Web sitemize hoşgeldiniz.

En İyi Türk Dizileri

17 Temmuz 2018

Tüm zamanların en iyi Türk dizilerinin ilk sıralamasında Leyla ile Mecnun dizisi gelmektedir. Farklı bir anlatımı ile oldukça seyredilen ve çok konuşulan dizilerden biridir. Uzun soluklu bir izleyici kitlesine sahip olmuştur.

Masum dizisi ise oldukça etkileyici konusu ile en sevilen dram konulu dizilerden biridir. 7 Numara disizi, sevgiyi ekrana taşıyan dizi olarak anılmıştır. Ve arkadaşlık, aile bağları gibi konuları işleyerek esprili bir dil ile izleyiciyi ekrana bağlamayı başarmıştır.

Behzat Ç.: Bir Ankara Polisiyesi dizisi uzun dönem ekranlarda ses getirmiş bir polisiye dizisidir. Kardeş Payı dizisi oldukça esprili ve komedi alanında en güzel dizilerden biridir. Kendine has bir izleyici ve hayran kitlesi oluşturmuş dizide kardeşlik ilişkileri de anlatılır.

İkinci Bahar, en çok sevilen Türk dizileri arasında ilk sıralardan kendine yer bulmaktadır. Kebapçı dükkanı olan bir adam ve yanında çalışan kadının arasındaki aşk konusunu ele alır. Duygusal olarak izleyiciyi etkilediği noktaları vardır.

Süper Baba bir döneme damgasını vuran dizi, babaları ile çocukları arasındaki bağları sıcak bir dille anlatıldığı dizidir. Özellikle dizinin jenerik müziği herkes tarafından tanınmış haldedir.

Eski Türk Dizileri Listesi

Unutulmayan Türk dizileri yayınlandığı zamana damgasını vurmuştur. Eski Türk dizileri listesinde ilk sırada Ekmek Teknesi gelebilir. 2002 yılında yayınlanan dizi orta sınıf bir aileni hayatını anlatır. Aile ilişkilerinin duygusal yönlerini diziye aktaran senaryosu oldukça sevilmiştir.

1999 yılında mafya dizilerinin ilk akla gelen ismi Deliyürek dizisidir. Bir dönemi oldukça etkilieyen ve sevenlerinin etkisinden uzun bir süre kurtulamadığı bir dizidir. Replikleri, müzikleri ezberlenen ve izleyici üzerinde uzun süre etki bırakan nadir dizilerdendir.

Yine 1999 yapımı bir dizi olan Yılan Hikayesi izleyici tarafından çok sevilmiş bir dizidir. Dizideki bazı replikler o dönem baya meşhur söylemlere dönüşmüştür. Esprili ve bazen dram içeren senaryosu izleyiciyi etkilemiştir.

Bir Demet Tiyatro 1993 yapımı bir televizyon dizisidir. Tiyatro sahnesinde olan çekimleri ve sergilenen oyunculuk sayesinde oldukça sevilmiştir. Hala replikleri ile unutulmayan diziler arasındadır.

2017’nin En Çok İzlenen Yerli Dizisi

En çok izlenen yerli diziler 2017 yılı içinde en çok reyting alan dizilerdir. Bunlar:

  • Fazilet Hanım ve Kızları
  • Cesur ve Güzel
  • İstanbullu Gelin
  • Ufak Tefek Cinayetler
  • Kara Sevda
  • Meryem
  • Dolunay
  • Kanatsız Kuşlar
  • Kalbimdeki Deniz gibi diziler aynı zamanda en iyi Türk dizileri arasındadır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ