Web sitemize hoşgeldiniz.

Clipper Çakmak Yapımı Hakkında

21 Mart 2017

Clipper çakmak yapımı sırasında kullanılan malzeme genellikle titanyum veya metaldir. Titanyum Clipper çakmakların fiyatları metalden yapılan modellerden daha pahalıdır. Clipper çakmak yapımı sırasında özel olarak üretilmiş aletler kullanılır. Bu ürünler fabrikasyon ürünlerdir. Clipper çakmak taşı değiştirme işlemi bireylerin evlerinde uygulayabileceği bir işlemdir. Clipper çakmaklarda çakmak taşının bulunduğu hazne açılıp kapanabilir yapıdadır. Orijinal bir Clipper’ın çakmak taşı fildişi renginde olacaktır. Bakır veya kırmızı renkli çakmak taşlarının bu çakmak içerisinde kullanılması önerilmemektedir. Clipper çakmak gazı ayarı, çakmak üzerinde bulunan düğme üzerinden yapılabilmektedir. Clipper çakmak koleksiyonu yapanlar için clipper çakmak toptan olarak satılabilmektedir. Clipper çakmak satın almak isteyenlerin Beyoğlu Clipper Shop mağazasına uğramaları tavsiye edilir.

Clipper Nedir?

Standart çakmaklardan daha uzun ve dayanıklı yapıda olan Clipper çakmaklar, ortalama 20 yıl boyunca sorunsuz olarak kullanılabilirler. Clipper çakmak 1997 yılından beri üretilmektedir. Fakat Clipper çakmakların 71 senelik bir geçmişleri bulunmaktadır.Zippo tasarımlarından ilham alınarak üretilen Clipper çakmaklar, ilk üretildiklerin bir moda akımı oluşturmuşlardır. 90’lı yıllarda gençler, herhangi bir tütün ürünü kullanmıyor olsalar dahi Clipper çakmak taşımaktalardı. Clipper bu akımın ardından gençler için bir kıyafet markası dahi kurmuştur.

Clipper Nerede Üretilir?

Clipper her yıl 450 milyonun üzerinde çakmak üretir. 1972 yılından beri hizmet veren çakmak 90’lı yıllarda en parlak zamanlarını yaşamıştır. Clipper’ın dünyanın her yerinde fabrikası bulunur.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ