Web sitemize hoşgeldiniz.

Cildinizi Kışa Hazırlayacak Tavsiyeler

16 Eylül 2018

Kışın cildimiz normale göre daha çok bakıma ihtiyaç duymaktadır. Çünkü soğuk hava, cilde oldukça fazla zarar verebilir. Bu nedenle cildinizi kışa hazırlayacak tavsiyelere kulak verip bunları uygulamanız çok önemli olacaktır.

Kışın cilt bakımı yaparken çok önemli olan 3 detay bulunmaktadır:

  • Cilt temizliği
  • Nemlendirme
  • Sağlıklı beslenme
  • Su tüketimi

Kışın Cilt Temizliği Nasıl Olmalı?

Kış aylarında cilt temizliği yaparken, diğer aylara göre daha dikkatli olmanız gerekmektedir. Çünkü hem kışın hava soğuk olmakta hem de kış aylarında hava kirliliği daha fazla olmaktadır. Bu nedenle cildinizin daha fazla kirleneceğini söyleyebilirim. Kirli bir cilt de sivilce, siyah nokta ve leke gibi pek çok cilt sorununa yol açar.

Kışın cilt temizliği yaparken, cilt tipinize uygun bir temizleme jeli kullanmalısınız. Kış ayları için temizleme jeli seçerken, cilt tipiniz kadar cildinizdeki sorunları da göz önünde bulundurursanız sizin için en iyi temizleme jelini bulabilirsiniz.

Kış aylarında ciltte pul pul dökülmeler olabilir. Böyle durumlarda özellikle kuru ciltlere sahip olan kişilere peeling öneriyorum. Kış aylarında peeling yapmak için, illa kişisel bakım ürünleri satan mağazalardan pahalı peelingler almanıza da gerek yok. Evdeki ürünlerle çok başarılı peelingler hazırlayabilirsiniz.

Kış Aylarının Vazgeçilmezi: Nemlendirici Kremler

Temizlik kadar önemli olan diğer durum da kesinlikle nemlendirici kremlerdir. Kışın cildimiz daha fazla neme ihtiyaç duyar. Cilt tipi yağlı olanlar genellikle nemlendirici krem kullanmasa da aslında nemlendirici krem kullanmak her cilt tipinde çok önemlidir ve özellikle kış aylarında asla ihmal edilmemelidir. Cilt tipinize en uygun kış nemlendiricisini bulup, günde en az 1 kere kullanmalısınız.

Sağlıklı Beslenme En İyi Cilt Bakımı Yöntemi

Cildinizin kış aylarında da pürüzsüz olmasını istiyorsanız, beslenmenize de dikkat etmelisiniz. Yağlı yiyeceklerden kaçınmanız, cildinizde meydana gelebilecek problemlerin çözümlenmesinde çok etkilidir. Bu nedenle sağlıklı beslenerek cildinizi sağlıklı tutabilirsiniz.

Bol Bol Su İçin

Yazın ve kışın cilt sağlığını korumak için en önemli nokta ise su içmektir. Su içmek, cildinizin her zaman sağlıklı ve parlak görünmesini sağlamaktadır. Cildinizi kışa hazırlayacak tavsiyeler arasından sadece bu maddeye dikkat etseniz bile yeterli olacaktır.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ