Web sitemize hoşgeldiniz.

Boyunluk Nasıl Örülür, Kolay Bayan Örgü Boyunluk Yapılışı

Boyunluklar tüm kışı daha rahat ve sıcak bir şekilde geçirmenizi sağlayacaktır. Tabi ki atkılar kadar sık tercih edilmesi ve trend olması da bu ürünü cazip kılmaktadır. Boyunluk nasıl örülür sorusunun yanıtını öğrenerek kısa bir sürede kendi ürününüzü kendiniz oluşturma fırsatını elde edebilirsiniz.

Özellikle seçmiş olduğunuz ip de kaliteli ise elde edeceğiniz sonuç çok daha memnuniyet verici olacaktır. Çok çabuk türeyen bir model olduğu için ne yaparsanız yapın hızlı bir şekilde modeliniz ortaya çıkacaktır. Özellikle kalın şişler ile uygulandığında normalden daha hızlı tamamlanacağı da bilinmelidir.

Örme Aşaması Nasıl Yapılmalıdır?

Boyunluk nasıl örülür resimli anlatım ile kısa bir süre içerisinde tamamlanmaktadır. Siz de kısa bir süre içerisinde örme aşamasını tamamlayarak tüm kış sıcacık tutacak bir boyunluğa sahip olabilirsiniz.

  • Kalın bir ip ile 9 numara tığ kullanmak modelin kendini göstermesi için yeterli olacaktır.
  • Model zincir ile başlamaktadır 3 adet zincir çekmelisiniz.
  • Zinciri çektikten sonra tığı başlangıç noktasına batmanız gerekir. Çıkma işleminden sonra tümünden dolayarak çıkarmalısınız. Ardından yanına çift tırabzan uygulanmalıdır.
  • Aynı şekilde 3 zincir, yana bat ve yana çift tırabzan kur modeli ile boyunluk çok kısa bir sürede ortaya çıkacaktır.

Boyunluk nasıl örülür konu başlığında bu detayları dikkate almalısınız. Boyunlukta tığ işi yapmak sizin için zor oluyorsa aynı modeli Selanik örgü olarak şiş ile de tamamlayabilirsiniz. Çift dolamalı yapmak isteyen kişilerin daha uzun bir model hazırlamaları gerekir.

Boyunluk nasıl örülür sorusunun yanıtı kadar birleştirme safhasında da dikkat edilmelidir. Birleştirme aşaması ne denli sorunsuz tamamlanırsa elde edilecek olan model özelliği de kendini o kadar belli edecektir.

Nasıl Bir Yün Seçilmelidir?

Boyunluk modelleri ve yapılışı aşamasında kişilerin özellikle yumuşak ipleri tercih etmesi gerekir. Bu şekilde tahriş gibi bir sorun da ortadan kalkacaktır. Yünlerin fiyatları ile dışarıda satılan boyunlukların fiyatları kıyaslandığı zaman evde örmenizin maddi olarak ne denli avantajlı olduğu yeniden ortaya çıkmaktadır. Anı modellerden bebekler için de oluşturabilirsiniz. Aynı şekilde tığ işi ile sayıları küçülterek dilediğiniz gibi anne kız ya da ebeveyn çocuk takımları oluşturabilirsiniz.

ZİYARETÇI YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ