Web sitemize hoşgeldiniz.

Dekoratif Rüzgar Çanları

Ev hediyesi ya da özel günlerde alınan hediyelik eşya almak isteyenler renkli rüzgar çanlarını tercih edebilir. Rüzgar çanları eski uygarlıklarda dini amaçlı olarak kullanılıyordur. Özelikler kızıl dereliklerin kullandıkları rüzgar çanları evlerde kullanılıyordur. Kötü ruhların gelmesini engellediği düşünülen çanla günümüzde dekoratif amaçlı kullanılıyor. Farklı modelleri ve renkleri bulunan rüzgar çanlarında ürün çeşitliliği oldukça fazladır.

Rüzgar Çanı Nedir?

Birçok mekanda dekoratif amaçlı kullanılan rüzgar çanları hediyelik eşya olarak seçiliyor. Evde, bahçede, balkon ve çeşitli mekanlarda kullanılan rüzgar çanları renkli görüntüsünün yanında çıkardığı seslerle biliniyor. Dilediğiniz malzemeden yapılan modeller arasında daire şekline, sallanan ve kıvrımlı çeşitler bulunuyor.

Süs eşyası olarak kullanılan rüzgar çanlarında ahşap, deniz kabuğu, metal, plastik, cam ve örgü şeklinde ipten yapılan çeşitler bulunuyor. Renkli görüntüsünün yanında rüzgar çanlarında küçük zillerde kullanılıyor ve daha da dikkat çekici bir hal alıyor. Hediyelik eşya olarak uygun fiyatlarda bulunan çanları internet ve dekoratif ürünlerin satıldığı alışveriş mağazalarında bulabilirsiniz.

El Yapımı Rüzgar Çanı Modelleri Nelerdir?

Uzak doğu motiflerini taşıyan rüzgar çanları negatif enerjiyi aldığı düşünülen rüzgâr çanlarında kullanılan malzemeler oldukça fazladır. Renkli ya da sade modelleri bulabileceğiniz gibi el yapımı ürünlerde bulunuyor. Genel olarak oldukça uygun fiyatlarda bulunan rüzgar çanlarında kullanılan malzemeler fiyatlarda değişiklik yaratabilir.

Özel boncuk ya da deniz kabuklarında yapılan rüzgar çanlarının asıl amacı güzel ses çıkarmasıdır. Ev hediyesi olarak da seçilen ürünler birçok yerde kullanılıyor. Duvara asabileceğiniz daire şeklindeki çanlarda farklı renklerde tüyler kullanarak geleneksel uzak doğu figürleri kullanılıyor.

Sevdiklerinize özel günlerde hediye edebileceğiniz çanlarda el yapımı ürünlerde tercih ediliyor. Farklı tasarımlarda rüzgar çanı istiyorsanız şamdanlı şeklinde görünen ve renkli cam boncuklarla süslenen rüzgar çanları bulabilirsiniz. Aynı şekilde yatay duran bardak, saksı, kelebek figürleri, geometrik desenler, farklı tasarımlarda tabaklar dan da rüzgar çanları tasarlanıyor.

Çanların içine pil ya da elektrikler çalışan aydınlatmalar bulunuyor. Çanlarda kullanılan renkli boncuklar sayesinde farklı bir aydınlatma ürünü olan rüzgar çanları gündüz ayrı bir hava verirken gece de kullanılan bir ürün haline geliyor.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ