isteyen 9 ailenin büyük savaşını anlatmaktadır. Dizinin içerisinde ‘winter is coming (kış geliyor)’ cümlesini çokça duyacaksınız. Yedi krallık ve 9 asil ailenin bulunduğu dizi, her sezon seyircilerini şaşırtmaya devam ediyor. Dizinin grafikleri hakkında konuşmaya gerek bile yok.

Sherlock Holmes

Romanı ve filmi olan dizinin yayın tarihi 2010 yılıdır. Benedict Cumberbatch’in canlandırdığı Sherlock Holmes karakteri, çok zeki ancak bir o kadarda patavatsız bir karakterdir. En yakın arkadaşı Doktor John Watson ile beraber Sherlock, kimsenin çözemediği gizemli olayları zihin sarayını kullanarak çözebilmektedir. Eski asker olan John, Sherlock’ın dizideki çevirmenidir desek yeridir. Sherlock, çok geniş kelime haznesine sahip ve çok hızlı konuşmaktadır. Altyazı ile izleyenlerin çoğu, durdurup devam ettirerek izlemektedir. En çok izlenen yabancı diziler arasında yer almaktadır.

Westworld

Her insan şu sorunun cevabını merak ediyor: “Robotlar insanlığı yok edebilir mi?”. Bu sorunun cevabını arayan dizi, insanı insan yapan şeyin ne olduğunu araştırıyor. Dizinin içerisinde, yapay zekâ robotlardan oluşturulmuş bir şehir vardır. Bu şehrin içerisine misafir diye adlandırılan normal insanlar yerleştirilerek insanların, istedikleri her şeyi gerçekleştirebilmeleri sağlanıyor. Yani; birini öldürürsünüz ama hapse girmezsiniz. Kadınlara açılmaktan utanan biri iseniz, burada kendinizi sınayabilirsiniz. Ama bu düzen böyle gitmez.

Black Mirror

Dizinin ana konusu ileri yıllarda teknoloji daha fazla gelişir ise oluşturacağı etkileri göstermektedir. En iyi bilim kurgu dizileri arasında yer almaktadır. Her bölüm birbirinden ayrıdır. Yani; her bölüm dizi izler gibi değil, film izler gibi izlenmelidir.

Narcos

Dünyanın en büyük uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın hayatını konu almaktadır. Narcos, en iyi yabancı diziler 2018 listemiz içerisinde yer alan bir başyapıttır. Kolombiya Hükümeti’nin başına geçmek isteyen Escobar, uyuşturucularını Amerika taşımanın bir yolunu arar. Dönemin çok güzel işlendiği dizi, 2015 yılında ilk bölümü yayımlanmıştır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ