Web sitemize hoşgeldiniz.

Dünyayı Ateşe Veren Çakmak: Zippo

20 Mart 2017

Sigara kullananlardan, çakmağı sadece sökülen ipleri yakmada kullananlara kadar herkes zippo çakmak hakkında bir şeyler bilir. Hakkında çok az şey bilenlerde zippo çakmak fiyatlarının pahalı sayılabilecek bir düzeyde olduğunu bilir. Kısacası bir çakmak ne kadar popüler olabilir sorusunun cevabı zippolardır.

İlk Zippo

İlk Zippo, 1932 yılında George G. Blaisdell tarafından Pennsylvania ‘da icat edilmiştir. Rüzgarda kolay kolay sönmeyen, kullanması pratik bir çakmak yapmayı kafasına koymuş olan George G. Blaisdell amacını gerçekleştirmiş ve bütün dünyanın kullandığı bir çakmak üretmiştir. Zippo firması bugün çakmak dışında kalem ve saat gibi ürünleriyle de satışlarını sürdürmektedir.

Alırken nelere dikkat edilmeli?

Sizde bu güzelliğe sahip olmak istiyorsunuz değil mi? Modellere bakıldığında, kullanmayacak olsanız bile almak isteyebiliyorsunuz. Satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı konular bulunuyor. Birincisi, ucuz zippo çakmak zippo olmayabilir. Ucuzluğun nereden kaynaklandığını araştırmalısınız. Çalışmasındaki sorunlar ya da imitasyon olması olasılıklar dahilindedir. İkincisi çakmağın üzerinde firmaya ait simgeler olabilir ve fiyatı da beklenen düzeyde olabilir ancak orijinal olmayabilir. Orijinal zipponun nasıl anlaşılacağı konusunda sizlere birkaç ipucu sıralıyoruz.

  • Zippo altındaki harfler yanlış ya da çok derin değil yüzeysel ise
  • Zippo menteşesinde boşluklar bulunuyorsa
  • Çakmaktaşı kırmızı renkte ise

baktığınız ürün orijinal Zippo firmasına ait değildir.

 

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ