Web sitemize hoşgeldiniz.

Dukan Diyeti Nedir ?, Dukan diyeti nasıl yapılır? Dukan diyeti faydaları

Günümüzde yapılan diyetlerin büyük bir çoğunluğu ile ilgili ortaya atılan en büyük şikayetlerden bir tanesi de ağırlıklı olarak bu tarz diyetlerin çok da işe yaramadığı ile ilgilidir. Ancak Fransız bir diyetisyen tarafından geliştirilmiş olan Dukan diyeti sayesinde, artık 200 civarında bir kilonuz olsa bile hızlı bir şekilde kilo verme imkanı bulursunuz. Dukan diyeti daha çok bir zorunluluk üzerine ortaya çıkmış bir diyet şeklidir. Spor salonlarında sürekli olarak yapılan egzersizler ile birlikte, yemek yeme oranında ciddi miktarlarda düşürülmesine rağmen bir türlü istediğiniz sonucu elde edemiyorsanız, genellikle alternatifler aramaya başlarsınız. Fransız diyet yöntemi olan bu yöntem sayesinde, aradığınız alternatifi çok daha rahat bir şekilde bulabilirsiniz. Dukan diyeti üç evreden oluşmakla birlikte, işe yarama ihtimali oldukça yüksektir. Ancak diğer tüm diyet şekillerinde olduğu gibi bunda da mutlaka koşulsuz bir bağlılık yaratmanız gerekiyor.

Dukan diyeti hangi aşamalardan oluşur ?

Dukan diyetini sağlıklı bir şekilde yapmak istiyorsanız, 3 evresini de başarılı bir şekilde geçmeniz gerekiyor. Dukan diyetinin ilk evresi şaşırtma evresi olarak geçer. Dukan şaşırtma evresinde, vücuda daha önceden almış olduğu yağ ve karbonhidratlar vermek yerine protein verme işlemini gerçekleştirirsiniz. Bu aşamada; Yulaf kepeği, yumurta, yağsız süt, yağsız peynir, balık, tavuk, hindi, yağsız dana eti, sakatat, yağsız yoğurt gibi birçok besin tüketebilir ve böylece vücudunuzun şok etkisi  hissetmesine yardımcı olabilirsiniz. Dukan diyeti ikinci aşama ise ağırlıklı olarak atak evresi şeklinde geçer. Bu evre içerisinde vücuda yalnızca belirli besinleri vermeniz gerekiyor. Bu besinler de ağırlıklı olarak yulaf çeşitlerinden oluşur. Dukan diyeti 3. aşama ise güçlendirme evresi olarak görülür. Bu aşamada kesinlikle herhangi bir karbonhidrat veya yağlı yiyecek tüketmek yerine, daha çok protein ağırlıklı yiyecekler tüketirsiniz. Elma, muz ve çilek gibi protein oranı çok yüksek olan meyvelerden bolca bu evrede tüketmeniz gerekiyor

Dukan diyeti işe yarıyor mu ?

Bu diyeti kullanan kişilerle yapılan çalışmalar sonucunda; Dukan diyetinin % 65 oranında bir etkiye sahip olduğu fark ediliyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ